Jak akci využít?

Zima je sice ještě daleko, ale mnoho cestovatelů raději plánuje dovolenou více dopředu. Právě pro ně přichází s přívětivou cenou letenek z Prahy na portugalský ostrov Madeira společnosti KLM a Transavia. Zpáteční letenky přes celou zimu pořídíte za 3 857 Kč, pokud potřebujete odbavené zavazadlo, vyberte o 1 650 Kč dražší tarif. Věnujte pozornost přestupním časům v Amsterdamu, k dispozici jsou dlouhé 7hodinové transfery přes den ideální rychlé návštěvě města (především v prosinci a lednu), ale kratší 4hodinové přestupy v únoru a březnu. 

Zhruba o 2 hodiny rychlejší celkový čas cesty nabídne za 4 245 Kč konkurenční TAP s přestupem v Lisabonu.

Během zimy se na Madeiře můžete těšit na teploty kolem 20 °C proložené přeháňkami srovnatelnými s jarními úhrny v ČR. Mezi nejdeštivější měsíce patří listopad a prosinec, v rámci období levných letenek tak budou ideální měsíce únor a březen. Mimo sezónu se také můžete těšit na velmi levné ubytování, na týden seženete bydlení klidně pod 4.000 Kč pro dva, stejně tak půjčení auta vyjde velmi levně – od 2.500 Kč na celý týden.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Praha
Česká republika
Madeira
Portugalsko

od 3 857 Kč

Vyhledej letenky
Zpáteční 1 přestup 10 hod letu Rezervace na cestujlevne.com

  Ukázka letenek z 19. 07. 2019.

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 5 500 Kč . Ušetříš přibližně 30 %.

Do kdy akce platí?

Platí do vyprodání nejlevnějších míst.

Na jaké termíny jsou letenky?

Prosinec až březen

Jsou během letu přestupy?

Amsterdam Schiphol

S kým poletím?

KLM z Prahy do Amsterdamu, Transavia z Amsterdamu do Funchalu

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně příruční zavazadlo 55 x 40 x 25 cm do 10 kg

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

10 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Petra

Koupeno. V Amsterodamu 7 hodin, doporučí někdo něco? Kolik hodin dopředu byste se vraceli na letiště? Díky.

před 12 dny
Leoš Literák

Vlakem do na hlavní nádraží (bus je pomalejší a času nemáte nazbyt), projít se po centru, mrknout do Red light district (nejsem prudérní, ale byl to šok), dát si něco dobrého a 2h před odletem jet zpět (pokud nemusíte řešit kufry a letenku).

Přidat odpověď
před 12 dny

Ať hledám, jak hledám, tak uvedená cena 3 857 jako zpáteční se v rezervačním systému KLM ukazuje jako cena za jednu cestu.

před 27 dny
Kryštof Hájek

Když ale vyberete zpáteční cestu, budete mít "+0 Kč". Tedy finální cena za zpáteční letenku je 3 857 Kč.

Přidat odpověď
před 27 dny

Ráda bych se zeptala, jestli se dají v Amsterodamu na letišti někde nechat příruční zavazadla, kdybychom chtěli vyrazit do centra na prohlídku. Děkuji.

před 28 dny
Kryštof Hájek

Ano, můžete využít klasickou úschovnu ve veřejné části (mezi příletovými halami 1 a 2), i skříňky v tranzitním prostoru: https://www.schiphol.nl/en/at-sc...ge-storage

před 28 dny

Ahoj, možná je lepší nechat si zavazadlo odbavit - úspora času i peněz :-)

před 27 dny
Kryštof Hájek

Tak pokud chtějí cestovat jen s příručním, úspora peněz to určitě nebude. Za odbavené zavazadlo se platí mnohem víc než za skříňku v úschovně :)

před 27 dny
Petra

Aha, vidím, že jsem dostala odpověď na svou otázku u článku o aerolinkách KLM. Takže příruční zavazadlo nemůžu nechat odbavit, je to tak?

Přidat odpověď
před 12 dny

ahoj, včera jsem kupovala kombinaci s Easyjet Praha-Bristol- Madeira a zpět Madeira-Londýn-Praha s přestupem 4hod a lety jsou v dobré časy za 4000,- letíme 8-16.2. na jarní prázdniny, třeba se bude taky někomu hodit.

Odpovědět
před 30 dny
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

ušetříš až 38%
To musíš vidět!
ušetříš až 48%
Všude dobře, co doma!
ušetříš až 29%
To budou fotky!
ušetříš až 49%
Jedem!
4422 starších akcí
Zavřít boční panel
Česká republika Přílet na letiště Václava Havla Praha

V současné době je letiště spojeno s centrem města pouze autobusovou dopravou. Pro cestu do centra vždy musíte využít kombinaci autobusu a metra.

Nejrychleji se do centra dostanete linkami 100 a 119:

  • 100: každých 15 až 30 minut jezdí ke stanici metra B (žlutá linka) Zličín, celková cesta do centra zabere asi 45 minut,
  • 119: jednou za 3 až 10 minut jezdí ke stanici metra A (zelená linka) Nádraží Veleslavín, celková cesta do centra zabere asi 35–40 minut,
  • alternativně využijete autobus číslo 191, který jezdí přes sídliště Na Dědině, Petřiny (metro A), Strahov na Anděl (metro B). Autobus jezdí každých 15 až 30 minut a celková doba jízdy na Anděl trvá 50 až 60 minut.
  • V noci (0:00 až 4:30) jezdí na letiště autobusové linky 910 (2x za hodinu viz jízdní řád, z/do centra – Újezd, Karlovo nám., I. P. Pavlova) a 907 (1x za hodinu viz jízdní řád, I. P. Pavlova, Hlavní nádr., Náměstí republiky, Hradčanská)

Všechny výše uvedené linky jezdí zhruba od 4:30 do 0:00 a platí stejný tarif (32 Kč) na 90 minut (pro všechny typy dopravy v Praze) nebo 110 Kč na 24 hodin. Jízdenku si kupte v automatu na zastávce nebo v prodejním stánku v příletových halách, u řidiče je vždy dražší. V automatech je nově možné platit i kreditní kartou.

Přímo na Hlavní nádraží pak jezdí speciální autobusová linka:

  • AE: od 5:30 do 21:00 jezdí každých 15 až 30 minut. Na lince neplatí tarif pražské MHD, ale tarif Českých drah a je tak možné si na e-shopu ČD koupit jízdenku přímo na letiště.

Aktuální informace o pražské hromadné dopravě naleznete na stránkách dpp.cz

Jízdenky přímo na letiště nabízí na svých dálkových linkách i RegioJet.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Václava Havla Praha

Zavřít boční panel
Portugalsko Přílet na letiště Funchal Madeira

Nejrychleji se do Funchalu dostanete speciální autobusovou linkou Aerobus, která zastavuje jak v centru města, tak u známé pláže Formosa. Autobusy jezdí od 4:15 do 0:45 každých 30 až 60 minut, cesta do města zabere asi 40 minut a za jízdenku zaplatíte 5 €.

Levnější je spojení běžnými autobusovými linkami, které nejezdí tak často, a cesta do Funchalu trvá asi 45 až 50 minut. Cena jízdenky se řídí dle zón, do Funchalu tak zaplatíte 3,35 €, do blízkých měst Machico nebo Santa Cruz pak 1,30 €.

Na letišti zastavují linky 20, 23, 53, 113 a 208, všechny lze využít pro cesty do Funchalu. Pozor při cestě z centra, stejnými čísly mohou být označeny i městské autobusy pohybující se pouze po Funchalu, jedná se však o rozdílné linky! Vždy se před nástupem ujistěte u řidiče, zda jede na letiště.

  • Jízdní řády všech linek na ostrově naleznete na webu sam.pt.

Nejpohodlnější variantu představuje linka společnosti Flibco, která zastavuje u vybraných hotelů v centru a v části "Lido" na západě Funchalu (jízdní řád, detailní popis zastávek a možnost koupě jízdenek najdete na webu flibco.com). Autobusy jezdí zhruba jednou za hodinu od 4:15 do 19:00 ve směru na letiště, resp. od 8:45 do 21:15 ve směru z letiště. Jednosměrná jízdenka stojí 9 €, zpáteční není nijak zvýhodněna.

Průvodce pro Portugalsko
Průvodce pro letiště Funchal Madeira