Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Zajímavou a termínově velmi obsáhlou akci si pro český trh připravila aerolinka Condor ve spolupráci ČSA. Prakticky na každé datum v průběhu první poloviny prosince, ledna a února nabízí zpáteční letenky na ostrov Barbados v Karibiku z Prahy za 450 EUR, mírně levněji pak ve švýcarských francích (488), což znamená cenu kolem 11.250 Kč. Směrem tam můžete letět každé úterý nebo pátek, směrem zpět jsou pak nejlevnější letenky pouze v úterky. 

Barbados je nejvýchodnějším ostrovem Malých Antil a pyšní se těmi nejhezčími karibskými plážemi, které obepínají prakticky celou pobřežní linii, podmořský svět zase nadchne všechny potápěče a nadšence do šnorchlování. Vnitrozemí pak láká na své početné jeskyně i hustý deštný prales. 

Ještě před nákupem letenky si důkladně propočítejte všechny náklady. Karibik nepatří mezi nejlevnější destinace, máte však výhodu brzké koupě a tím pádem dostatek času na hlídání nabídek ubytování. Týden v menším apartmánu obvykle pro dvě osoby vyjde na 8 až 10.000 Kč, u klasických hotelů pak počítejte s cenami od 15.000 Kč výš.

Pro cesty na Barbados nepotřebujete žádná víza, razítko do pasu dostanete zdarma.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Karlův most v Praze
Praha PRG
Česká republika
BGI Bridgetown
Barbados
Barbados
Zpáteční 18 hod letu (1 přestup)

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 15 500 Kč . Ušetříš přibližně 27 %.

Do kdy akce platí?

Platí do aktualizace tarifu.

Na jaké termíny jsou letenky?

Listopad až březen (přes Vánoce pouze termín 13. - 31.12.)

Jsou během letu přestupy?

Frankfurt

S kým poletím?

Condor, přískok do Frankfurtu s ČSA Czech Airlines

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně odbavené zavazadlo do 20 kg + standardní příruční.

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

10 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Díky za tip, letíme v lednu na 11 dní :)

Odpovědět
před 3 lety

Dobrý den, je čas na přestup ve Frankfurtu 1,5 hod dostatečný? Nebo dá se letět místo z Prahy až z Frankfurtu?

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Dobrý den, až z Frankfurtu se letět nedá (viz: https://www.cestujlevne.com/blog...chani-letu) a 1,5 hod je dostatečná. Nedostatečný přestup by nešel koupit na jedné letence :)

Přidat odpověď
před 3 lety

Dobry den, radi bychom jeli pres Vanoce s detmi 7 a 10 let. Poradite kde najit levnejsi a slusne ubytovani ubytování? Diky moc Ondra.

Odpovědět
před 3 lety
Avatar uživatele
Sub Bohouš Kubart

něco letí přes Tobago - dá se stopover, případně jak?

dík

B

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

V tomhle případě nedá, je to jen mezipřistání, nikoliv přestup. Condor ani memá přepravní práva na úsek z Tobaga na Barbados.

Přidat odpověď
před 3 lety

Zdravím, poradíte mi nějaké letenky pro 2 přes Vánoce a Silvestr, přesněji řečeno 21.12.-4.1. mám dovolenou. Chtěli bychom někam do exotiky. Je mi jasné, že to je nejdražší období roku, nevadí mi dát za letenku třeba 18 tis., ale nedaří se mi nic najít. Máte nějaký tip? Děkuji. Markéta

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Dobrý den, jak říkáte, letenky jsou v tuto dobu nejdražší a pod 18 tisíc do nějaké daleké exotiky nebude jednoduché najít. Mrkněte spíš na jihovýchodní Asii (hlavně asi Bangkok), kam by se pod 20 tisíc dalo dostat.

Přidat odpověď
před 3 lety

Dobrý den,prosím,liší se cena pro děti?Vek 5 a 3 roky.

Děkuji

MT

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Dobrý den, mírnou sleva tam je, stačí si naklikat přes odkaz výše na webu Condoru. Letenky pro děti vidím za cca 9.600 Kč.

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Canal Grande most
ušetříš až 66%
A už tam budem?
Sicílie
ušetříš až 59%
Všude dobře, co doma!
Madridská katedrála
ušetříš až 62%
Jedem!
Bordeaux most
ušetříš až 66%
Hurá za zážitky!
5551 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Karlův most v Praze
Česká republika Přílet na letiště Václava Havla Praha

V současné době je letiště spojeno s centrem města pouze autobusovou dopravou. Pro cestu do centra vždy musíte využít kombinaci autobusu a metra.

Doprava do centra a v noci

  • Linka 100: každých 15 až 30 minut jezdí ke stanici metra B (žlutá linka) Zličín, celková cesta do centra zabere asi 45 minut,
  • Linka 119: jednou za 3 až 10 minut jezdí ke stanici metra A (zelená linka) Nádraží Veleslavín, celková cesta do centra zabere asi 35–40 minut,
  • alternativně využijete autobus číslo 191, který jezdí přes sídliště Na Dědině, Petřiny (metro A), Strahov na Anděl (metro B). Autobus jezdí každých 15 až 30 minut a celková doba jízdy na Anděl trvá 50 až 60 minut.
  • V noci (0:00 až 4:30) jezdí na letiště autobusové linky 910 (2x za hodinu viz jízdní řád, z/do centra – Újezd, Karlovo nám., I. P. Pavlova) a 907 (1x za hodinu viz jízdní řád, I. P. Pavlova, Hlavní nádr., Náměstí republiky, Hradčanská)

Všechny výše uvedené linky jezdí zhruba od 4:30 do 0:00 a platí na nich stejné jízdenky za 40 Kč na 90 minut (pro všechny typy dopravy v Praze) nebo 120 Kč na 24 hodin. Jízdenku si kupte v automatu na zastávce nebo v prodejním stánku v příletových halách, u řidiče je vždy dražší. V automatech je nově možné platit i kreditní kartou. Lístek označíte ve žlutém označovači na zastávce nebo v autobusu, při cestě na letiště metrem musíte jízdenku označit vždy před vstupem do stanice metra. Pokud přestupujete, lístek už znovu neoznačujete.

Doprava z hlavního nádraží na Letiště Praha

Přímo na Hlavní nádraží pak jezdí speciální autobus:

  • Autobus AE: od 5:30 do 21:00 jezdí každých 15 až 30 minut. Na lince neplatí běžný tarif pražské MHD, ale pouze speciální jízdenka za 100 Kč, kterou můžete koupit u řidiče nebo v infostánku DPP v terminálu. Stanoviště autobusu na hlavním nádraží je na hlavní silnici (ulice Wilsonova) v prvním patře (sledujte značení s obrázkem autobusu). Při cestě z letiště linka AE staví pouze před terminálem 1.

Aktuální informace o pražské hromadné dopravě naleznete na stránkách dpp.cz

Jízdenky přímo na letiště nabízí na svých dálkových linkách i RegioJet.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Václava Havla Praha

Zavřít boční panel
Barbados
Barbados Přílet na letiště Bridgetown Grantley Adams

Veřejná doprava na Barbadosu není příliš pohodlná ani častá, přesto při cestě do Bridgetownu můžete využít i autobus. Zastavuje na hlavní silnici u letiště (od terminálu asi 75 metrů), jezdí velmi zhruba jednou za hodinu a cesta potrvá 30–40 minut. Jízdenka se platí u řidiče a stojí 2 barbadoské dolary / 25 Kč.

Mnohem jistější cestou je taxi, cena do Bridgetownu by neměla stát více než 46 barbadoských dolarů / 600 Kč.

Vůbec nejlepší možností, jak se po Barbadosu pohybovat, je určitě půjčené auto.

Průvodce pro Barbados
Průvodce pro letiště Bridgetown Grantley Adams