Comino
Malta

25 míst co vidět na Maltě

Paradise Bay

Písčitá pláž

Paradise Bay Beach

Hledáte-li menší pláže dál od centra dění, avšak s dostatečným zázemím, pak jste jednu takovou našli právě v Paradise Bay. Malá písečná pláž je sevřena mezi útesy a na obzoru budete mít výhled na ostrov Gozo.

Hledat ubytování na Maltě

Jedinou nevýhodou je fakt, že přijdete-li po 10 hodině ranní, pak pravděpodobně přímo na pláži už nebude místo, ani dostupná lehátka a slunečníky k půjčení.

Zátoka Paradise Bay má krásně čistou vodu a několik menších korálových útesů, kde se dá výborně šnorchlovat. Vybavení si musíte přinést vlastní.

Vybavení pláže

Přímo u pláže najdete větší restaurace, která pronajímá také lehátka se slunečníky (cca 15 EUR za set dvou lehátek a slunečníku). V letní sezoně jsou ale obvykle už kolem 10. hodiny ranní všechna lehátka rozebraná.

Pláž je menší, takže očekávejte větší davy lidí na malém prostoru.

Dostupné jsou sprchy a toalety, avšak žádné nabídky vodních sportů zde nepůsobí.

Ubytování u pláže

Na druhé straně zátoky těsně vedle přístaviště lodí na Gozo se ubytujete v krásném hotelu Paradise Bay Resort ****. Letní ceny se pohybují kolem 120 EUR za noc, ale v zimě zde pořídíte ubytování velmi levně už od 40 EUR.

Jak se tam dostat

Paradise Bay leží asi 1 km od přístavu lodí na Gozo a Comino na severním výběžku ostrova Malta.

Z parkoviště a od zastávky k pláži vede asi 100 schodů.

Autem

Asi 150 metrů od pláže najdete velké bezplatné parkoviště. Autem jeďte ze všech koutů ostrova po hlavní silnici směrem k přístavu lodí na Gozo a těsně před přístavištěm si všimnete dobře značené odbočky vlevo směrem na Paradise Bay.

Rezervovat auto na letišti Malta

Autobusem

U parkoviště je také autobusová zastávka.

Jezdí sem 1x za hodinu linka 101, která jede k přístavu lodí na Gozo, k plážím Ghadira, Ghajn Tuffieha a Golden Bay i do vesničky Pepka Námořníka.

Chystáš se na Maltu?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele jantomsa
naposledy aktualizováno 09. 05. 2024

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.