Comino
Malta

21 míst co vidět na Maltě

Golden Bay

Golden Bay

Většina pláží maltského souostroví je kamenitých, o to větší hodnotu zde mají pláže písčité. Na Golden Bay najdete písečnou pláž, která je často považována za nejkrásnější na Maltě. Golden Bay se pyšní jemným zlatým pískem, čistotou a relativně pozvolným vstupem do moře. Je umístěna v široké zátoce s hezkým okolím, po krajích u kamenitých břehu se dá dobře i šnorchlovat.

Golden Bay je ideálním místem pro ty, kteří hledají hezké scenerie, dostatečně velkou pláž a nezbytné zázemí v podobě několika restaurací, toalet, sprch či půjčoven lehátek a slunečníků. Zároveň je na pláži dostatečný prostor i pro ty, kteří si lehátka půjčovat nechtějí.

Více přírodní alternativou s menším počtem restaurací i návštěvníků může být asi 0,5 km vzdálená pláž v zátoce Ghajn Tuffieha.

Ubytování na pláži

Přímo u pláže najdete luxusní hotelový komplex Radisson Blu Resort & Spa, Malta Golden Sands. Ceny za noc ve dvoulůžkovém pokoji se zde pohybují od 5 000 do 7 500 Kč v závislosti na sezoně a obsazenosti.

Ceny lehátek a restaurací

Pláž Golden Bay těží ze své pozice na žebříčku nejkrásnějších pláží na Maltě a tomu odpovídají i ceny mírně nad průměrem. Půjčení 2 lehátek a slunečníku na celý den vyjde na 13 EUR a i jídlo v restauraci je výrazně dražší než v méně frekventovaných místech. Za běžný oběd zaplatíte asi 20  EUR.

Jak se sem dostat

Pláž se nachází v oblasti Mellieha poblíž městečka Manikata. Přímo u ní najdete dvě větší parkoviště, která jsou zdarma (je zde však obsluha korigující provoz, která očekává malé spropitné okolo 2 EUR). 

Doporučujeme však využít frekventovanou autobusovou dopravu. Asi 50 metrů od pláže najdete zastávku "Ghajn Tuffieha", na kterou jezdí následující linky (každá v průměru 1-2x za hodinu):

Ceny jízdenek a další informace o autobusech na Maltě najdete v kapitole Doprava.

Chystáš se na Maltu?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele jantomsa
naposledy aktualizováno 13. 12. 2021
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.