Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Od 1.7. konečně padají cestovní omezení i do několika zemí Balkánu. Bez udávání důvodu cesty, předkládání negativních testů na koronavirus nebo podstupování 14-denní karantény nově budeme moci cestovat do Albánie, Černé Hory, Kosova a Srbska.

A rovnou k cestě do první jmenované země, Albánie, lákají skvělé ceny na nově zavedené lince Wizz Airu z Prahy do hlavního města Tirany. Na prázdninové termíny pořídíte zpáteční letenky od 1 353 Kč bez členství ve věrnostním klubu WDC, resp. už za 989 Kč se členstvím, které se vyplatí přikoupit již při první cestě, pokud cestujete alespoň ve dvou.

Vypravit se přitom můžete na prodloužené víkendy ideální k rychlé poznávačce Tirany a okolí, ale i na delší cesty pro plážovou dovolenou na Albánské riviéře.

Doporučujeme si půjčit auto vzhledem k omezené veřejné dopravě. Ceny startují zhruba na 600 Kč na den, podívejte se na srovnávač všech autopůjčoven.

Ubytování v Albánii pořídíte od 500 Kč na noc pro dvě osoby:

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Karlův most v Praze
Praha PRG
Česká republika
TIA Tirana
Albánie
Tirana
Zpáteční 1.5 hod letu (přímý let)

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 3 500 Kč . Ušetříš přibližně 61 %.

Do kdy akce platí?

Do vyprodání nejlevnějších míst

Na jaké termíny jsou letenky?

Červenec až září

Jsou během letu přestupy?

Přímé lety z Prahy na letiště Tirana

S kým poletím?

Wizz Air

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně je malé zavazadlo o rozměrech 40 x 30 x 20 cm

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

11 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Dobrý den, nevíte, za se musí test na covid provádět při prijezdundo ČR i poté co mate Tiranu jen jako tranzit?

Odpovědět
před rokem
Avatar uživatele
JardaM

To je dilema. Samostatně Černá Hora autem nebo samostatně Albánie letadlem a půjčit auto. Ty pozemní hranice na Balkáně začínají vypadat nejistě.

před rokem
Avatar uživatele
Michala M.

Albánii... hrozně bych ocenila cestopis ve tvém obvyklém standardu :)) chystáme se v srpnu

před rokem
Avatar uživatele
JardaM

Díky za takovej koment, potěšil :) No pokud se do týdne situace na Balkáně nezhorší, tak to vidím spíš na ten roadtrip do Černé Hory. Pokud začne ČH zavírat hranice, tak snad zbydou nějaké levné letenky od WIZZU z Prahy do Tirany :D

Dále černá hora uzavřela pozemní hranici s Albánii.

Odpovědět
před rokem

S tím otevřením bych byl opatrný, např. Černá Hora momentálně uzavřela hranici s Albánií. https://euronews.al/en/balkans/2...cases-soar

Odpovědět
před rokem
Avatar uživatele Ivo
Ivo

Kde je mozne, prosim, najit oficialni informaci k tomu, ze po ceste na Balkan jiz nebude pri navratu vyzadovana karantena/covid test?

před rokem
Avatar uživatele
Kryštof Hájek
před rokem
Avatar uživatele Ivo
Ivo

Díky, Kryštofe!

před rokem
divan
  • Přidal se před 3 lety
  • Napsal 430 komentářů
  • Poslat zprávu
  • (upraveno 2020-06-24T14:34:26+02:00)

Pozor na změnu k horšímu na hranicích HR s Balkánskými zeměmi. Nás by se to při tranzitu nemělo dotknout, ale odkaz je pro jistotu tady: https://www.croatiaweek.com/22-n...transport/

Avatar uživatele

Další akční letenky

Playa de Benijo
ušetříš až 42%
A už tam budem?
Agios Georgios
ušetříš až 57%
To bude jízda!
Gran Tarrajal
ušetříš až 32%
To musíš vidět!
Ibiza
ušetříš až 87%
Tam chceš!
5465 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Karlův most v Praze
Česká republika Přílet na letiště Václava Havla Praha

V současné době je letiště spojeno s centrem města pouze autobusovou dopravou. Pro cestu do centra vždy musíte využít kombinaci autobusu a metra.

Doprava do centra a v noci

  • Linka 100: každých 15 až 30 minut jezdí ke stanici metra B (žlutá linka) Zličín, celková cesta do centra zabere asi 45 minut,
  • Linka 119: jednou za 3 až 10 minut jezdí ke stanici metra A (zelená linka) Nádraží Veleslavín, celková cesta do centra zabere asi 35–40 minut,
  • alternativně využijete autobus číslo 191, který jezdí přes sídliště Na Dědině, Petřiny (metro A), Strahov na Anděl (metro B). Autobus jezdí každých 15 až 30 minut a celková doba jízdy na Anděl trvá 50 až 60 minut.
  • V noci (0:00 až 4:30) jezdí na letiště autobusové linky 910 (2x za hodinu viz jízdní řád, z/do centra – Újezd, Karlovo nám., I. P. Pavlova) a 907 (1x za hodinu viz jízdní řád, I. P. Pavlova, Hlavní nádr., Náměstí republiky, Hradčanská)

Všechny výše uvedené linky jezdí zhruba od 4:30 do 0:00 a platí na nich stejné jízdenky za 40 Kč na 90 minut (pro všechny typy dopravy v Praze) nebo 120 Kč na 24 hodin. Jízdenku si kupte v automatu na zastávce nebo v prodejním stánku v příletových halách, u řidiče je vždy dražší. V automatech je nově možné platit i kreditní kartou. Lístek označíte ve žlutém označovači na zastávce nebo v autobusu, při cestě na letiště metrem musíte jízdenku označit vždy před vstupem do stanice metra. Pokud přestupujete, lístek už znovu neoznačujete.

Doprava z hlavního nádraží na Letiště Praha

Přímo na Hlavní nádraží pak jezdí speciální autobus:

  • Autobus AE: od 5:30 do 21:00 jezdí každých 15 až 30 minut. Na lince neplatí běžný tarif pražské MHD, ale pouze speciální jízdenka za 100 Kč, kterou můžete koupit u řidiče nebo v infostánku DPP v terminálu. Stanoviště autobusu na hlavním nádraží je na hlavní silnici (ulice Wilsonova) v prvním patře (sledujte značení s obrázkem autobusu). Při cestě z letiště linka AE staví pouze před terminálem 1.

Aktuální informace o pražské hromadné dopravě naleznete na stránkách dpp.cz

Jízdenky přímo na letiště nabízí na svých dálkových linkách i RegioJet.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Václava Havla Praha

Zavřít boční panel
Tirana
Albánie Přílet na letiště Tirana

Veřejnou dopravu s Tiranou obstarává autobusová linka Luna Express. Od Národního muzea v centru města odjíždí každou hodinu od 7:00 (první spoj z letiště do centra až v 8:00) do půlnoci (poslední spoj z centra na letiště ve 23:00), cesta zabere asi 30 minut a zaplatíte za ni 300 ALL

Autobusy společnosti Adis Travel jezdí přímo i do letoviska a největšího přístavu Durrës (Drač), kam jízdenka vyjde na 480 leki / 92 Kč. Autobusy jezdí 6x denně (odjezdy z letiště: 07:00, 09:30, 11:00, 13:00, 15:00, 16:30, odjezdy z Drače: 09:45, 12:15, 14:00, 15:30, 17:15, 19:00).

Běžná cena taxi se pohybuje od 2.000 do 3.000 leki / 400–600 Kč.

Průvodce pro Albánie
Průvodce pro letiště Tirana