Cestování Covid-19

Od 1.6. lze do Bulharska vstoupit bez 14-denní karantény i bez testu na koronavirus. Návrat z Bulharska do ČR je rovněž možný bez testu na koronavirus. Aktuální informace najdete na webu Ministerstva zahraničí.

Zpět na seznam míst co vidět v Bulharsku
Plovdiv

Plovdiv

O druhém největším bulharském městě jste možná nikdy neslyšeli. Není u moře, není ani v horách, ale vynechat ho na svém putování po Bulharsku by byla velká chyba.

Najdete tu snad největší koncentraci starověkých, středověkých i novodobých památek na Balkáně. K nejstarším památkám patří antické thrácké opevnění nebo římský amfiteátr, ve kterém se pod širým nebem konají různá divadelní představení. Dále můžete obdivovat několik středověkých kostelů i mešit a pitoreskní uličky historického centra.

Plovdiv zkrátka těží ze své rozmanité historie, kde se setkávali různé kultury i národy a mnoho z jejich dědictví se dochovalo dodnes.

Do města vede velmi snadná cesta ze Sofie, kdy autobusy i vlaky odjíždějí každou chvilku. Vlak i autobus jede zhruba stejně dlouhou dobu a i ceny jsou podobné (jednosměrné jízdenky kolem 8 BGN. Poblíž města najdeme i letiště Plovdiv, odkud létá Ryanair například do Bergama, Charleroi nebo Londýna.

  • Naviguj: 42.1459, 24.7503

Další místa v Bulharsku

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Avatar uživatele Lukáš Groh
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 14 dny
Navrhni úpravu