Comino
Malta

25 míst co vidět na Maltě

Armier Bay

Písčitá pláž

Armier Bay

Stranou od hlavních turistických proudů leží dvě menší přírodní písečné pláže v zátoce Armier Bay na úplném severu ostrova Malta.

Hledat ubytování na Maltě

Malá písčitá pláž má také betonové molem se schůdky do moře. Za koupáním a opalováním do Armier Bay míří hlavně místní a oproti známějším plážím je méně frekventovaná.

Vstup do vody je pozvolný a po okrajích zátoky díky členitému reliéfu vznikají dobré podmínky pro šnorchlování.

Vybavení a zázemí pláže

Přímo na pláži se občerstvíte ve dvou restauracích, kde si můžete pronajmout i lehátka se slunečníky (do 15 EUR za set 2 lehátek a slunečníku).

Nabídky vodních sportů jsou k dispozici zejména na Little Armier Beach. Oblíbený je zejména kitesurfing, pro nějž jsou na severním pobřeží Malty ideální větrné podmínky.

Ubytování u pláže

V bezprostřední blízkosti Armier Bay nejsou žádné hotely ani penziony. Nejbližší ubytování se nachází poblíž přístaviště trajektů na Comino zhruba 3 km od pláže, kde se můžete ubytovat Labranda Riviera Hotel & Spa ****.

Jak se tam dostat

Armier Bay je ideální pro ty, kteří si na Maltě půjčí auto. Vesnička je dobře dostupná z hlavní silnice vedoucí k přístavišti lodí směr Gozo. Odbočte na kruhovém objezdu nad pláží Ghadira a jeďte asi 2,5 km po úzké silnici. Odbočka na Armier Bay je značená.

Autobusy do Armier Bay nezajíždějí, nejbližší zastávka je v obci Mafra, odkud je to však minimálně 30 minut pěšky.

Chystáš se na Maltu?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele jantomsa
naposledy aktualizováno 21. 11. 2023

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.