Za polární září na pár dní z Katovic na Island. Letenky od 910 Kč

16 komentářů
2019-08-09T09:44:00+02:00

O akci

Po dlouhé době se z některého z okolních letišť objevuje opravdu dobrá cena letenky na Island, tradičně na posezónní období podzimu, přesněji října. Tento měsíc však může být ideální pro lovce polárních září, kdy je pravděpodobnost jejího spatření mnohem větší než uprostřed léta, ale zároveň si přes den užijete ještě minimálně 8,5 hodiny denního světla (v zimě je tento čas klidně poloviční).

Nejlevnější letenky aktuálně pořídíte z polských Katovic na dva říjnové a jeden listopadový termín za 152 PLN při členství v klubu WDC. Letíte-li ve dvou osobách a členy klubu nejste, vyplatí se ho pořídit už při první cestě, kdy celkem za obě letenky zaplatíte 443 zlotých oproti 476 PLN bez členství. 

Termíny jsou ideální pro „rychlovýletníky“, kdy můžete vyrazit buď od úterý do soboty (8. – 12.10. a 29.10. – 2.11.) nebo od soboty do úterý (19. – 22.10. a 16. – 19.11.).

Vzhledem ke kratším termínům si spousta z vás vystačí i s malým příručním zavazadlem velikosti 40 x 30 x 20 cm. Pokud byste si však rádi přibalili ještě jedno příruční zavazadlo navíc (velikosti 55 x 40 x 23 cm), přičtěte si k letence ještě jednou tolik. Přidání služby Wizz Priority, která obsahuje dva příručáky, totiž vyjde na 178 PLN, celkem by tak letenka vyšla na 330 zlotých (1 990 Kč). I tak se ale stále jedná o cenu bezkonkurenční, například nejlevnější letenky z Prahy přijdou cca na 7.500 Kč.

Před cestou si také pročtěte praktického průvodce po Islandu, kde se třeba dozvíte, kolik peněz si máte připravit na pobyt.

  • Ušetříš až 64 % oproti obvyklé ceně 2 500 Kč
  • Hledej v období Říjen a listopad
  • Čeká tě přestup na letišti Přímé lety z Katovice na letiště Keflavík–Reykjavík
  • Poletíš s aeroliniemi Wizz Air
  • Čeká tě přímý let
  • V ceně je V ceně malé příruční zavazadlo velikosti 40 x 30 x 20 cm.
KTW/Katovice
KEF/Reykjavík
Zpáteční letenky
4 hodin letu (přímý let)

Nevíš, jak se dostaneš z letiště do centra? Přečti si naše průvodce: letiště Katovice, letiště Keflavík–Reykjavík.

Kryštof Hájek
naposledy aktualizováno 2019-08-09T09:17:45+02:00

16 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Pavla
před 4 lety

Ahoj,

Mam bohuzel 2 volne letenky z Katowic na Island v terminu 5.-12. 10.

Nehodi se nekomu?

Na cene se dohodneme....

Avatar uživatele
chinda
před 4 lety

Zdravím. Tak jsem zkoušel objednat letenku na ty termíny jak jsou tam uvedený. A asi jsem nějakej debil ale na ty akční ceny jsem se vůbec nedostal. Vyhazuje mi to tam úplně jiný hodnoty. Ani v tom kalendáři co je tam uvedený - na ty termíny ty ceny vůbec nesedí. Tak nevím. Poraďte mi. Díky. chinda

Kryštof Hájek
před 4 lety

Zdravím, akce byla zveřejněna před 10 dny a zvlášť u podobných cen a destinací obvykle vydrží jen pár hodin. Když se nejlevnější místa prodají, cena se zvyšuje.

Avatar uživatele
chinda
před 4 lety

Zdravím. Tak je to asi jasný - prostě moje chyba. Škoda. Tady ty krátký výlety - to je ono. Ta cena byla fakt super. Budu se sem dívat každej den. Kdyby jste narazil na podobnou nabídku / pane Hájek / ohledně toho Islandu - dejte prosím vědět. Buď sem nebo přímo mě. / chinda66@volny.cz / Budu rád. S pozdravem -- chinda --

Avatar uživatele
Kateřina Kvapilová
před 4 lety

zdravím, v jednom kroku mi to nabízí platbu za výběr sedadel a neumím to přeskočit, aniž by se mi tam nepřipočetla platba za rezervaci míst. prosím jak na to??? děkuji moc k

Avatar uživatele
Lukáš Horák
před 4 lety

Musíte jednoduše kliknout na "Přeskočit doporučení", pak "Změnit sedadla", následně vyskočí okno Jejda, něco jste zapomněli!, pak zvolit NYNÍ SI NEJSEM JISTÝ/Á, REZERVACI PROVEDU POZDĚJI.

Je to poslední velmi nepříjemná změna, která hodně lidí přinutí si zakoupit konkrétní místo, ale dá se to obejít třemi kliky.

Avatar uživatele
Kateřina Kvapilová
před 4 lety

děkuji velmi

Avatar uživatele
Sabina
před 4 lety

Díky moc za tip. Koupila jsem přelom říjen a listpoad a už se moc těším.

Avatar uživatele lukas.krupnik
lukas.krupnik
před 4 lety

Děkuji za skvělý tip a už se těším na říjen :-)

Avatar uživatele
Monika
před 4 lety

Ahoj, chtěla bych se zeptat, jak moc striktní jsou u Wizz Airu s těmi zavazadly? Změřila jsem svůj nejmenší batoh a pevná záda, která nejdou zmáčknout, mají 45 cm. Když bych batoh naplnila tak, aby obsah nepřesahoval zmíněných 40x30x20, ale část batohu , ta zádová výztuha, bude o 5 cm přečnívat, bude to problém?

Předem moc díky za radu, monika

Lukáš Vávra
před 4 lety

Nebude

Kryštof Hájek
před 4 lety

Faktem je, že hlavní pozornost při kontrole se zaměřuje především na kufříky a batohy většinou spárům kontroly uniknou, pokud nejsou na první pohled větší. Protože ale píšete, že nejde zmáčknout, pak vám 100% nikdo nezaručí, že náhodou u gatu bude někdo aktivní a bude kontrolovat vše.

Avatar uživatele
Pavla
před 4 lety

Ahoj. Minulý měsíc jsme letěli právě z Katovic. Kontrolovali hodně i batohy. Bylo to až trapné... Spousta lidí doplácela.

Avatar uživatele
Matěj
před 4 lety

Ahoj, asi 2 týdny zpět jsme letěli z Katowic a až do gatu žádná kontrola pořádně neprobíhala. Někteří lidé ale měli velké zavazadlo a tak dopláceli u gatu. V Katowicích jsou dost přísní. Nicméně pokud si nebudeš jistá, pracovník, který sedí na odbavení zavazadel by ti měl říct, zda je daný batoh v pořádku, protože to je i většinou stejná osoba, která odbavuje i při gatu. Takto to vždy dělám já a zatím žádný problém nebyl.

Avatar uživatele
Marty
před 4 lety

Co? Že jsou přísní v Katovicích? Letěl jsem už od tamtud nespočet krát, protože jsem z Ostravska a ani jednou jsem s nikym neměl problém. Všechno probíhalo hladce a nikdy žádná kontrola rozměrů zavazadel, natož aby byli přísní... v Katovicích jsou právě pohodoví :)

Avatar uživatele
Lukáš
před 4 lety

Ahoj, super diky, 905kc zpatecni letenka 😉

Další akce