Prázdninový výlet do Kyjeva a Černobylu. Letenky od 830 Kč

Jak akci využít?

Vydejte se v čase o pár let zpět do dob sovětské éry. Udělejte si výlet do města, kde nebudete utiskováni davy dalších turistů, navštivte nablýskané pravoslavné chrámy, odpočiňte se na dněperských plážích jen pár minut metrem od centra, ochutnejte skvělé a levné ukrajinské speciality a pozorujte kontrasty mezi západním a východním světem. Leťte do Kyjeva! 

Zpáteční letenky z polských Katovic jsou na celé léto dostupné v rozmezí od 830 do 870 Kč pro členy WDC (nečlenové zaplatí 1.330 Kč, při cestě ve dvou se tak členství vyplatí pořídit). 

Spolu s letenkou si rovnou rezervujte i ubytování v Kyjevě, které rozhodně potěší vaší peněženku: za dvoulůžkový pokoj v menším hotelu zaplatíte od 400 Kč na noc (tedy dvě stovky za osobu)! Centrum Kyjeva je navíc plné hostelů, což v ruku v ruce s nízkými cenami čehokoliv dává ideální možnost vyrazit na s partou na jednu velkou ukrajinskou párty. 

TIP: Chcete-li pojmout cestu ve větším stylu, neváhejte a ubytujte se v ikonickém Hotelu Ukrajina, který je symbolem celé země a najdete ho přímo na Majdanu. Za dvoulůžkový pokoj v tomto 4* hotelu se snídaní zaplatíte cca 1.400 Kč.

Výlet do Černobylu

Nenechte si ujít výlet k místu havárie jaderné elektrárny Černobyl a přilehlého města duchů Pripjati. Celodenní výlety do zakázané zóny nabízí větší množství oficiálních agentur, cena za výlet se pohybuje mezi 80 a 120 americkými dolary. 

Agentury nabízející výlety do Černobylu:

Jak z/na letiště

Přečtěte si naše tipy, jak se dostat na letiště v Katovicích a jak z letiště Žuljany do centra Kyjeva.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Katovice
Polsko
Kyjev
Ukrajina
Zpáteční přímý let 2 hod letu Rezervace na wizzair.com

  Ukázka letenek z 02. 05. 2017.

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 1 600 Kč . Ušetříš přibližně 48 %.

Do kdy akce platí?

Platí do vyprodání nejlevnějších míst.

Na jaké termíny jsou letenky?

Nejlevnější cesty v průběhu letních prázdnin.

Jsou během letu přestupy?

Lety KatoviceKyjev Zhuliany jsou operovány bez mezipřistání.

S kým poletím?

Svezete se s růžovo-fialovými letadly Wizz Air.

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně letenky jen malé příruční o rozměrech 42 x 32 x 25 cm.

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

4 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

LIMP

kdyby se někdo chtěl přidat letím 11.-13.7 :-)

Odpovědět
před rokem
jakob

JJ tak nějak jsem to tušil. Od února na se nic moc neobjevilo a teď už mám itinerář napráskaný a budget nikde :)
Tak třeba v zimě a nebo příští rok.
Dík za tip

Odpovědět
před rokem
jakob

Ahoj,
Pamatuju si, že loni ty letenky padaly i pod 500. Myslíte že se něco takového objeví? Dlouhodobě tuto trasu sleduju a vypadá to, že jestli se neobjeví nějaká akce WDC -30% tak se asi nedočkám,což? Co jsem slyšel tak je linka celkem poctivě zásobena ukrajinskými pracovními silami v PL a CZ.

před rokem
Kryštof Hájek

Ahoj,
je pravda, že dřív padaly ceny i níž, ale delší dobu jsem nic levnějšího neviděl. Možná někdy na prosinec/leden/únor, ale letos ani v tomto období pod 800 Kč jen těžko a když už, tak jen na jeden až dva termíny.

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

ušetříš až 57%
Všude dobře, co doma!
ušetříš až 16%
Honem, dokud jsou místa!
ušetříš až 63%
Tam jsi ještě nebyl!
ušetříš až 37%
To musíš vidět!
4009 starších akcí
Zavřít boční panel
Polsko Přílet na letiště Katovice

Z letiště do centra Katovic na zastávku u vlakového nádraží Katowice Dworzec Gółwny PKP jezdí autobusová linka Airport Bus. Doba jízdy činí 50 minut a autobusy odjíždí zhruba v hodinovém intervalu. Jízdní řád najdete na webu katovického dopravního podniku. Jednosměrná jízdenka vyjde na 27 zlotých. Při cestě z letiště využijte karty FlySilesia (vyzvedněte si ji na informacích) a získejte slevu 5 zlotých na jízdné.

Levnější cestu do centra k hlavnímu nádraží (zastávka v ulici Andrzeja) představuje soukromý dopravce Matuszek. Jednosměrná jízdenka vyjde na 20 zlotých, lístek lze koupit online na webu společnosti, kde najdete také přesný jízdní řád. Ten se obecně řídí přílety a odlety nízkonákladových společností. 

Podobné spojení nabídne i společnost Express transfers, cena jízdenky je stanovena na 5 €. Rezervace a jízdní řády na webu společnosti

Nejlevněji se na letiště dostaneme kombinací tramvaje a autobusu. Uvedená varianta cesty však trvá téměř 2 hodiny při ceně 9,60 zlotých. V automatu si kupte dvě jízdenky za 4,80 zl, každá je platná jednu hodinu. U nádraží v Katovicích naskočte na tramvaj číslo 7, dojeďte až do města Bytom, kde u nádraží přestoupíte na autobus číslo 85 (jede zhruba jednou za hodinu). Jízdní řády zjistíte na adrese rozklady.kzkgop.pl.

Průvodce pro Polsko
Průvodce pro letiště Katovice

Zavřít boční panel
Ukrajina Přílet na letiště Kyjev Zhuliany

Asi 250 metrů od terminálu se nachází zastávka autobusu a trolejbusu. Linky jezdí k metru, odkud už se pohodlně dostanete kamkoliv po městě. Jízdenka stojí 4 hřivny (platí se u průvodčího v autobuse) a cesta až do centra zabere 30 až 45 minut. Trolejbusy jezdí zhruba jednou za 10 až 30 minut.

  • Trolejbus 9: jede ke stanici metra červené linky "Universitet" a ke stanici modré linky "Plošča Lva Tolstého",
  • Trolejbus 22: jede ke stanici metra červené linky "Šuliavská", 

Kromě toho na zastávce také zastavuje autobus číslo 78 (jen po okolí letiště) a trojice maršrutek (dodávka s pevně danou trasou) 496, 499, 585, viz mapa. Jízdenka na maršrutku stojí 6 hřiven.

Alternativní možností je okružní městská železnice, která má zastávku „Kyiv-Volynski“ nacházející se asi 500–600 metrů od terminálu.

Průvodce pro Ukrajina
Průvodce pro letiště Kyjev Zhuliany