Comino
Malta

25 míst co vidět na Maltě

Comino

Ostrov, Zátoka, Útes, Písčitá pláž, Kamenitá pláž

Comino

Nejmenší obydlený ostrov Malty nabídne krásnou přírodu, nádherné zátoky a útesy, které rozhodně stojí za návštěvu. V křišťálově vodách se také skvěle šnorchluje.

Hledat ubytování na Maltě

Ostrov Comino je velký pouze 3 kilometry čtverečné a na stálo zde žije jen asi 10 obyvatel. Turisté sem míří především za úchvatnými sceneriemi a koupáním bez davů lidí.

Co vidět a pláže na Cominu

Blue Lagoon – Modrá laguna je nejnavštěvovanějším místem Comina. Laguna, či spíše záliv mezi Cominem a malým ostrůvkem Cominotto, má tyrkysově zbarvenou křišťálově čistou vodu, jemné písečné dno a mnoho skalnatých zákoutí. V kombinaci s velmi klidnými vodami je to naprosto ideální konstelace pro skvělé šnorchlování. Pláže zde najdete dvě, na obou však budete ležet především na velkých kamenech, takže se nejedná o klasickou písečnou pláž. U přístavu najdete také malý bar.

Crystal Lagoon – Křišťálová laguna je úzká zátoka s velmi vysokými útesy, ze kterých se naskytne krásný pohled na tyrkysově modré moře s dramatickou přírodní scenérií. Přístup do moře je kvůli strmým útesům možný pouze ze soukromých výletních lodí.

Jeskyně Santa Maria – Na severní straně ostrova můžete obdivovat vysoké útesy padající do moře a vytvářející mořské jeskyně. Místo je opět jen "na koukání", do moře se dostanete pouze soukromou lodí.

Zátoka Santa Maria – U jediné vesničky na ostrově leží také jediná opravdová písčitá pláž na Cominu. V sezoně jsou zde k půjčení i lehátka se slunečníkem a u pláže jsou také veřejné toalety.

Torri ta Santa Maria – Věž svaté Marie je historická pozorovatelna ze 17. století, ze které je krásný výhled na Comino a na průliv mezi hlavním ostrovem Malta a ostrovem Gozo. Vstup se neplatí.

Šnorchlování a potápění

Tyto dvě činnosti jsou kromě výhledů na útesy bezesporu hlavními lákadly k návštěvě Comina. Šnorchlovat se dá všude, kde je přístup do moře, jen pozor, nikde nejsou půjčovny vybavení. Šnorchl s ploutvemi si můžete půjčit nebo koupit na větších plážích na Maltě či Gozu. 

Potápěčské výlety se sem pořádají opět z obou větších ostrovů, ale i přímo na Cominu najdete Dive Shop, kde si můžete zaplatit potápěčský kurz od začátečníků po pokročilé. Kurzy začínají na 80 EUR za ponor.

Jak se dostat na Comino

Nejlevnějším způsobem je trajekt jezdící z ostrova Malta i Gozo. Na Cominu většina spojů zastavuje v přístavišti přímo u Blue Lagoon, několikrát denně se zastavuje i u jediné vesničky na ostrově v zátoce Santa Maria. Plavba trvá asi 30 minut.

Prodávají se vždy jen zpáteční jízdenky, a to za jednotnou cenu 15 EUR pro dospělé, resp. 7 EUR pro děti pod 10 let. Lístky si také můžete koupit online se slevou za 14 EUR pro dospělé, resp. 6,50 EUR pro děti.

Na Comino si můžete zaplatit i výlet lodí s jednou z mnoha soukromých společností. Nabídky najdete doslova na každém rohu, v každém přístavišti a v každém turistickém centru. Jeden výlet na Comino lodí vyjde na ceny od 20 do 50 EUR v závislosti na programu.

Ubytování Comino

Na Cominu najdete pouze jeden luxusnější hotel. Nabízí jak ubytování v klasických pokojích, tak v plně zařízených bungalovech.

K dispozici je velký bazén, transfer soukromou lodí za 10 EUR jednosměrně a všechny ceny automaticky obsahují polopenzi se snídaní a večeří. Prázdninové ceny za dvoulůžkový pokoj startují na 70 EUR. Hotel nejde rezervovat přes booking.com ani jiný vyhledávač, ale pouze přes svůj vlastní web cominohotel.com.

Chystáš se na Maltu?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele jantomsa
naposledy aktualizováno 21. 11. 2023

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.