Kypr
Kypr

29 míst co vidět na Kypru

Coral Bay

Kypr

Coral Bay (Korálová zátoka) je městečko asi 12 km severně od města Paphos na ostrově Kypr. Rychle se rozvíjející letovisko se stává stále oblíbenějším pro trávení plážové dovolené poblíž velkého města, ale zároveň ve velmi klidné a upravené lokalitě. 

Samotné městečko se skládá hlavně z hotelů a apartmánů, ale najdete zde několik restaurací, supermarket nebo obchody se suvenýry. Do blízkého velkého Paphosu se za větší zábavou dostanete do 30 minut.

Dovolená Kypr - nabídka zájezdů

Pláže a koupání

Coral Bay si získalo cestovatele svou krásnou pláží s jemným světlým pískem, pozvolným vstupem do křišťálově čisté azurové vody a polohou v nádherné zátoce, která chrání pláž před velkými vlnami. Tyto podmínky ocení zejména rodiny s dětmi, ovšem na své si přijdou i milovníci aktivnější dovolené. Na pláži můžete využít bohaté nabídky vodních sportů nebo si třeba půjčit šlapadlo či loďku a vyrazit kolem zátoky.

Samozřejmostí jsou půjčovny lehátek a slunečníků (cca 7,50 EUR za set na celý den).

Okraje skalnaté zátoky jsou také ideální pro šnorchlování.

Ubytování

V Coral Bay na vás čekají apartmánové hotely, prázdninové vily i menší hotelové resorty. Letovisko je moderní a stejně tak jeho ubytovací zařízení, ceny jsou přitom v rámci Kypru lehce pod průměrem a při rezervaci s předstihem se dá sehnat ubytování v sezoně i za 1 500 Kč na noc pro 2.

Hotely a ubytování Coral Bay

Doprava

Pokud se do Coral Bay vypravíte na vlastní pěst autem, můžete na veřejných parkovištích u pláží zaparkovat zdarma.

Frekventovaná je i autobusová doprava, kterou zajišťují linky dopravního podniku Paphos. Jízdenka na jednu jízdu vyjde na 1,50 EUR, celodenní stojí 5 EUR. Podívejte se na jízdní řád linek jezdících do Coral Bay:

Chystáš se na Kypr?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.