Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Pokud plánujete rádi dopředu a příliš neholdujete zimnímu počasí ve středoevropských končinách, nemusíte jezdit na daleké cesty za hranice kontinentu. Vyrazte na ostrov věčného jara, portugalskou Madeiru, která potěší celoročně přívětivými teplotami ideálními pro pořádání pěších výletů. Ostatně na Madeiru se jezdí především kvůli úchvatné krajině, moře je studené i v létě.

Rychlé spojení s jedním krátkým přestupem umožní nová linky Lufthansy. Cestu z Prahy přes Frankfurt zvládnete za 6,5 hodiny, což je aktuálně zdaleka nejlepší varianta s poměrem ceny a výkonu. Běžné letenky s TAPem přes Lisabon startují na 6 tisíc korunách, naopak levnější kombinace s low-cost aerolinkami zase obvykle neumožní cestu bez nocování v místech přestupů, navíc často začínají na letištích mimo ČR.

Suma sumárum, preferujete-li pohodlná spojení za dobrou cenu, pak je nabídka určená právě vám. Vzhledem k tomu, že místa již nyní ubývají, lze předpokládat, že nižší ceny se v průběhu roku již neobjeví...

Dostupné termíny:

  • 8. - 15.12.
  • 15. - 22.12.
  • 19. - 26.1.
  • 26.1. - 2.2.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Karlův most v Praze
Praha PRG
Česká republika
FNC Madeira
Portugalsko
Funchal
Zpáteční 7 hod letu (1 přestup)

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 6 000 Kč . Ušetříš přibližně 31 %.

Do kdy akce platí?

Platí do vyprodání nejlevnějších míst.

Na jaké termíny jsou letenky?

Prosinec a leden

Jsou během letu přestupy?

1 krátký, avšak dostatečný přestup na letišti Frankfurt.

S kým poletím?

Lufthansa

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně jen příruční zavazadlo 55 x 40 x 23 cm do 8 kg. Odbavené zavazadlo do 23 kg stojí 15 € jedním směrem.

Co podniknu v destinaci?

Portugalsko

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

10 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Jana Vo

Zdravím, koukám na letenky na 8.12. - 15.12. a vidím už jen za cca 6500,-. Nejsem si jistá, zda správně hledám, ale asi ano... :( Díky.

Odpovědět
před 3 lety

super..konecne mozeme z Madeiry vyrazit do Europy na vylet!my tu uz zijeme skoro 4 roky a odtialto sa dostat je dost draho..hlavne neodporucam sem letiet v obdobi februar az marec,fuka a vela lietadiel nepristane/neodleti..

Odpovědět
před 3 lety

Koupeno na poslední termín, díky.

Odpovědět
před 3 lety

Koupeno na 8-15.12. Poletím s mamkou, kdyby se chtěl někdo přidal na společné cestování :)

před 3 lety

Jdeme do toho s manželkou ve stejný termín. Přemýšlíme, jaký typ letenky si koupit. Zda nám to 8 kg zavazadlo na týden bude stačit :)

před 3 lety

Taky jsem nad tím dumala dlouho. Pro mamky komfort jsem vzala jednu letenku v tarifu Klasik a pro sebe Light. Ale cena za zavazadlo mě drala nervy - 760 Kč/ jeden směr.

před 3 lety
Avatar uživatele
Jana Vo

Dobrý den Leni, rády bychom se k vám s mamkou přidali. 😉 Nejde mi vás kontaktovat do soukromé zprávy. Napište mi prosím mail voriskova100@gmail.com nebo na FB janca.voriskova. 😉

před 3 lety
mig22

Já asi koupím to 8-15/12. V prosinci jsem tam ještě nebyl, ideál je teda září ale to jsou trochu jiné ceny :)

A vemu to s kufrem, za 5100 je to luxusní cena, navíc 4x kafe :)

Přidat odpověď
před 3 lety

Tak to jedem asi znovu :-) Ráj pro turistiku. Byli jsme na začátku dubna a počasí vyšlo parádně. Hodně nám pomohl cestopis na horama.cz, kde najdete skoro všechno, netřeba kupovat klasický cestopis.

http://horama.cz/horama-pesky/madeira/

před 3 lety
Avatar uživatele
Martin_S

Hlavně na Madeiře se hodně věcí rychle mění a papírový průvodce zastarává rychleji :-) Jinak potvrzuji, čtení cestopisu na horama.cz před cestou stojí za to. Přihodím ještě svoje zápisky a tipy - http://www.cestanahoru.cz/madeira/

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Fauna a flora
ušetříš až 49%
Tam jsi vždycky chtěl!
Cancun
ušetříš až 48%
Tam chceš!
Pláž Zlaté Písky
ušetříš až 47%
To budou fotky!
San Blas
ušetříš až 32%
Tam chceš!
4903 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Karlův most v Praze
Česká republika Přílet na letiště Václava Havla Praha

V současné době je letiště spojeno s centrem města pouze autobusovou dopravou. Pro cestu do centra vždy musíte využít kombinaci autobusu a metra.

Doprava do centra a v noci

  • Linka 100: každých 15 až 30 minut jezdí ke stanici metra B (žlutá linka) Zličín, celková cesta do centra zabere asi 45 minut,
  • Linka 119: jednou za 3 až 10 minut jezdí ke stanici metra A (zelená linka) Nádraží Veleslavín, celková cesta do centra zabere asi 35–40 minut,
  • alternativně využijete autobus číslo 191, který jezdí přes sídliště Na Dědině, Petřiny (metro A), Strahov na Anděl (metro B). Autobus jezdí každých 15 až 30 minut a celková doba jízdy na Anděl trvá 50 až 60 minut.
  • V noci (0:00 až 4:30) jezdí na letiště autobusové linky 910 (2x za hodinu viz jízdní řád, z/do centra – Újezd, Karlovo nám., I. P. Pavlova) a 907 (1x za hodinu viz jízdní řád, I. P. Pavlova, Hlavní nádr., Náměstí republiky, Hradčanská)

Všechny výše uvedené linky jezdí zhruba od 4:30 do 0:00 a platí na nich stejné jízdenky za 32 Kč na 90 minut (pro všechny typy dopravy v Praze) nebo 110 Kč na 24 hodin. Jízdenku si kupte v automatu na zastávce nebo v prodejním stánku v příletových halách, u řidiče je vždy dražší. V automatech je nově možné platit i kreditní kartou. Lístek označíte ve žlutém označovači na zastávce nebo v autobusu, při cestě na letiště metrem musíte jízdenku označit vždy před vstupem do stanice metra. Pokud přestupujete, lístek už znovu neoznačujete.

Doprava z hlavního nádraží na Letiště Praha

Přímo na Hlavní nádraží pak jezdí speciální autobus:

  • Autobus AE: od 5:30 do 21:00 jezdí každých 15 až 30 minut. Na lince neplatí běžný tarif pražské MHD, ale pouze speciální jízdenka za 60 Kč, kterou můžete koupit u řidiče nebo v infostánku DPP v terminálu. Stanoviště autobusu na hlavním nádraží je na hlavní silnici (ulice Wilsonova) v prvním patře (sledujte značení s obrázkem autobusu). Při cestě z letiště linka AE staví pouze před terminálem 1.

Aktuální informace o pražské hromadné dopravě naleznete na stránkách dpp.cz

Jízdenky přímo na letiště nabízí na svých dálkových linkách i RegioJet.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Václava Havla Praha

Zavřít boční panel
Funchal
Portugalsko Přílet na letiště Funchal Madeira

Nejrychleji se do Funchalu dostanete speciální autobusovou linkou Aerobus, která zastavuje jak v centru města, tak u známé pláže Formosa. Autobusy jezdí od 4:15 do 0:45 každých 30 až 60 minut, cesta do města zabere asi 40 minut a za jízdenku zaplatíte 5 €.

Levnější je spojení běžnými autobusovými linkami, které nejezdí tak často, a cesta do Funchalu trvá asi 45 až 50 minut. Cena jízdenky se řídí dle zón, do Funchalu tak zaplatíte 3,35 €, do blízkých měst Machico nebo Santa Cruz pak 1,30 €.

Na letišti zastavují linky 20, 23, 53, 113 a 208, všechny lze využít pro cesty do Funchalu. Pozor při cestě z centra, stejnými čísly mohou být označeny i městské autobusy pohybující se pouze po Funchalu, jedná se však o rozdílné linky! Vždy se před nástupem ujistěte u řidiče, zda jede na letiště.

  • Jízdní řády všech linek na ostrově naleznete na webu sam.pt.

Nejpohodlnější variantu představuje linka společnosti Flibco, která zastavuje u vybraných hotelů v centru a v části "Lido" na západě Funchalu (jízdní řád, detailní popis zastávek a možnost koupě jízdenek najdete na webu flibco.com). Autobusy jezdí zhruba jednou za hodinu od 4:15 do 19:00 ve směru na letiště, resp. od 8:45 do 21:15 ve směru z letiště. Jednosměrná jízdenka stojí 9 €, zpáteční není nijak zvýhodněna.

Průvodce pro Portugalsko
Průvodce pro letiště Funchal Madeira