Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Zajímavou cenu do netradiční destinace aktuálně na nabízí Lufthansa z Prahy s jedním přestupem ve Frankfurtu. Za ceny mezi 3 500 a 4 000 Kč se dostanete až na samotný sever Norska do města Tromsø, které může být výchozím bodem pro cesty na oblíbené Lofoty, Vesterály či na Nordkapp, nejsevernější bod kontinentální Evropy. Akce je omezená na pouhé 2 týdenní, příp. 1 14denní termín:

  • 4. - 11. září – 3 586 Kč
  • 11. - 18. září – 3 850 Kč

Letenky nejlevněji koupíte na stránkách Lufthansy, kde je třeba všechny údaje zadat manuálně, Lufthansa nepodporuje přímé odkazy na konkrétní letenku.

Půjčení auta a ubytování

Pro maximální využití času je určitě nejlepší si na letišti Tromsø půjčit auto a objet všechny krásy severního Norska nezávisle na jízdních řádech. Ceny týdenního půjčovného se pohybují kolem 10 800 Kč.

Ceny ubytování pak očekávejte v rozmezí 1 500 a 2 500 Kč za dvoulůžkový pokoj.

Podmínky cestování

💉🟢 Očkovaní a osoby po prodělání nemoci v uplynulých 180 dnech mají cestování volné. Pro ostatní platí aktuální pravidla karantény, takže běžná turistická cesta bez očkování či prodělání nemoci není realizovatelná. Detaily a aktuality na stránce Koronavirus v Norsku.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Karlův most v Praze
Praha PRG
Česká republika
TOS Tromsø
Norsko
Tromsö
Zpáteční 7 hod letu (1 přestup)

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 7 500 Kč . Ušetříš přibližně 52 %.

Na jaké termíny jsou letenky?

Září

Jsou během letu přestupy?

Frankfurt

S kým poletím?

Lufthansa

Jaké jsou limity pro zavazadla?

Příruční zavazadlo 55 x 40 x 23 cm

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele

Další akční letenky

Podmořský život
ušetříš až 31%
Tam jsi vždycky chtěl!
Plage d'Agadir
ušetříš až 24%
Tam chceš!
Dominikánská republika
ušetříš až 35%
Tam jsi ještě nebyl!
Doprava v Berlíně
ušetříš až 90%
Jedem!
5461 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Karlův most v Praze
Česká republika Přílet na letiště Václava Havla Praha

V současné době je letiště spojeno s centrem města pouze autobusovou dopravou. Pro cestu do centra vždy musíte využít kombinaci autobusu a metra.

Doprava do centra a v noci

  • Linka 100: každých 15 až 30 minut jezdí ke stanici metra B (žlutá linka) Zličín, celková cesta do centra zabere asi 45 minut,
  • Linka 119: jednou za 3 až 10 minut jezdí ke stanici metra A (zelená linka) Nádraží Veleslavín, celková cesta do centra zabere asi 35–40 minut,
  • alternativně využijete autobus číslo 191, který jezdí přes sídliště Na Dědině, Petřiny (metro A), Strahov na Anděl (metro B). Autobus jezdí každých 15 až 30 minut a celková doba jízdy na Anděl trvá 50 až 60 minut.
  • V noci (0:00 až 4:30) jezdí na letiště autobusové linky 910 (2x za hodinu viz jízdní řád, z/do centra – Újezd, Karlovo nám., I. P. Pavlova) a 907 (1x za hodinu viz jízdní řád, I. P. Pavlova, Hlavní nádr., Náměstí republiky, Hradčanská)

Všechny výše uvedené linky jezdí zhruba od 4:30 do 0:00 a platí na nich stejné jízdenky za 40 Kč na 90 minut (pro všechny typy dopravy v Praze) nebo 120 Kč na 24 hodin. Jízdenku si kupte v automatu na zastávce nebo v prodejním stánku v příletových halách, u řidiče je vždy dražší. V automatech je nově možné platit i kreditní kartou. Lístek označíte ve žlutém označovači na zastávce nebo v autobusu, při cestě na letiště metrem musíte jízdenku označit vždy před vstupem do stanice metra. Pokud přestupujete, lístek už znovu neoznačujete.

Doprava z hlavního nádraží na Letiště Praha

Přímo na Hlavní nádraží pak jezdí speciální autobus:

  • Autobus AE: od 5:30 do 21:00 jezdí každých 15 až 30 minut. Na lince neplatí běžný tarif pražské MHD, ale pouze speciální jízdenka za 100 Kč, kterou můžete koupit u řidiče nebo v infostánku DPP v terminálu. Stanoviště autobusu na hlavním nádraží je na hlavní silnici (ulice Wilsonova) v prvním patře (sledujte značení s obrázkem autobusu). Při cestě z letiště linka AE staví pouze před terminálem 1.

Aktuální informace o pražské hromadné dopravě naleznete na stránkách dpp.cz

Jízdenky přímo na letiště nabízí na svých dálkových linkách i RegioJet.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Václava Havla Praha

Zavřít boční panel
Tromsö
Norsko Přílet na letiště Tromsø

Z letiště do různých částí města se nejlépe dostanete autobusy linek 40 a 42. Každá z linek má interval ve špičce 10 až 20 minut, večer a brzy ráno pak 30 minut (v neděli jednou za hodinu zhruba od 7:00. Autobusy jezdí od cca 6:00 do půlnoci a cesta do centra zabere asi 20 minut. Jízdenku si kupte u řidiče za 50 NOK, bere však pouze hotovost v přesném obnosu. 24hodinová jízdenka pak vyjde na 110 NOK.

Alternativu představují o málo rychlejší (cesta trvá asi 15 minut) autobusy Flybussen. Jezdí jednou za 40 minut od 8:00 do 18:00 a za jízdenku zaplacenou online na webu flybussen.no zaplatíte 63 NOK

Během noci se svezete linkami 62 a 63 (jednou za hodinu od 1:30 do 3:30.

[iframe https://www.google.com/maps/d/u/0/embed?mid=1BbVPwRxKmXubWv_YA1JLYLz1-Uk]

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Průvodce pro Norsko
Průvodce pro letiště Tromsø