Korfu pláže

Prázdninové Korfu z Prahy pod 3 tisíce. Letenky od 2 403 Kč

18 komentářů
2020-02-20T11:44:14+01:00

O akci

Na řecký ostrov Korfu se od letošního léta budete moci dopravit i přímým letem společnosti Ryanair. Doposud si přitom držel monopol Smart Wings, který za letenek vyžaduje částky, za které s klidem doletíme i do New Yorku...

V průběhu letních prázdnin, převážně pak v srpnu, najdeme na libovolné datum zpáteční letenky pod 3 000 Kč. Nejlevněji vychází termín 30. července až 6. srpna za 2 403 Kč. Létá se pouze ve čtvrtek.

Letenky zahrnují v ceně jen malé příruční zavazadlo (40 x 25 x 20cm). Jedno příruční navíc si dokoupíte za 300 Kč / let, případně se můžete složit na zapsané zavazadlo do 20 kg za 650 Kč / let. Vzhledem k týdenním termínům zřejmě jedno zavazadlo přijde vhod, stále jste však s cenou daleko pod průměrem a s přihlédnutím k časovém předstihu k nalezení levného ubytování a zarezervování auto, můžete mít levou dovolenou na Korfu.

Určitě vám přijde vhod i praktický průvodce po Korfu, který vám napoví, co vše se dá na Korfu vidět, kde se ubytovat či jak se dopravovat po ostrově.

Vyplatí se letět individuálně nebo s cestovkou na Korfu?

Jen letmo nastíním, jak moc je individuální cesta na Korfu výhodná.

Za letenky zaplatíte tedy 3 000 Kč, nejlevnější ubytování se pohybuje okolo 6 500 Kč, ale dejme tomu, že se plácneme přes kapsu a vezmeme pokoj na 7 nocí za 8 000 Kč, to je 4 000 Kč za osobu. Abychom se mohli snadno pohybovat po ostrově, určitě si půjčíme auto. Týdenní pronájem vychází od 5 tisíc, znovu se ale plácneme a zaplatíme třeba 8 000 Kč od renomované autopůjčovny, tj znovu 4 000 Kč na hlavu.

Celkem jsme tedy na 11 000 Kč s tím, že jsme nehledali nejlevnější nabídky a máme auto na celý týden. Pokud bychom byli kolenovrtalové, stáhneme cenu na 9 tisíc bez problémů.

Oproti tomu ty nejlevnější zájezdy na Korfu zájezdy začínají na 11 500 Kč za osobu (letenka a autobus na apartmán). Rozdíl by v případě „nejlevnějších“ variant byl 5 000 Kč pro dvě osoby, které můžete utratit v místních tavernách a na benzínu při cestování po ostrově.

  • Ušetříš až 68 % oproti obvyklé ceně 7 500 Kč
  • Hledej v období Červenec a srpen 2020
  • Poletíš s aeroliniemi Ryanair
  • Čeká tě přímý let
  • V ceně je V ceně je malé zavazadlo o rozměrech 40 x 25 x 20 cm

Kde koupit

PRG/Praha
CFU/Korfu
Zpáteční letenky
2 hodin letu (přímý let)
2 403 Kč

Nevíš, jak se dostaneš z letiště do centra? Přečti si naše průvodce: letiště Praha, letiště Korfu.

Avatar uživatele
David Eiselt
naposledy aktualizováno 2020-02-20T11:16:15+01:00

18 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Michaela
před 3 lety

Děkujiiiiii moc za skvělou nabídku! Úžasný! Koupili jsme letenky přelom července a srpna na 7 nocí a sehnali hotel s all inclusive, pro celou naši rodinku vč. transferu z letiště zdarma a mnoho výhod. Úspora oproti cestovce cca 45%! Díky moc všem tady z webu, že tak krásně inspirujete a šetříte peněženku těm, co se nebojí :)

Avatar uživatele niemandos_1
niemandos_1
před 3 lety

@mirjur

No srovnávat něčí ubytování s nejnižší nabídkou na trhu je to same, jako kdybych si koupil BMW a soused mi na to rekl, jaký jsem to vůl, protoze na trhu jsou přece i podstatně levnější Dacie. Pokud už argumentuješ s nejnižší nabídkou hotelu (apartmánu), tak je treba srovnávat s nejnižší nabídkou domu. Jinak je to jen plácání do vody. Petr Šoltys psal o moderně vybaveném domu s výhledem na moře, takže si dovolím hádat, ze to nebyla nejlevnější možnost na ostrově.

A přece jen domy jsou většinou komfortem (prostorem) trosku někde jinde než nejlevnější nabídky hotelu, takže je srovnávat dle meho úplně nelze. Ale muzu se plést. Dům jsem pronajatý nikdy nemel.

A k tomu výhledu na moře. Výhled na moře muže byt i z ubytka vzdáleného několik km, takže treba proti ubytování 50-100 m od pláže je to dost podstatný rozdíl pro nekoho, kdo se chce každý den valet a dat si u to skleničku a pak si zajít do taverny na něco dobreho.A ubytovatelé to samozrejme vědí (minimálně na Korfu zcela jistě) takže cena stejně kvalitního apartmánu 50 m od pekne plaze je jiná než 5 km

Každý ať si mysli co chce. Ja v tom ležel 2 měsíce a abych splnil požadavky manželky co se tyče vzdálenosti od moře a blízkosti nějakého použitelného bazénu, tak slušný apartmán v Agios Georgios ( na severu) nebo Agios Stefanos mi vycházel v půlce září s dobrým hodnocením na min. 12 tis. za týden (2 dospěli a jeden prcek) A nakonec jsem dal 14, protože 300m od moře bylo moc :-)

A Ja nikde netvrdil, ze je to přes cestovku levnější.

Můj názor je, ze srovnávat finančně i jinak pobytový zájezd přes cestovku, kde většina účastníků leží u bazénu, popiji místní alkoholické nápoje, pojídají jidlo v ceně a nikam jinam nejdou, pac proč, když si zaplatili plnou penzi a cestovani na vlastní triko s pujcenim auta a prouzkoumanim ostrova, je proste blbost. Jsou to jablka a hrušky.

Avatar uživatele Jan Novotny
Jan Novotny
před 3 lety

All inclusive, plnou penzi atd si přece můžete koupit i bez cestovky...

Avatar uživatele niemandos_1
niemandos_1
před 3 lety

Mate svatou pravdu. A o tom byla celá debata :-)))

Avatar uživatele
Bohouš
před 3 lety

Dobrý den,

prosím o radu: v textu se píše "..případně se můžete složit na zapsané zavazadlo do 20 kg za 650 Kč / let..". Mě to ale nejde - kde to zavazadlo přidám jen jednomu z např. 4 cestujících? Protože tu volbu on přidá ke všem... Nebo musím koupit pro 3 levně a pak samostatně jednoho s větším zavazadlem?

Moc díky.

Avatar uživatele
Lukáš Horák
před 3 lety

Ve třetím kroku rezervace (výběr letu -> místa k sezení -> zavazadla) zavazadlo přidáte jen konkrétnímu cestujícímu.

Avatar uživatele
Eda
před 3 lety

koupeno, díky

Avatar uživatele
Libor
před 3 lety

Ty výpočty na osobu nejsou správné. Chybí tam při individuálním cestováni volnost, svoboda,, nezávislost - a to jsou věci k nezaplacení. Jistota, že nebudu v nějakém resortu s lidmi, se kterými jsem seděl v letadle, mohu spát 3+4 noci na opačných stranách ostrova atd...

Každá nabídka, která takto vychází i dráž než přes CK, je vlastně výhodnější

Avatar uživatele
Petr Šoltys
před 3 lety

Výpočty správné jsou. Kalkulace ceny a preference cestovatele jsou dva naprosto odlišné pojmy.

Avatar uživatele
radek
před 3 lety

výpočty nejsou až tak "správné" :)

s cestovkama nejezdím, ale nepředpokládám že nabídka cestovky zahrnuje půjčení auta ;)

Avatar uživatele
Petr Šoltys
před 3 lety

Vždyť to tam píšou. "Rozdíl by v případě „nejlevnějších“ variant byl 5 000 Kč pro dvě osoby, které můžete utratit v místních tavernách a na benzínu při cestování po ostrově."

Avatar uživatele niemandos_1
niemandos_1
před 3 lety

Božíčku. Ano píšou benzin, ale Radek ma jaksi na mysli těch 8 tis (4 tis na osobu) za pujceni toho auta. V tom to srovnání jaksi pokulhává. Teda nejen v tom. Ja jsem teď zrovna rezervoval ubytování na týden v září a ze bych se při plácnutí přes kapsu dostal na 8 tis, to teda ne. Musel jsem se plácnout přes obě kapsy. Hodně zalezi, kde to ubytování je. Jestli uprostřed ostrova, někde v nějaké díře, nebo kousek od nějaké pekne plaze. :-) Tím rozhodne nepropaguju cestovani s cestovkou, ale podobná srovnání kulhaji na obě nohy.

Avatar uživatele
Petr Šoltys
před 3 lety

Minulý červenec. 200 EUR 7 dní auto, ubytování u pláže, celý moderně vybavený dům s výhledem na moře pro 5 osob 800 EUR.

Avatar uživatele niemandos_1
niemandos_1
před 3 lety

No to nic nedokazuje. Příklad byl dělaný pro dva a ty tady pises o domu pro 5 osob :-).

Avatar uživatele
Lída
před 3 lety

Tak si to rozpočítej!!!!

Avatar uživatele niemandos_1
niemandos_1
před 3 lety

Liduško nebudeš tomu věřit, ale ja si to rozpočítal :-) Ale zřejmě ti uniklo, ze ceny ubytování pro dva a ceny pronajmu domu pro 5 lidi se po tom rozpocitani na osobu většinou dost liší. A to tak, že dům pro víc lidi vyjde vetsinou výrazně levněji než pokoj pro dva v hotelu nebo apartmánu.

Avatar uživatele
mirjur
před 3 lety

No nevím, školy nemám, ale ceny hotelů/apartmánů na týden v červenci pro dva začínají na 200E, ten dům byl pro 2 osoby za 320E, to mi nepřijde výrazně levnější... :-)

Avatar uživatele Deny
Deny
před 3 lety

Loni v červenci pro 2 dospělé a dvě děti: Letenky 8,500 Kč, auto na 12 dní 10 000 Kč, apartmány (jednou jsme se stěhovali, pokaždé na pěkném místě, jeden s bazénem) 16 000 Kč. S cestovkou bych to za ty ceny chtěla vidět.

Další akce