Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Jsou–li na vás také 3 dny v jedné evropské destinaci příliš, pak s plnou náručí vezmete za vděk tuto skládačku, kdy během prodlouženého víkendu (od středy do neděle) postupně navštívíte 4 severská města a za 5 letenek a jednu jízdenku zaplatíte 1 650 Kč.

Využijete levných jednosměrných letenek společností Ryanair a Wizzair. V ceně budete mít malé příruční zavazadlo a pokud byste potřebovali větší, cena se minimálně zdvojnásobí.

Termíny za uvedenou cenu jsou vždy od středy do neděle v těchto datech:

 • 22. až 26. leden
 • 29. leden až 2. únor
 • 5. až 9. únor

Celý itinerář jsme seskládali tak, aby dával koncepčně smysl a na ubytování v severských destinacích jste nenechali jmění.

A jak se tedy letí?

Ve středu z Prahy do Göteborgu v 8:10–9:50, kde budete mít celý den a večer budete pokračovat do Gdaňsku 21:15–22:25. V Gdaňsku si rezervujte 2 noci v levném hotelu (od 500 Kč / pokoj) a v pátek pokračujte do finského Turku ranním letem 7:00–9:30, kde se nevyhnete 1 dražší noci (okolo 2 000 Kč / pokoj). V sobotu dopoledne přeletíte do litevského Kaunasu 9:40–10:55. Rezervujte si 1 noc v Kaunasu (od 500 Kč / pokoj) a v neděli odpoledne pokračujte do Norimberku 13:40–14:45, odkud tentýž den pojedete autobusem zpět do Prahy, který vyráží ideálně v 16:50–20:45 na Regiojet za 379 Kč nebo pokud chcete navštívit i historickou část města, v 20:45–00:00 na Flixbus za 759 Kč.

Doprava z letišť a ceny potřebných jízdenek:

Celkově se za letenky, jízdenky a hotely můžete pohybovat okolo 4 000 Kč.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Karlův most v Praze
Praha PRG
Česká republika
GOT Göteborg
Švédsko
Göteborg
Jednosměrná 2 hod letu (přímý let)
Göteborg
Göteborg GOT
Švédsko
GDN Gdaňsk
Polsko
Gdaňsk
Jednosměrná 1 hod letu (přímý let)
Gdaňsk
Gdaňsk GDN
Polsko
TKU Turku
Finsko
Turku
Jednosměrná 1 hod letu (přímý let)
Turku
Turku TKU
Finsko
KUN Kaunas
Litva
Kaunas
Jednosměrná 1 hod letu (přímý let)
Kaunas
Kaunas KUN
Litva
NUE Norimberk
Německo
Norimberk
Jednosměrná 2 hod letu (přímý let)

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

12 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele sali
sali

Podařilo se někomu koupit?

Odpovědět
před 3 lety
Avatar uživatele Breathe
Breathe

Poslední dobou je to s akcema na letenky fakt bída, globálně. Cestujlevne s tím nic dělat nemůže, to musí být každýmu jasný.

Odpovědět
před 3 lety

Děkuju všem co se věnují těmto stránkám. Za mě - těším se na každou akci, která mi přijde notifikací do mobilu a i když zdaleka nemohu letět všude , tak už mockrát jsem tipy od Vás využil a děkuji za to ! :-) Škarohlídů si nevšímejte a díky za Vaši dobrou práci :-)

Odpovědět
před 3 lety
Avatar uživatele
Jakub Langer

Skládačka skvělá, je to fakt láce, v temném období roku 🌒. Alespoň centra měst budou krásně nasvětlená, i když polární záři odtamtud zahlédnout ještě nepůjde.

Odpovědět
před 3 lety
Avatar uživatele Ahmad Masúd
Ahmad Masúd

Jo, doba se mění... ale oceňuji upřímnost! ;-)

Odpovědět
před 3 lety
Avatar uživatele gg.bn
gg.bn

Hm 5x cesta na letiste,čekání na let,pak samotný let,cesta z letiště a cesta na ubytování v pěti dnech. To toho člověk z tech měst opravdu spoustu uvidí,ale pro nekoho na fotku na insta, že tam byl asi super.

před 3 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Ony ty cesty z letiště nejsou tak strašidelné :) Většinou trvají do 20 minut jízdy. Pravdou je, že otravné bude čekání na odlet, ale s online palubní vstupenkou a příručákem tu můžeš být 1 hodinu předem, není potřeba víc...

Z měst uvidíš vše, jsou to malá centra a nikde není důvod setrvávat déle. Všude máš 1 celý den, což je opravdu dostačující. Není to Paříž nebo Londýn.

Je to jiné cestování než na 3 dny do jednoho města, však to v úvodu hned zmiňuji. A věř tomu, někdo takto cestuje i bez toho, aniž by se musel chlubit na sociálních sítích. Prostě mu den na malé město stačí. Tobě to nesedne, takže vyčkej na nějakou lepší akci ;)

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele srato
srato

Tak tohle je paráda.

Odpovědět
před 3 lety

To je parádní skákačka, to se mi líbí:-)) Jen ten Flixbus určitě nee. Jsou schopni zkazit celý zážitek, tak jako mě nedávno.

Odpovědět
před 3 lety
Avatar uživatele floodland
floodland

Tohle už je čirý zoufalství...

před 3 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Mimořádně musím souhlasit :) Normální akce vymizely a psát kravinu typu jednotermínové Bergamo za 500,- nás taky nebaví a postrádá přidanou hodnotu... Tady je alespoň menší invence, ale i přesto je to akce z čirého zoufalství ;)

před 3 lety
Avatar uživatele lukas zmrzlik
lukas zmrzlik

Nevim, proc je nekdo tak negativni. Nekomu akce vyhovuje, nekomu ne. Kazdpadne diky lidem kolem webu, ze neco takoveho delaji a davaji lidem moznost usetrit. Jasne, kazdej si muze hledat slevy sam indvidualne, jak mu vyhovuje ale ja osobne jsem s vami spokojeny. :D

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Bosa
ušetříš až 67%
Všude dobře, co doma!
Bergamo pohled
ušetříš až 57%
Honem, dokud jsou místa!
Borobudur
ušetříš až 59%
To bude jízda!
Zimní Amsterdam
ušetříš až 48%
To musíš vidět!
5558 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Karlův most v Praze
Česká republika Přílet na letiště Václava Havla Praha

V současné době je letiště spojeno s centrem města pouze autobusovou dopravou. Pro cestu do centra vždy musíte využít kombinaci autobusu a metra.

Doprava do centra a v noci

 • Linka 100: každých 15 až 30 minut jezdí ke stanici metra B (žlutá linka) Zličín, celková cesta do centra zabere asi 45 minut,
 • Linka 119: jednou za 3 až 10 minut jezdí ke stanici metra A (zelená linka) Nádraží Veleslavín, celková cesta do centra zabere asi 35–40 minut,
 • alternativně využijete autobus číslo 191, který jezdí přes sídliště Na Dědině, Petřiny (metro A), Strahov na Anděl (metro B). Autobus jezdí každých 15 až 30 minut a celková doba jízdy na Anděl trvá 50 až 60 minut.
 • V noci (0:00 až 4:30) jezdí na letiště autobusové linky 910 (2x za hodinu viz jízdní řád, z/do centra – Újezd, Karlovo nám., I. P. Pavlova) a 907 (1x za hodinu viz jízdní řád, I. P. Pavlova, Hlavní nádr., Náměstí republiky, Hradčanská)

Všechny výše uvedené linky jezdí zhruba od 4:30 do 0:00 a platí na nich stejné jízdenky za 40 Kč na 90 minut (pro všechny typy dopravy v Praze) nebo 120 Kč na 24 hodin. Jízdenku si kupte v automatu na zastávce nebo v prodejním stánku v příletových halách, u řidiče je vždy dražší. V automatech je nově možné platit i kreditní kartou. Lístek označíte ve žlutém označovači na zastávce nebo v autobusu, při cestě na letiště metrem musíte jízdenku označit vždy před vstupem do stanice metra. Pokud přestupujete, lístek už znovu neoznačujete.

Doprava z hlavního nádraží na Letiště Praha

Přímo na Hlavní nádraží pak jezdí speciální autobus:

 • Autobus AE: od 5:30 do 21:00 jezdí každých 15 až 30 minut. Na lince neplatí běžný tarif pražské MHD, ale pouze speciální jízdenka za 100 Kč, kterou můžete koupit u řidiče nebo v infostánku DPP v terminálu. Stanoviště autobusu na hlavním nádraží je na hlavní silnici (ulice Wilsonova) v prvním patře (sledujte značení s obrázkem autobusu). Při cestě z letiště linka AE staví pouze před terminálem 1.

Aktuální informace o pražské hromadné dopravě naleznete na stránkách dpp.cz

Jízdenky přímo na letiště nabízí na svých dálkových linkách i RegioJet.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Václava Havla Praha

Zavřít boční panel
Göteborg
Švédsko Přílet na letiště Göteborg Landvetter

Do centra Göteborgu se dostanete buď linkou Flygbussarna, nebo Swebus.

 • Flygbussarna: autobusy jezdí jednou za 12 až 15 minut od 4:15 do 0:30, cesta do města trvá 30 minut a za jízdenku zaplatíte 119 SEK. Na webu Flygbussarny vyhledávejte letiště jako "Landvetter". Zastávka se nachází přímo před východem z terminálu, ve městě pak zastavují u nádraží a na třech dalších místech v rámci centra, 
 • Flixbus: spojení jezdí od 5:30 do 23:30 v nepravidelném intervalu a zaplatíte od 49 SEK, platit se dá pouze online přes web Flixbusu.

Průvodce pro Švédsko
Průvodce pro letiště Göteborg Landvetter

Zavřít boční panel
Gdaňsk
Polsko Přílet na letiště Gdaňsk Lech Walesa

Na letišti naleznete železniční zastávku Gdańsk Port Lotniczy, odkud každých 15 minut odjíždí vlaky společnosti SKM na stanici Gdansk-Wrzeszcz s dobou jízdy 30 minut. Cena lístku činí 5,50 PLN a detailní jízdní řád najdete na webu dopravce. Vlak můžete využít i pro cestu do Gdynie nebo města Kartuzy poblíž Kaszubského národního parku.

Alternativou jsou autobusové linky číslo 110 (na Gdansk-Wrzeszcz) a 210 (na Gdansk-Glowny) s cenou 4,80 PLN a dobou jízdy 40–50 minut, lístek koupíte v automatu u zastávky. Jízdní řády naleznete na odkazu MHD

V noci (0:00 - 5:00) jezdí noční autobusová linka N3 na Gdansk-Glowny.

Pro cestu do Sopot využijte autobus 122, případně zvolte cestu vlakem přes Gdansk-Wrzeszcz.

[iframe https://www.google.com/maps/d/embed?mid=1xw9cBI3A8UjPgMA4xpwr-KkTD38]

Průvodce pro Polsko
Průvodce pro letiště Gdaňsk Lech Walesa

Zavřít boční panel
Turku
Finsko Přílet na letiště Turku

Na letiště jezdí z centra Turku městský autobus číslo 1, a to každých 15 minut od pondělí do pátku, resp. jednou za 30 minut v neděli. Cesta trvá asi půl hodiny, první spoj z centra vyjíždí v 5:20, poslední autobus z letiště pak 0:45. Lístek na jednu jízdu stojí 3 € (pokud pojede mezi 23:00 a 4:00, pak stojí 4 €), 24hodinová jízdenka na všechny autobusy v Turku pak 7,50 €. Lístky pořídíte jen u řidiče.

Průvodce pro Finsko
Průvodce pro letiště Turku

Zavřít boční panel
Kaunas
Litva Přílet na letiště Kaunas

Země čápů a pasoucích se krav

Litva (litevsky Lietuvos Respublika) sousedí s Polskem, Běloruskem, Lotyšskem a ruskou Kaliningradskou oblastí. Naleznete zde přívětivé obyvatele a zachovalou krajinu drobných zemědělců. Na své si přijdou milovníci lesů, jezer a cykloturistiky.

Průvodce pro Litva
Průvodce pro letiště Kaunas

Zavřít boční panel
Norimberk
Německo Přílet na letiště Norimberk

Metro do centra a k nádraží

Přímo k terminálu jezdí z centra a od hlavního nádraží (Hauptbahnhof) metro linky U2. Cesta zabere 13 minut při intervalu 10 minut a ceně 3,20 EUR. Provozní doba metra je od 4:40 do 0:40. Pozor, při cestě na letiště končí každý druhý spoj ve stanici Ziegelstein.

Jízdenky zakoupíte v automatu na stanici (lze platit i kartou), případně přes mobilní aplikaci dopravního podniku VGN. Lístek za 3,20 EUR platí 90 minut, v rámci kterých můžete libovolně přestupovat i na tramvaje či autobusy. K dispozici je i celodenní (pouze v kalendářní den) jízdenka za 8,30 EUR, o víkendu platí pro oba dny (sobota + neděle).

 • doba jízdy nádraží-letiště: 13 minut
 • cena jízdenky: 3,20 EUR/90 minut, resp. 8,30 EUR/celodenní
 • interval na letiště: 10 minut
 • první metro od nádraží na letiště: 4:46
 • poslední metro z letiště: 0:44

Podívejte se na jízdní řády a mapy MHD v Norimberku.

Autobusy do okolí

Alternativně využijete autobus číslo 30 do stanice Nordostbahnhof nebo do Erlangenu a číslo 33 do města Fürth. Oba spoje mají interval 20–30 minut.

Všechny linky jezdí od 4:30 do 0:00 a platí jednotné jízdné 3,20 EUR za jednotlivou jízdu a 8,30 EUR za celodenní lístek.

Noční doprava

V noci můžete využít od hlavního nádraží autobusové linky číslo N12, jezdí však jen v noci před nepracovním dnem. Interval je 60 minut na detailní jízdní řád se můžete podívat zde.

[iframe https://www.google.com/maps/d/embed?mid=1rkDZz33R3uk3V_JuDCaIxyDjB6A]

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Průvodce pro Německo
Průvodce pro letiště Norimberk