Zpět na seznam míst co vidět v Bulharsku
Sedm rilských jezer

Pohoří Rila

I když se z našeho pohledu jezdí do Bulharska především za mořem, jeho západní část vyplňují vysoké hory. Tím nejvýznamnějším je beze sporu pohoří Rila s nejvyšší horou Bulharska a Balkánu vůbec, kterou je s 2 925 metry Musala. Na horu Musala lze vyjít bez horolezeckého vybavení po červeně značené trase z vesničky Bistrica, která je asi 1 km od turistického města Borovec.

Pokud nemáte půjčené auto, ze Sofie vyjeďte z autobusového nádraží Jih (nikoliv z centrálního!) do města Samokov, kde přestoupíte na mikrobus do Borovce. Obě trasy se jezdí zhruba jednou za půl hodiny a celkem cesta zabere něco přes 2 hodinky.

Vůbec nejkrásnějším místem pohoří Rila je však bezesporu oblast Sedm rilských jezer nebo také Sedm stříbrných perel Rily. Skupiny sedmi ledovcových jezer leží ve výšce 2 000 až 2 500 metrů. Přístupová cesta vede od parkoviště ze silnice asi 12 km od města Sapareva Banya. Využít můžete i sedačkovou lanovku, která vás vyveze až k nejníže položeném z jezer, cena za zpáteční lístek je 18 BGN.

Ze Sofie přímo k lanovce jezdí za cenu 25 EUR turistický shuttle bus Rila Shuttle.

Oficiální odkaz na Národní park Rila.

  • Naviguj: 42.2124, 23.4895

Další místa v Bulharsku

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele Lukáš Groh
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před měs
Navrhni úpravu