Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Ačkoliv chybné tarify po Evropě už díky cenám Ryanairu nikoho ze židle nezvednou, i přesto aktuální ceny aerolinií Eurowings z Budapešti do Florencie za 3 440 HUF mohou zlákat jedince z okolí maďarské metropole k výletu. Zpáteční letenky za tuto cenu najdete po celý rok od března do října včetně letních prázdnin.

Nutné je počítat s přestupy, a to v Düsseldorfu a Stuttgartu... Zejména tedy v Düsseldorfu budete mít na přestup 5 hodin, což postačí k pohodlné návštěvě centra, neb od letadla na vlak cesta trvá asi 10 minut a jízda vlakem do centra dalších 15 minut. Centrum je malé, proto více jak 3 hodiny potřebovat nebudete. Nedělní návraty přes Stuttgart mají jen 55 minut na přestup, takže bez čekání.

Kdo fandí věrnostním programům, získá 4 segmenty a 3 000 mil do Miles and More.

Hodit se bude:

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

David facepalm
Už nejsou...
Letenky se už bohužel vyprodaly nebo společnost své ceny opravila. Více štěstí při dalším lovu - a nebo si nastav hlídače akčních letenek! :)
Budapešť
Budapešť BUD
Maďarsko
FLR Florencie
Itálie
Florencie
Zpáteční 7 hod letu (1 přestup)

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 1 500 Kč . Ušetříš přibližně 82 %.

Do kdy akce platí?

Do aktualizace cen

Na jaké termíny jsou letenky?

Od března do října 2020

Jsou během letu přestupy?

Düsseldorf a Stuttgart

S kým poletím?

Eurowings

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně je příruční o rozměru 55 x 40 x 23 cm a jeden osobní předmět velikosti 40 x 30 x 10 cm celkem do 8 kg

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

8 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Jakub Langer

A je to tady, po par dnech zruseno. Nebude ani Toscana ani Wiesn :-D

Dear Passenger, You have purchased a Eurowings-Ticket which is linked to the above mentioned booking code. We are sure you must have been surprised about your extremely low priced ticket. A technical error was the cause for this erroneously low fare. The error gave our proposal a different content to what was intended. For this reason we regret to inform you that we cannot accept your ticket for transportation according to the flight(s) booked. We hereby legally refute this contract. Of course, we will refund the ticket price to the payment method used for the booking. Please accept our apologises for any inconvenience this error may have caused. Yours sincerely,

před rokem
Avatar uživatele Breathe
Breathe
  • Přidal se před 3 lety
  • Napsal 186 komentářů
  • Poslat zprávu
  • (upraveno 2019-12-13T11:59:28+01:00)

Rozhodně si nemyslím, že to byl "extremely low priced ticket" , na lowcost letech po Evropě celkem standardní cena. U jakýholiv soudu by s tím podle mě neobstáli. Na druhou stranu, kdo by se kvůli tomu soudil, že.

před rokem
Avatar uživatele
Jakub Langer

Presne tak, low-cost Eurowings neni zadna Lufthansa, takze proc by to nemohla byt standardni cena?! Treba loni standardne nabizeli Viden - Rim za 15 eur nebo Kosice - Mnichov za 20 eur.

Uz i v roce 2017 jina nemecka CK ITS treba prodala Kretu za 15 eur (Viden - Chania, Heraklion - Viden) a po 10 mesicich od nakupu proleteno bez problemu.

Kluci, sorry jako, ale zrovna tohle je dalsi nic moc akce. Co jste z letenkovyho blogu udelali Orbion pro batuzkare, tak cim dal casteji chodim na konkurencni stranky... :(

před rokem
Avatar uživatele
David Eiselt

to by mě zajímalo kam :) sledujeme vše a nikde se nic zajímavějšího nedává. Pokud tedy člověk nečte jen titulky.

Avatar uživatele
Jakub Langer

Pravda je to pryc. Na duben uz to nevyslo. Podarilo se to koupit jen konec zari se snad zakoncenim na Cannstatter Wasen ve Stuttgartu nebo na Wiesn v Mnichove.

Odpovědět
před rokem
Avatar uživatele eremi
eremi

K tomu Miles and More, je to jen 3 000 status miles, ale 0 award miles, takže prakticky zcela nepoužitelné.

Odpovědět
před rokem

Už opraveno = kalendář stále ukazuje nízké ceny, ale jakmile dojde k rekapitulaci, naskáčou o řád vyšší :(

Odpovědět
před rokem
Avatar uživatele

Další akční letenky

Arieiro
ušetříš až 50%
Jedem!
Burano
ušetříš až 74%
To bude jízda!
Impressive Resort Spa
ušetříš až 29%
Tam jsi ještě nebyl!
Ponte 25 de Abril
ušetříš až 62%
To musíš vidět!
5159 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Budapešť
Maďarsko Přílet na letiště Budapešť Ferenc Liszt

Nejlevnější možností dopravy do centra je autobus číslo 200E, který jede ke konečné stanici modré linky metra M3 „Köbanya-Kispest. Odtud už snadno dojedeme přímo do centra metrem. Celková doba cesty činí asi 50 minut a zaplatíme za ní 530 HUF (přestupní jízdenka na 100 minut). V jízdenkových automatech lze platit kreditní kartou. 24hodinová jízdenka (platí skutečně 24 hodin od označení) vyjde na 1 650 HUF.

Od června 2017 jezdí také expresní linka 100E bez přestupu přímo do centra města (staví jen na Kálvin Tér a Deák Ferenc Tér). Jede od 4:00 do 0:30 každých 10 minut, přičemž cesta zabere asi 30-40 minut. Na této lince však platí speciální tarif: jedna jízda vyjde na 900 HUF a jízdenku není možné použít na jiné linky, stejně jako jiné jízdenky nelze použít na trasu 100E.

Alternativní způsob nabízí nově od roku 2017 autobusová společnost Flibco. Z letiště jede přímo do centra se zastávkami na autobusovém nádraží Népligét, Deák Ferenc tér a u nádraží Nyugati, Déli a Keleti. Cesta do centra zabere zhruba 70 minut, autobusy jezdí 24 hodin denně každých 30 minut při ceně 9 € za jednosměrnou jízdenku. Rezervaci lze provést online.

Průvodce pro Maďarsko
Průvodce pro letiště Budapešť Ferenc Liszt

Zavřít boční panel
Florencie
Itálie Přílet na letiště Florencie Peretola

Mezi letištěm a centrem Florencie jezdí tramvajová linka T2, která vás doveze k hlavnímu nádraží Santa Maria Novella v centru města. Zastávka na letišti se nachází přímo před terminálem. Jízdenka na jednu jízdu stojí 1,50 EUR, zakoupíte ji v automatu na každé tramvajové zastávce, kdy platit se dá hotovostí i kartou. 

Cesta tramvají do centra zabere asi 20 minut. Přes den jezdí spoje každých 6 až 7 minut, v neděli jednou za 9 minut a brzy ráno či pozdě večer pak jednou za 11 minut. První spoj z centra (zastávka Unitá) na letiště jede v 5:00, poslední spoj z letiště do centra jede v 0:04 (v pátek a sobotu až v 1:32).

Více informací o tramvajové dopravě ve Florencii najdete na webu gestramvia.com.

Na hlavní ulici asi 80 metrů od terminálu jsou pak autobusové zastávky, ze kterých se dostanete frekventovanými spoji například do měst Prato nebo Montecatini Terme. Jízdenky vždy koupíte až u řidiče s cenami kolem 3 EUR. Autobusy se dostanete i do centra Florencie, ale od zavedení tramvajové linky se nevyplatí ani časově, ani cenově.

Průvodce pro Itálie
Průvodce pro letiště Florencie Peretola