Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Cestovatelské a poznávací pudy v nás vybudí zajímavý tarif portugalské společnosti TAP do senegalského hlavního města Dakaru. Na rozdíl od minulosti, kdy se nejlevnější letenky daly pořídit z Německa, tentokrát poletíme rovnou z Prahy. Zpáteční letenky kolem 8.800 Kč seženete v průběhu hlavní sezony od konce ledna do března a od října do prosince, a také na začátku sezony dešťů v květnu a červnu.

K dispozici je velké množství termínů i variant s dlouhými či kratšími přestupy v Lisabonu (průvodce po městě). Rozhodně doporučujeme přestupy delší, které využijete k prohlídce města. 

V Senegalu vás čeká ta pravá africká exotika, avšak s jistou dávkou civilizovanosti a hlavně bezpečnosti. Vykoupete se tu na krásných Atlantických plážích, zažijete dobrodružství v národních parcích i pravý africký mumraj v hlavním městě Dakaru. Ale škoda se více rozepisovat zde, když máme k dispozici skvělého a komplexního průvodce po Senegalu.

Pro jistotu zdůrazňujeme, že v ceně jsou pouze dvě příruční zavazadla, odbavené vyjde na 45 € za směr. 

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Karlův most v Praze
Praha PRG
Česká republika
DSS Dakar
Senegal
Mešita Dakar
Zpáteční 13 hod letu (1 přestup)

Věděli jste, že s Cestujlevne.com získáte navíc

Podporu 24/7
v češtině

Možnost nezávazné
rezervace na 2 dny

Možnost platit
hotově či převodem

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 12 000 Kč . Ušetříš přibližně 27 %.

Na jaké termíny jsou letenky?

Konec ledna až květen (vyjma velké části dubna) a říjen až prosinec.

Jsou během letu přestupy?

Lisabon Portela

S kým poletím?

TAP Portugal

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně příruční zavazadlo 55 x 40 x 20 cm + menší 40 x 30 x 15 cm. Odbavené vyjde na 45 € jedním směrem.

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

26 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

V Senegalu jsem byla s rodinou v dubnu 2015 (na 15 dní). V cestovce jsme dostali informace, že není třeba žádné očkování,že jde o klidnou oblast, takže jsme odjeli jen s očkováním na žloutenku. Ubytování v hotelu Baobab nádherné, jídlo exklusivní, moře jak žiletky. Podnikli jsme výlety a dodržovali vše co je třeba (jedli jsme jen v hotelu, nic mě neštíplo) .Byli jsme v Dakaru, v okolí. Přesto jsem dostala osmý den neskutečné horečky a zimnici. Dělali mi testy na malarii ( pouhá kapka krve z prstu na plastovou tyčinku vypadající jako těhotenský test -vyhodnocen okamžitě jako negativní ), předepsány léky na horečku. Mimochodem "místní " nemocnici v blízkosti hotelu snese jen někdo. Dalších 8 dní jsem strávila klepající se na posteli bez zlepšení. Jelikož nebyla z rychlotestu prokázána malárie,byl povolen let do Prahy. Poté v ČR nástup na infekční, zasedalo konzilium, mraky a mraky testů, dny strávené v izolaci. Dostala jsem od lékařů vynadáno, jak moc jsem nezodpovědná a jela do dotoho místa bez očkování na žlutou zimnici a malárii. Malárie v nemocnici též nebyla neprokázána, nikdo nevěděl, co mi je....léčili mě neutrálními antibiotiky do žíly i v tabletách, 10 kg dole za prvních 10 dní a další měsíc po propuštění na neschopnosti v domácím léčení. Odjížděla jsem jako zdravý člověk bez problémů, nyní i po třech letech, když mě štípne komár, mám špatné reakce a celkově řeším stále krevní oběh. Cestuji každý rok, často na vlastní pěst (Thajsko,Zéland,Reunion,atd...),ale už s daleko větší opatrností, byť si dodnes lámu hlavou, co jsem v Senegalu mohla podcenit. ... Samozřejmě stát se může kdekoliv cokoliv...

před 4 lety

Tak to by si mel precist predevsim David, kdyz se jeste hloupe pta, jestli jde fakt o Senegal...

před 4 lety
Avatar uživatele
Jakub Langer

Rekl bych, ze Martina mela proste smulu. Verim, ze drtive vetsine cestovatelu, kteri navstivi Senegal, se zdravotne nic zavazneho neprihodi. Pokud ovsem budou mit dana ockovani nebo budou pozivat antimalarika v zavilosti na rocnim obdobi i casu behem dne.

V dane oblasti Zapadni Afriky je Senegal tou nejbezpecnejsi zemi z hlediska kriminality i nemoci. Napriklad i epidemie eboly se Senegalu pred par lety temer vyhnula ve srovnani s Guineami, Sierrou-Leone, Liberii, atd. Zkratka je dobre dodrzovat zdravotni prevenci a nemelo by se nic stat …

před 4 lety

"co jsem v Senegalu mohla podcenit. ... " Já bych to viděl na zanedbaný chlast...

před 4 lety
Avatar uživatele
mirjur

tak tak... veškerá nemoc duše i těla jest toliko zanedbané pití...

před 4 lety
Avatar uživatele Libor_S
Libor_S
 • Přidal se před 6 lety
 • Napsal 855 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-01-09T15:44:20+01:00)

Quido, Martina nedostala malárii a jak jsem psal níže, západ a sever Senegalu, kam jezdí většina turistů, má jen malé riziko malárie. Asi dostala nějakou neobvyklou nemoc, možná v kombinaci s neobvyklou imunitní reakcí (ale nejsem doktor a ani ti na to nepřišli). To se může stát i na jižní Moravě, kam ty jistě chytře raději nepojedeš:

https://www.seznamzpravy.cz/clan...rave-56895

před 4 lety

Vazeny Libore, jestli chcete srovnavat jizni Moravu se zapadni Afrikou, pokud jde o zdravotni riziko spojene s malarii, tak jste snad ztratil soudnost... Na Morave je ta sance snad 1:1 000 000, zatimco v zapadni Africe mozna jedna ku stu. Ano, nemusite ji chytnout ani v Senegalu, ale fakta zni jasne. Tak je aspon nezpochybnujte.

před 4 lety

Poprvé jsem zde napsala příspěvek k mému zážitku v Senegalu s dobrým úmyslem . Mimochodem letenek jsem na tomto portálu koupila již dost a děkuji za tento portál. Zda jsem něco v Senegalu podcenila, či nikoliv se již nedozvím, každopádně nemá smysl tady něco psát, protože už se tu někdo vydává mým jménem (viz výše) . Zdravím všechny cestovatele, kteří tyto stránky berou vážně a pokud sem ještě někdo napíše mým jménem, nejsem to já.

před 4 lety

Ehmm, v republice je pres 81000 Martin

před 4 lety
Avatar uživatele hugonovak
hugonovak
 • Přidal se před 7 lety
 • Napsal 76 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-01-09T18:03:01+01:00)

Možnosť duplicitných prihlasovacích mien je slabinou tohto portálu, ale to sa už riešilo v inom vlákne.

před 4 lety
Avatar uživatele Libor_S
Libor_S

Druhá Martino (která si ani neumíte napsat pro odlišení jiné jméno např. s 1. písmenem příjmení), já jsem nepsal o malárii, ale o "neobvyklé nemoci, možná v kombinaci s neobvyklou imunitní reakcí", když něco podobného se asi stalo na té jižní Moravě. Pravděpodobnost, že člověk chytne v Senegalu nemoc, kterou nepoznají doktoři ani po mnoha testech, je asi podobně malá, jako chytit západonilskou horečku na jižní Moravě a zemřít na ni. Samozřejmě rizik je tam víc, ale to asi nikoho, kdo jede do Afriky, nepřekvapí.

Přidat odpověď
před 4 lety

Marek: Dost trapna odpoved.:) Chces srovnavat Senegal a JAR ci Namibii? Rozdil co se tyce rizika dostat malarii je mezi temito zememi obrovsky. Ale asi vubec nevis, jinak bys sotva takovou kravinu napsal.

Davide: Ne, nespletl.

Viz citace od odbornika na tropicke nemoci, kterou muzete najit i pres google:

"V poslední době se obávám last minute zájezdů do západní Afriky. Do Senegalu totiž začínají létat chartery z Prahy, české cestovní kanceláře lákají zákazníky na all inclusive v atraktivní západní Africe. Ale to je ze zdravotního hlediska jedna z nejrizikovějších oblastí světa. Pokud turisté neopustí hotel, ještě se to dá, ale oni bez očkování absolvují fakultativní výlety i do přírodních parků. A to je opravdu riziková situace. Před lety se něco podobného stalo v Dánsku a nakonec intervenovala dánská vláda a zakázala prodej last minute zájezdů do západní Afriky."

Je fajn, ze tady date akci na Senegal. Ale podle me by bylo fer tady napsat i to riziko. Protoze pak to vypada trochu, ze vam jde spis o provize z jizdenek...

před 4 lety
Avatar uživatele
Ivan
 • Přidal se před 8 lety
 • Napsal 206 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-01-09T10:46:22+01:00)

K oné citaci odborníka: spíš mluví obecně o očkování proti tropickým nemocem. Češi jsou samozřejmě schopni vyrazit do Afriky, aniž by měli třeba aspoň očkování proti žloutence. Proti malárii se totiž neočkuje, takže o tom to nebude.

před 4 lety
Avatar uživatele Libor_S
Libor_S
 • Přidal se před 6 lety
 • Napsal 855 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-01-09T12:22:58+01:00)

O antimalarikách je napsáno v průvodci, na který je v nabídce odkaz. Jistě je dost cestovatelů, kteří jsou dostatečně naočkovaní a mají antimalarika doma, aby mohli vyrazit na last minute. Je i dost hloupých, kteří by se mohli bez ověřování faktů nachytat a jet pak třeba i do NP na východ, ale není možné vodit každého za ručičku.

Navíc s malárií to je v Senegalu dost rozdílné podle oblastí. Západ a sever má malé riziko (a tam jezdí asi většina lidí), ale jih a východ velké a zvlášť od června do listopadu. Město Touba 200 km na východ od Dakaru, které by stálo za návštěvu kvůli Velké mešitě, má také vyšší riziko. Tam bych si v období dešťů vzal antimalarika nebo to projel jen přes den, kdy malárie nehrozí, a stočil se na sever. Podrobná mapa výskytu malárie v roce 2016 je tady:

https://www.path.org/articles/ma...ghborhood/

Přidat odpověď
před 4 lety

Mno já byl v Senegalu v březnu minulého roku..v kombinaci s Gambii je to zajímavá exkurze do Černé Afriky v relativně bezpečné forme:),upřímně moc tam toho není co vidět.. nejzajímavější je právě to prostredi:)

Více zde: http://m.jorgus.webnode.cz/fotog...mbie-2018/

před 4 lety
Avatar uživatele
Jakub Langer

Souhlasim s Jirkou, ze asi to prostredi bude nejzajimavejsi, nez ocekavany zbytek. Rekl bych, ze zalezi i na rocni dobe cesty. Libilo se mi tam vice v rijnu, kdy bylo po destich vse zelenejsi nez treba v dubnu s velkou prasnosti, kdy trava zmizela a zbyly jen zelene koruny stromu. Vyhodou jiste je, ze je Senegal bezvizovy a Gambie pro Cechy posledni dobou take (letecky i po zemi).

Koukam, ze z Vidne existuje i tarif okolo 6500 Kc. Bonne voyage!

před 4 lety
Avatar uživatele Hank
Hank

Pěkný, takhle nějak podobně z Maroka do Senegalu to mám taky v plánu. Jak dlouho jsi ten svůj výlet jel? dva, tři týdny?

před 4 lety
Avatar uživatele
Jiri Sindelar

z Maroka az do Gambie za 4 dny..ale jeli jsme to vicemene nonstop..nemel jsem na to moc dovolene:))pak nejaky tyden tam:)byl to takovy sranda vylet spis:)

před 4 lety
Avatar uživatele
Jakub Langer

O trase z Maroka do Senegalu po zemi jsem taky kdysi premyslel, ale zatim k tomu neslo. Tam by ovsem bylo treba zaplatit asi 50 euro za mauretanske vizum. Zatim jsem mel moznost stravit pouze tyden v Gambii (prilet Banjul) nebo 2 tydny v Senegalu (prilet Dakar), Gambii a Casamance, vicemene jen pobrezi.

před 4 lety
Avatar uživatele
Jiri Sindelar

mno vizum se plati..ale tak je to 50E zase nic co by melo te odrazovat ze nepojedes:)

ja jel v podstate tuto trasu: Praha - Pariz - Dakhla - Nouadibou - Nouakocht - Rosso - Saint Louis - Touba - Banjul - Serrekunda - NP Abuko - NP Bijilo - Fadiouth - Rezervace Bandia - Dakar - Goree Island - Lisabon - Praha

Přidat odpověď
před 4 lety

jen pro informaci: tady se nabízí super výhodná letenka po slevě za 8.790,- a když jsem úplně náhodou zkusil vyhledat tu samou letenku na jiném portálu, tak je standartní pultová cena za 8.685,-...... takže bez dalšího komentáře

před 4 lety
Avatar uživatele
mirjur

přesně jak říkáš... to není třeba dál komentovat

před 4 lety
Avatar uživatele
cali

A když to trochu otryskáme a zaplatíme správnou měnou, pak tu máme ca. 7470,- Kč. Ale to je na každém soudruhovi...

Přidat odpověď
před 4 lety

Jeste by bylo fer doplnit, ze Senegal patri mezi silne malaricke oblasti a riziko nakazy malarii je zde dost vysoke...

V Dansku dokonce pred levnymi cestami do zapadni Afriky vylozene varuji.

před 4 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Určitě je to Senegal a nepleteš si to s jiným státem?

před 4 lety

malárii můžeš chytit v Africe od Sahary níže v závislosti na ročním období takřka všude (já si ji přivezl před třemi lety z Ghany)... Nechápu ale, jak souvisí "levné cestování" s malárií:)))) A proč zrovna Dánové "varují":))))

Přidat odpověď
před 4 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Výroční Korunovační kapsle
ušetříš až 54%
Všude dobře, co doma!
Pohled ze střechy dómu
ušetříš až 60%
A už tam budem?
Wall Street
ušetříš až 36%
Všude dobře, co doma!
New York z Prahy během zimy
8 373 Kč
2022-08-17T08:49:00+02:00 1 komentář
Source d'Argent
ušetříš až 47%
Tam to bude krásný!
5568 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Karlův most v Praze
Česká republika Přílet na letiště Václava Havla Praha

V současné době je letiště spojeno s centrem města pouze autobusovou dopravou. Pro cestu do centra vždy musíte využít kombinaci autobusu a metra.

Doprava do centra a v noci

 • Linka 100: každých 15 až 30 minut jezdí ke stanici metra B (žlutá linka) Zličín, celková cesta do centra zabere asi 45 minut,
 • Linka 119: jednou za 3 až 10 minut jezdí ke stanici metra A (zelená linka) Nádraží Veleslavín, celková cesta do centra zabere asi 35–40 minut,
 • alternativně využijete autobus číslo 191, který jezdí přes sídliště Na Dědině, Petřiny (metro A), Strahov na Anděl (metro B). Autobus jezdí každých 15 až 30 minut a celková doba jízdy na Anděl trvá 50 až 60 minut.
 • V noci (0:00 až 4:30) jezdí na letiště autobusové linky 910 (2x za hodinu viz jízdní řád, z/do centra – Újezd, Karlovo nám., I. P. Pavlova) a 907 (1x za hodinu viz jízdní řád, I. P. Pavlova, Hlavní nádr., Náměstí republiky, Hradčanská)

Všechny výše uvedené linky jezdí zhruba od 4:30 do 0:00 a platí na nich stejné jízdenky za 40 Kč na 90 minut (pro všechny typy dopravy v Praze) nebo 120 Kč na 24 hodin. Jízdenku si kupte v automatu na zastávce nebo v prodejním stánku v příletových halách, u řidiče je vždy dražší. V automatech je nově možné platit i kreditní kartou. Lístek označíte ve žlutém označovači na zastávce nebo v autobusu, při cestě na letiště metrem musíte jízdenku označit vždy před vstupem do stanice metra. Pokud přestupujete, lístek už znovu neoznačujete.

Doprava z hlavního nádraží na Letiště Praha

Přímo na Hlavní nádraží pak jezdí speciální autobus:

 • Autobus AE: od 5:30 do 21:00 jezdí každých 15 až 30 minut. Na lince neplatí běžný tarif pražské MHD, ale pouze speciální jízdenka za 100 Kč, kterou můžete koupit u řidiče nebo v infostánku DPP v terminálu. Stanoviště autobusu na hlavním nádraží je na hlavní silnici (ulice Wilsonova) v prvním patře (sledujte značení s obrázkem autobusu). Při cestě z letiště linka AE staví pouze před terminálem 1.

Aktuální informace o pražské hromadné dopravě naleznete na stránkách dpp.cz

Jízdenky přímo na letiště nabízí na svých dálkových linkách i RegioJet.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Václava Havla Praha

Zavřít boční panel
Mešita Dakar
Senegal Přílet na letiště Dakar Blaise Diagne

Nejrychlejší dopravu obstarává expresní autobusová linka "Navette Aeroport", na kterou se nasazují výhradně nové klimatizované autobusy. Jezdí v intervalu 30 minut (po 24 hodin denně) a jízda do centra vzhledem ke 40km vzdálenosti trvá 60 až 90 minut. Konečná se nachází v oblasti HLM Grand Yoff v severní části centra. Jízdenku koupíte u řidiče za 6000 franků (cca 240 Kč). 

Levnější a pomalejší dopravou jsou běžné autobusové linky MHD, které vás však rozvezou do více míst Dakaru. Autobusy jsou sice relativně moderní, avšak neklimatizované. Jízdenky pořídíte opět u řidiče za 1000 franků (cca 40 Kč):

 • Linka 401: jezdí přes autobusový terminál HLM Grand Yoff do čtvrtí Ouakam, Ngor a ke starém letišti. Interval 20 až 35 minut, provozní doba od 5:45 do 21:00,
 • Linky 404 A a 404B: jezdí přímo do historického centra Dakaru a k přístavu. Interval 30 minut, provozní doba od 7:00 do 21:00
 • Linka 405: jede do čtvrti Dieuppeul poblíž centra. Interval 30 minut, provozní doba 6:00 až 21:00.

Ceny taxíků by měly být pevně dané. Taxametry se nepoužívají, ale taxikáři se ve většině případů turisty okrást nesnaží. Tak jako tak jsou ceny velmi vysoké. Do centra Dakaru zaplatíte přes den 13.000 franků (+ 3.000 mýtné), v noci 18.000 + 3.000. To je v přepočtu cca 630 Kč přes den a 830 Kč v noci.

Průvodce pro Senegal
Průvodce pro letiště Dakar Blaise Diagne