Bulharsko
Bulharsko

11 míst co vidět v Bulharsku

Pohoří Rila

Sedm rilských jezer

I když se z našeho pohledu jezdí do Bulharska především za mořem, jeho západní část vyplňují vysoké hory. Tím nejvýznamnějším je beze sporu pohoří Rila s nejvyšší horou Bulharska a Balkánu vůbec, kterou je s 2 925 metry Musala. Na horu Musala lze vyjít bez horolezeckého vybavení po červeně značené trase z vesničky Bistrica, která je asi 1 km od turistického města Borovec.

Pokud nemáte půjčené auto, ze Sofie vyjeďte z autobusového nádraží Jih (nikoliv z centrálního!) do města Samokov, kde přestoupíte na mikrobus do Borovce. Obě trasy se jezdí zhruba jednou za půl hodiny a celkem cesta zabere něco přes 2 hodinky.

Vůbec nejkrásnějším místem pohoří Rila je však bezesporu oblast Sedm rilských jezer nebo také Sedm stříbrných perel Rily. Skupiny sedmi ledovcových jezer leží ve výšce 2 000 až 2 500 metrů. Přístupová cesta vede od parkoviště ze silnice asi 12 km od města Sapareva Banya. Využít můžete i sedačkovou lanovku, která vás vyveze až k nejníže položeném z jezer, cena za zpáteční lístek je 18 BGN.

Ze Sofie přímo k lanovce jezdí za cenu 25 EUR turistický shuttle bus Rila Shuttle.

Oficiální odkaz na Národní park Rila.

Chystáš se do Bulharska?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Lukáš Groh
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.