Bulharsko
Bulharsko

11 míst co vidět v Bulharsku

Veliko Tarnovo

Veliko Tarnovo

Město na severním úpatí pohoří Stara Planina je vyhledávnou atrakcí nejen pro zahraničí turisty, ale ve velkém sem míří také Bulhaři. Veliko Tarnovo totiž patří k nejvýznamnějším historickým oblastem v Bulharsku a k jedněm z nejstarších měst na Balkáně. Hmatatelné stopy míří až do 3. tisíciletí př.n.l., později (kolem 12. století n.l.) se město proslavilo jako centrum Druhé bulharské říše. 

Roku 1393 k Velikemu Tarnovu však dorazili Osmané a město celé zničili. Ruiny starého chrámu na ostrohu Carevec a carského paláce však zůstali a dodnes jsou vyhledávanou turistickou atrakcí. Rozsáhlé centrum doplňují malebné domečky z 18. až 19. století. 

Doprava: Ze Sofie se do města dostanete asi za 3,5 hodiny autobusem nebo 5 hodin vlakem. Autobusy odjíždějí z centrální autobusové stanice několikrát do hodiny (odjezdy, hledejte jako "V. Tarnovo") a jednosměrná jízdenka vyjde cca na 20 až 35 BGN dle společnosti.

Z Varny je cesta asi o tři čtvrtě hodiny kratší, frekventované autobusy odjíždějí z centrální stanice a jízda vyjde na 18 až 30 BGN.

 

Chystáš se do Bulharska?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Lukáš Groh
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.