Zpět na seznam míst co vidět na Maltě
Vesnička Pepka námořníka

Popeye Village

Jen málo z vás asi nezná legendárního hrdinu komiksů i hraných filmů, siláka a milovníka špenátu Pepka Námořníka. Postavička se v roce 1980 dočkala i filmového zpracování (film Pepek Námořník), kdy se role Pepka ujal herec Robin Williams. A filmové kulisy vesničky Pepka Námořníka vznikly v zátoce Anchor Bay u městečka Mellieha na Maltě.

Vesnice Pepka Námořníka se dochovala do současnosti a je přístupná veřejnosti v podobě muzea filmových ateliérů a malého zábavního parku. Můžete se procházet mezi pestrobarevnými křivolakými domky, obdivovat filmové artefakty nebo se smočit v moři na přilehlém molu. Vesnička je koncipována tak, aby se tu zabavili děti i dospělí.

Pepkova vesnice v letní sezoně praská ve švech, doporučujeme návštěvu mimo léto, anebo alespoň během pracovního týdne, kdy je tu přeci jen o něco méně lidí. 

Vstupné a otevírací doba

Popeye Village má otevřeno každý den od 9:30 do 19:00 (v zimě pouze do 16:30), nicméně občas se zde koná uzavřená akce a proto je dobré sledovat oficiální web vesničky.

Vstupné do Vesnice Pepka Námořníka:

  • Dospělí: červen - srpen za 18 EUR, září - říjen za 16 EUR, listopad - květen za 11 EUR
  • Děti (3-12 let): červen - srpen za 14 EUR, září - říjen za 12 EUR, listopad - květen za 9 EUR

Lístky lze koupit online i na místě bez přirážky.

Vyhlídka na útesu nad zátokou je přístupná zdarma 24 hodin denně po celý rok.

Jak se sem dostat

Poblíž vesničky (cca 100 metrů od vstupu) najdete parkoviště zdarma. 

K vesničce zajíždí i autobusová linka číslo 101 (trasa a jízdní řád), nicméně aktuálně jezdí jen 3x denně. Využít můžete linky Popeye Village Shuttle turistických červených autobusů "City Sightseeing" se zpáteční jízdenkou za 12 EUR. Nástupní místa a informace najdete na tomto webu.

  • Naviguj: 35.9608, 14.3414

Další místa na Maltě

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele jantomsa
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 9 dny
Navrhni úpravu