Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Na řecký ostrov Korfu se od letošního léta budete moci dopravit i přímým letem společnosti Ryanair. Doposud si přitom držel monopol Smart Wings, který za letenek vyžaduje částky, za které s klidem doletíme i do New Yorku...

V průběhu letních prázdnin, převážně pak v srpnu, najdeme na libovolné datum zpáteční letenky pod 3 000 Kč. Nejlevněji vychází termín 30. července až 6. srpna za 2 403 Kč. Létá se pouze ve čtvrtek.

Letenky zahrnují v ceně jen malé příruční zavazadlo (40 x 25 x 20cm). Jedno příruční navíc si dokoupíte za 300 Kč / let, případně se můžete složit na zapsané zavazadlo do 20 kg za 650 Kč / let. Vzhledem k týdenním termínům zřejmě jedno zavazadlo přijde vhod, stále jste však s cenou daleko pod průměrem a s přihlédnutím k časovém předstihu k nalezení levného ubytování a zarezervování auto, můžete mít levou dovolenou na Korfu.

Určitě vám přijde vhod i praktický průvodce po Korfu, který vám napoví, co vše se dá na Korfu vidět, kde se ubytovat či jak se dopravovat po ostrově.

Vyplatí se letět individuálně nebo s cestovkou na Korfu?

Jen letmo nastíním, jak moc je individuální cesta na Korfu výhodná.

Za letenky zaplatíte tedy 3 000 Kč, nejlevnější ubytování se pohybuje okolo 6 500 Kč, ale dejme tomu, že se plácneme přes kapsu a vezmeme pokoj na 7 nocí za 8 000 Kč, to je 4 000 Kč za osobu. Abychom se mohli snadno pohybovat po ostrově, určitě si půjčíme auto. Týdenní pronájem vychází od 5 tisíc, znovu se ale plácneme a zaplatíme třeba 8 000 Kč od renomované autopůjčovny, tj znovu 4 000 Kč na hlavu.

Celkem jsme tedy na 11 000 Kč s tím, že jsme nehledali nejlevnější nabídky a máme auto na celý týden. Pokud bychom byli kolenovrtalové, stáhneme cenu na 9 tisíc bez problémů.

Oproti tomu ty nejlevnější zájezdy na Korfu zájezdy začínají na 11 500 Kč za osobu (letenka a autobus na apartmán). Rozdíl by v případě „nejlevnějších“ variant byl 5 000 Kč pro dvě osoby, které můžete utratit v místních tavernách a na benzínu při cestování po ostrově.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Karlův most v Praze
Praha PRG
Česká republika
CFU Korfu
Řecko
Vlacherna
Zpáteční 2 hod letu (přímý let)

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 7 500 Kč . Ušetříš přibližně 68 %.

Do kdy akce platí?

Do vyprodání akčních letenek.

Na jaké termíny jsou letenky?

Červenec a srpen 2020

S kým poletím?

Ryanair

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně je malé zavazadlo o rozměrech 40 x 25 x 20 cm

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

18 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Děkujiiiiii moc za skvělou nabídku! Úžasný! Koupili jsme letenky přelom července a srpna na 7 nocí a sehnali hotel s all inclusive, pro celou naši rodinku vč. transferu z letiště zdarma a mnoho výhod. Úspora oproti cestovce cca 45%! Díky moc všem tady z webu, že tak krásně inspirujete a šetříte peněženku těm, co se nebojí :)

Odpovědět
před 2 lety
Avatar uživatele niemandos_1
niemandos_1
 • Přidal se před 5 lety
 • Napsal 802 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2020-02-21T15:50:04+01:00)

@mirjur

No srovnávat něčí ubytování s nejnižší nabídkou na trhu je to same, jako kdybych si koupil BMW a soused mi na to rekl, jaký jsem to vůl, protoze na trhu jsou přece i podstatně levnější Dacie. Pokud už argumentuješ s nejnižší nabídkou hotelu (apartmánu), tak je treba srovnávat s nejnižší nabídkou domu. Jinak je to jen plácání do vody. Petr Šoltys psal o moderně vybaveném domu s výhledem na moře, takže si dovolím hádat, ze to nebyla nejlevnější možnost na ostrově.

A přece jen domy jsou většinou komfortem (prostorem) trosku někde jinde než nejlevnější nabídky hotelu, takže je srovnávat dle meho úplně nelze. Ale muzu se plést. Dům jsem pronajatý nikdy nemel.

A k tomu výhledu na moře. Výhled na moře muže byt i z ubytka vzdáleného několik km, takže treba proti ubytování 50-100 m od pláže je to dost podstatný rozdíl pro nekoho, kdo se chce každý den valet a dat si u to skleničku a pak si zajít do taverny na něco dobreho.A ubytovatelé to samozrejme vědí (minimálně na Korfu zcela jistě) takže cena stejně kvalitního apartmánu 50 m od pekne plaze je jiná než 5 km

Každý ať si mysli co chce. Ja v tom ležel 2 měsíce a abych splnil požadavky manželky co se tyče vzdálenosti od moře a blízkosti nějakého použitelného bazénu, tak slušný apartmán v Agios Georgios ( na severu) nebo Agios Stefanos mi vycházel v půlce září s dobrým hodnocením na min. 12 tis. za týden (2 dospěli a jeden prcek) A nakonec jsem dal 14, protože 300m od moře bylo moc :-)

A Ja nikde netvrdil, ze je to přes cestovku levnější.

Můj názor je, ze srovnávat finančně i jinak pobytový zájezd přes cestovku, kde většina účastníků leží u bazénu, popiji místní alkoholické nápoje, pojídají jidlo v ceně a nikam jinam nejdou, pac proč, když si zaplatili plnou penzi a cestovani na vlastní triko s pujcenim auta a prouzkoumanim ostrova, je proste blbost. Jsou to jablka a hrušky.

před 2 lety
Avatar uživatele Jan Novotny
Jan Novotny

All inclusive, plnou penzi atd si přece můžete koupit i bez cestovky...

před 2 lety
Avatar uživatele niemandos_1
niemandos_1

Mate svatou pravdu. A o tom byla celá debata :-)))

Přidat odpověď
před 2 lety

Dobrý den,

prosím o radu: v textu se píše "..případně se můžete složit na zapsané zavazadlo do 20 kg za 650 Kč / let..". Mě to ale nejde - kde to zavazadlo přidám jen jednomu z např. 4 cestujících? Protože tu volbu on přidá ke všem... Nebo musím koupit pro 3 levně a pak samostatně jednoho s větším zavazadlem?

Moc díky.

před 2 lety
Avatar uživatele
Lukáš Horák

Ve třetím kroku rezervace (výběr letu -> místa k sezení -> zavazadla) zavazadlo přidáte jen konkrétnímu cestujícímu.

Přidat odpověď
před 2 lety

koupeno, díky

Odpovědět
před 2 lety

Ty výpočty na osobu nejsou správné. Chybí tam při individuálním cestováni volnost, svoboda,, nezávislost - a to jsou věci k nezaplacení. Jistota, že nebudu v nějakém resortu s lidmi, se kterými jsem seděl v letadle, mohu spát 3+4 noci na opačných stranách ostrova atd...

Každá nabídka, která takto vychází i dráž než přes CK, je vlastně výhodnější

před 2 lety
Avatar uživatele
Petr Šoltys
 • Přidal se před 6 lety
 • Napsal 20 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2020-02-20T13:41:27+01:00)

Výpočty správné jsou. Kalkulace ceny a preference cestovatele jsou dva naprosto odlišné pojmy.

před 2 lety

výpočty nejsou až tak "správné" :)

s cestovkama nejezdím, ale nepředpokládám že nabídka cestovky zahrnuje půjčení auta ;)

před 2 lety
Avatar uživatele
Petr Šoltys

Vždyť to tam píšou. "Rozdíl by v případě „nejlevnějších“ variant byl 5 000 Kč pro dvě osoby, které můžete utratit v místních tavernách a na benzínu při cestování po ostrově."

před 2 lety
Avatar uživatele niemandos_1
niemandos_1

Božíčku. Ano píšou benzin, ale Radek ma jaksi na mysli těch 8 tis (4 tis na osobu) za pujceni toho auta. V tom to srovnání jaksi pokulhává. Teda nejen v tom. Ja jsem teď zrovna rezervoval ubytování na týden v září a ze bych se při plácnutí přes kapsu dostal na 8 tis, to teda ne. Musel jsem se plácnout přes obě kapsy. Hodně zalezi, kde to ubytování je. Jestli uprostřed ostrova, někde v nějaké díře, nebo kousek od nějaké pekne plaze. :-) Tím rozhodne nepropaguju cestovani s cestovkou, ale podobná srovnání kulhaji na obě nohy.

před 2 lety
Avatar uživatele
Petr Šoltys
 • Přidal se před 6 lety
 • Napsal 20 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2020-02-21T10:59:06+01:00)

Minulý červenec. 200 EUR 7 dní auto, ubytování u pláže, celý moderně vybavený dům s výhledem na moře pro 5 osob 800 EUR.

před 2 lety
Avatar uživatele niemandos_1
niemandos_1

No to nic nedokazuje. Příklad byl dělaný pro dva a ty tady pises o domu pro 5 osob :-).

před 2 lety

Tak si to rozpočítej!!!!

před 2 lety
Avatar uživatele niemandos_1
niemandos_1

Liduško nebudeš tomu věřit, ale ja si to rozpočítal :-) Ale zřejmě ti uniklo, ze ceny ubytování pro dva a ceny pronajmu domu pro 5 lidi se po tom rozpocitani na osobu většinou dost liší. A to tak, že dům pro víc lidi vyjde vetsinou výrazně levněji než pokoj pro dva v hotelu nebo apartmánu.

před 2 lety
Avatar uživatele
mirjur

No nevím, školy nemám, ale ceny hotelů/apartmánů na týden v červenci pro dva začínají na 200E, ten dům byl pro 2 osoby za 320E, to mi nepřijde výrazně levnější... :-)

před 2 lety
Avatar uživatele Deny
Deny

Loni v červenci pro 2 dospělé a dvě děti: Letenky 8,500 Kč, auto na 12 dní 10 000 Kč, apartmány (jednou jsme se stěhovali, pokaždé na pěkném místě, jeden s bazénem) 16 000 Kč. S cestovkou bych to za ty ceny chtěla vidět.

Přidat odpověď
před 2 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Plage d'Agadir
ušetříš až 24%
Tam to bude krásný!
Dominikánská republika
ušetříš až 35%
Tam to bude krásný!
Doprava v Berlíně
ušetříš až 90%
Hurá za zážitky!
Duny Maspalomas
ušetříš až 27%
Tam chceš!
5460 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Karlův most v Praze
Česká republika Přílet na letiště Václava Havla Praha

V současné době je letiště spojeno s centrem města pouze autobusovou dopravou. Pro cestu do centra vždy musíte využít kombinaci autobusu a metra.

Doprava do centra a v noci

 • Linka 100: každých 15 až 30 minut jezdí ke stanici metra B (žlutá linka) Zličín, celková cesta do centra zabere asi 45 minut,
 • Linka 119: jednou za 3 až 10 minut jezdí ke stanici metra A (zelená linka) Nádraží Veleslavín, celková cesta do centra zabere asi 35–40 minut,
 • alternativně využijete autobus číslo 191, který jezdí přes sídliště Na Dědině, Petřiny (metro A), Strahov na Anděl (metro B). Autobus jezdí každých 15 až 30 minut a celková doba jízdy na Anděl trvá 50 až 60 minut.
 • V noci (0:00 až 4:30) jezdí na letiště autobusové linky 910 (2x za hodinu viz jízdní řád, z/do centra – Újezd, Karlovo nám., I. P. Pavlova) a 907 (1x za hodinu viz jízdní řád, I. P. Pavlova, Hlavní nádr., Náměstí republiky, Hradčanská)

Všechny výše uvedené linky jezdí zhruba od 4:30 do 0:00 a platí na nich stejné jízdenky za 40 Kč na 90 minut (pro všechny typy dopravy v Praze) nebo 120 Kč na 24 hodin. Jízdenku si kupte v automatu na zastávce nebo v prodejním stánku v příletových halách, u řidiče je vždy dražší. V automatech je nově možné platit i kreditní kartou. Lístek označíte ve žlutém označovači na zastávce nebo v autobusu, při cestě na letiště metrem musíte jízdenku označit vždy před vstupem do stanice metra. Pokud přestupujete, lístek už znovu neoznačujete.

Doprava z hlavního nádraží na Letiště Praha

Přímo na Hlavní nádraží pak jezdí speciální autobus:

 • Autobus AE: od 5:30 do 21:00 jezdí každých 15 až 30 minut. Na lince neplatí běžný tarif pražské MHD, ale pouze speciální jízdenka za 100 Kč, kterou můžete koupit u řidiče nebo v infostánku DPP v terminálu. Stanoviště autobusu na hlavním nádraží je na hlavní silnici (ulice Wilsonova) v prvním patře (sledujte značení s obrázkem autobusu). Při cestě z letiště linka AE staví pouze před terminálem 1.

Aktuální informace o pražské hromadné dopravě naleznete na stránkách dpp.cz

Jízdenky přímo na letiště nabízí na svých dálkových linkách i RegioJet.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Václava Havla Praha

Zavřít boční panel
Vlacherna
Řecko Přílet na letiště Korfu

Autopůjčovny

Půjčení auta je nevýhodnější variantou, pokud chcete objevovat ostrov Korfu a neradi trávíte čas na jednom místě. Na mnoho pláží nebo do menších letovisek se totiž nedostanete autobusem vůbec, případně pouze 1-2x denně.

Přímo na letišti má stanoviště většina nadnárodních známých autopůjčoven a půjčení zde vyjde i nejlevněji. Rozhodně však auto rezervujte online alespoň s předstihem 14 dní, ideálně ještě déle. Cena s blížícím se datem půjčení vzrůstá a pokud byste se rozhodli auto rezervovat až na místě, cena bude i více než dvojnásobná.

Ceny v letní sezoně očekávejte kolem 4 500 Kč na týden, 3-denní půjčení pak vyjde asi na 2 500 Kč. Mimo sezonu pak ceny autopůjčoven na Korfu padají i na méně než polovinu. Kde nejlépe rezervovat auto? Využijte srovnávače, které najdou nabídky všech autopůjčoven a můžete zde rovnou provést i samotnou rezervaci.

Autobus a MHD

Do 3 km vzdáleného města Korfu (Kerkyra) jezdí autobusová linka číslo 15 společnosti Corfu City Bus (tzv. "Modré autobusy", Blue bus). Autobusy jezdí do centra města, hlavního přístavu a zastavují i meziměstského autobusového nádraží Green buses (mapa linky 15), odkud můžete vyrazit do všech koutů ostrova.

Zastávka autobusu je přímo před příletovou halou označena cedulí "Blue Bus".

Jízdenka z letiště do města stojí 1,70 EUR a koupíte ji pouze u řidiče. Při cestě z města na letiště zakupte jízdenku v automatu na zastávce (na letišti chybí), případně v trafice, kdy vyjde pouze na 1,20 EUR. Jízdenka je nepřestupní a platí pouze pro jednu jízdu. Celodenní jízdenka platná pouze na Blue bus (modro-bílé městské autobusy) vyjde na 5 EUR.

První spoj z centra jede po 8 hodině ranní, poslední spoj z letiště pak kolem 22:15. Intervaly mezi spoji jsou zhruba 40 minut během letní sezony. V zimní sezoně pak jezdí autobusy jen zhruba 4-5x denně! Cesta do centra trvá asi 20 minut, k přístavu pak 25 minut.

Detailní informace o dopravě na celém ostrově najdete v našem průvodci po Korfu.

Průvodce pro Řecko
Průvodce pro letiště Korfu