Kypr
Kypr

29 míst co vidět na Kypru

Nea Paphos

Paphos Park

Pokud jste milovníci historie, památek a architektury, neměli byste vynechat tento Paphos Archeological Park zapsaný v seznamu UNESCO, situovaný jižně od centra Paphosu. Rozsáhlému areálu s mnoha pozůstatky antické řecké i římské civilizace se nejčastěji říká Nea Paphos (nebo také Nea Pafos).

Hotely a ubytování Paphos

Dionýsův dům i Římské divadlo

V areálu Nea Paphos strávíte asi hodinu až 2 a můžete zde obdivovat četné pozůstatky, některé z nich velmi zachovalé. Památky se datují zhruba do období 4. až 2. století př. n. l., jsou zde ale i římské pozůstatky již z našeho letopočtu. Mezi nejvýznamnější památky v Nea Paphos patří:

  • Dionýsův dům – vila pro bohaté obyvatele s více než 2 000 mje ústřední památkou areálu. Cenné jsou zejména zachovalé mozaiky z 2. stol. př. n. l., které jsou chráněné pod přístřeškem.
  • Vila Thesea – největší z místních vil sloužila pravděpodobně vedení tehdejšího polis. I zde jsou zachované četné mozaiky i několik sloupů průčelí vily.
  • Římské divadlo – původní řecké divadlo datované do 4. století př. n. l. bylo Římany po přelomu letopočtu přetaveno a dnes je nejzachovalejší památkou celého parku

Vstupné a otevírací doba

Otevřeno je denně od 8:30 do 19:30, v zimě však jen do 17:30.

Vstupné stojí plošně pro všechny 4,50 EUR, resp. 8,50 EUR i s návštěvou Archeologického muzea v centru Paphosu.

Chystáš se na Kypr?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 12. 05. 2022
Navrhni úpravu

1 komentář

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Jirka
před 3 lety

Dobrý den, lze nyní volně cestovat mezi severním a jižním Kyprem? Nebo se nesmí překračovat Zelená linie? Děkuji