Jak akci využít?

Pokud plánujete rádi dopředu a příliš neholdujete zimnímu počasí ve středoevropských končinách, nemusíte jezdit na daleké cesty za hranice kontinentu. Vyrazte na ostrov věčného jara, portugalskou Madeiru, která potěší celoročně přívětivými teplotami ideálními pro pořádání pěších výletů. Ostatně na Madeiru se jezdí především kvůli úchvatné krajině, moře je studené i v létě.

Rychlé spojení s jedním krátkým přestupem umožní nová linky Lufthansy. Cestu z Prahy přes Frankfurt zvládnete za 6,5 hodiny, což je aktuálně zdaleka nejlepší varianta s poměrem ceny a výkonu. Běžné letenky s TAPem přes Lisabon startují na 6 tisíc korunách, naopak levnější kombinace s low-cost aerolinkami zase obvykle neumožní cestu bez nocování v místech přestupů, navíc často začínají na letištích mimo ČR.

Suma sumárum, preferujete-li pohodlná spojení za dobrou cenu, pak je nabídka určená právě vám. Vzhledem k tomu, že místa již nyní ubývají, lze předpokládat, že nižší ceny se v průběhu roku již neobjeví...

Dostupné termíny:

  • 8. - 15.12.
  • 15. - 22.12.
  • 19. - 26.1.
  • 26.1. - 2.2.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Praha
Česká republika
Madeira
Portugalsko

od 4 140 Kč

Vyhledej letenky
Zpáteční 1 přestup 7 hod letu Rezervace na lufthansa.com
Cestuj levněji s Twistem. Při platbě letenek v druhém kroku uplatni promo kód „cestujtwisto“ a ušetři až 200 Kč.
Chceš víc? Založ si Twisto účet a máš na nás dalších 500 Kč navíc.

  Ukázka letenek z 27. 04. 2018.

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 6 000 Kč . Ušetříš přibližně 31 %.

Do kdy akce platí?

Platí do vyprodání nejlevnějších míst.

Na jaké termíny jsou letenky?

Prosinec a leden

Jsou během letu přestupy?

1 krátký, avšak dostatečný přestup na letišti Frankfurt.

S kým poletím?

Lufthansa

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně jen příruční zavazadlo 55 x 40 x 23 cm do 8 kg. Odbavené zavazadlo do 23 kg stojí 15 € jedním směrem.

Co podniknu v destinaci?

Portugalsko

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

10 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Jana Vo

Zdravím, koukám na letenky na 8.12. - 15.12. a vidím už jen za cca 6500,-. Nejsem si jistá, zda správně hledám, ale asi ano... :( Díky.

Odpovědět
před rokem

super..konecne mozeme z Madeiry vyrazit do Europy na vylet!my tu uz zijeme skoro 4 roky a odtialto sa dostat je dost draho..hlavne neodporucam sem letiet v obdobi februar az marec,fuka a vela lietadiel nepristane/neodleti..

Odpovědět
před rokem

Koupeno na poslední termín, díky.

Odpovědět
před rokem

Koupeno na 8-15.12. Poletím s mamkou, kdyby se chtěl někdo přidal na společné cestování :)

před rokem

Jdeme do toho s manželkou ve stejný termín. Přemýšlíme, jaký typ letenky si koupit. Zda nám to 8 kg zavazadlo na týden bude stačit :)

před rokem

Taky jsem nad tím dumala dlouho. Pro mamky komfort jsem vzala jednu letenku v tarifu Klasik a pro sebe Light. Ale cena za zavazadlo mě drala nervy - 760 Kč/ jeden směr.

před rokem
Jana Vo

Dobrý den Leni, rády bychom se k vám s mamkou přidali. 😉 Nejde mi vás kontaktovat do soukromé zprávy. Napište mi prosím mail voriskova100@gmail.com nebo na FB janca.voriskova. 😉

před rokem
Avatar uživatele mig22
mig22

Já asi koupím to 8-15/12. V prosinci jsem tam ještě nebyl, ideál je teda září ale to jsou trochu jiné ceny :)

A vemu to s kufrem, za 5100 je to luxusní cena, navíc 4x kafe :)

Tak to jedem asi znovu :-) Ráj pro turistiku. Byli jsme na začátku dubna a počasí vyšlo parádně. Hodně nám pomohl cestopis na horama.cz, kde najdete skoro všechno, netřeba kupovat klasický cestopis.

http://horama.cz/horama-pesky/madeira/

před rokem
Martin_S

Hlavně na Madeiře se hodně věcí rychle mění a papírový průvodce zastarává rychleji :-) Jinak potvrzuji, čtení cestopisu na horama.cz před cestou stojí za to. Přihodím ještě svoje zápisky a tipy - http://www.cestanahoru.cz/madeira/

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

ušetříš až 74%
A už tam budem?
Levné Jordánsko z Prahy
918 Kč
2019-09-13T17:03:00+02:00 0 komentářů
ušetříš až 61%
Všude dobře, co doma!
ušetříš až 13%
To musíš vidět!
ušetříš až 42%
Všude dobře, co doma!
4463 starších akcí
Zavřít boční panel
Česká republika Přílet na letiště Václava Havla Praha

V současné době je letiště spojeno s centrem města pouze autobusovou dopravou. Pro cestu do centra vždy musíte využít kombinaci autobusu a metra.

Nejrychleji se do centra dostanete linkami 100 a 119:

  • 100: každých 15 až 30 minut jezdí ke stanici metra B (žlutá linka) Zličín, celková cesta do centra zabere asi 45 minut,
  • 119: jednou za 3 až 10 minut jezdí ke stanici metra A (zelená linka) Nádraží Veleslavín, celková cesta do centra zabere asi 35–40 minut,
  • alternativně využijete autobus číslo 191, který jezdí přes sídliště Na Dědině, Petřiny (metro A), Strahov na Anděl (metro B). Autobus jezdí každých 15 až 30 minut a celková doba jízdy na Anděl trvá 50 až 60 minut.
  • V noci (0:00 až 4:30) jezdí na letiště autobusové linky 910 (2x za hodinu viz jízdní řád, z/do centra – Újezd, Karlovo nám., I. P. Pavlova) a 907 (1x za hodinu viz jízdní řád, I. P. Pavlova, Hlavní nádr., Náměstí republiky, Hradčanská)

Všechny výše uvedené linky jezdí zhruba od 4:30 do 0:00 a platí stejný tarif (32 Kč) na 90 minut (pro všechny typy dopravy v Praze) nebo 110 Kč na 24 hodin. Jízdenku si kupte v automatu na zastávce nebo v prodejním stánku v příletových halách, u řidiče je vždy dražší. V automatech je nově možné platit i kreditní kartou.

Přímo na Hlavní nádraží pak jezdí speciální autobusová linka:

  • AE: od 5:30 do 21:00 jezdí každých 15 až 30 minut. Na lince neplatí tarif pražské MHD, ale tarif Českých drah a je tak možné si na e-shopu ČD koupit jízdenku přímo na letiště.

Aktuální informace o pražské hromadné dopravě naleznete na stránkách dpp.cz

Jízdenky přímo na letiště nabízí na svých dálkových linkách i RegioJet.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Václava Havla Praha

Zavřít boční panel
Portugalsko Přílet na letiště Funchal Madeira

Nejrychleji se do Funchalu dostanete speciální autobusovou linkou Aerobus, která zastavuje jak v centru města, tak u známé pláže Formosa. Autobusy jezdí od 4:15 do 0:45 každých 30 až 60 minut, cesta do města zabere asi 40 minut a za jízdenku zaplatíte 5 €.

Levnější je spojení běžnými autobusovými linkami, které nejezdí tak často, a cesta do Funchalu trvá asi 45 až 50 minut. Cena jízdenky se řídí dle zón, do Funchalu tak zaplatíte 3,35 €, do blízkých měst Machico nebo Santa Cruz pak 1,30 €.

Na letišti zastavují linky 20, 23, 53, 113 a 208, všechny lze využít pro cesty do Funchalu. Pozor při cestě z centra, stejnými čísly mohou být označeny i městské autobusy pohybující se pouze po Funchalu, jedná se však o rozdílné linky! Vždy se před nástupem ujistěte u řidiče, zda jede na letiště.

  • Jízdní řády všech linek na ostrově naleznete na webu sam.pt.

Nejpohodlnější variantu představuje linka společnosti Flibco, která zastavuje u vybraných hotelů v centru a v části "Lido" na západě Funchalu (jízdní řád, detailní popis zastávek a možnost koupě jízdenek najdete na webu flibco.com). Autobusy jezdí zhruba jednou za hodinu od 4:15 do 19:00 ve směru na letiště, resp. od 8:45 do 21:15 ve směru z letiště. Jednosměrná jízdenka stojí 9 €, zpáteční není nijak zvýhodněna.

Průvodce pro Portugalsko
Průvodce pro letiště Funchal Madeira