Zpět na seznam míst co vidět na Maltě
Dingli Cliffs

Dingli Cliffs

Útesy Dingli u stejnojmenné vesničky na západním pobřeží Malty patří k místním nejnavštěvovanějším přírodním zajímavostem. Majestátní hradba bílých skal roste kolmo z moře až do výšky 253 metrů, což je zároveň i nejvyšším bodem celého státu. Na tomto místě stojí malá kaple sv. Máří Magdaleny a je jakýmsi výchozím bodem k procházkám podél Dingli Cliffs. 

Pokud se sem vypravíte ze souše, připravte se na úchvatné výhledy na Středozemní moře, malá políčka strmě klesající dolů a zakončená útesem a především na dechberoucí západy Slunce. 

Nejvíce spektakulární pohled na útesy Dingli se vám však naskytne z lodi. Protože na celém západním pobřeží nenajdete žádné větší město, výlety lodí k Dingli cliffs se většinou pořádají z Valletty či letovisek na druhé straně ostrova. Obvykle jsou součástí celodenních výletů kolem ostrova Malta a Comino. Nejznámější firmou pořádající lodní výlety je Captain Morgan Cruises, za celodenní výlet okolo Malty zaplatíte 40 EUR.

Jak se dostat na vyhlídku

Podél celých útesů, které se táhnou více než 3 km, vede silnice Triq Panoramika, na kterou se z Valletty dostanete za 30 minut, z letiště za 20 minut. Výchozím místem je právě nejvyšší bod Malty s kaplí St. Mary Magdalene, u kterého najdete bezplatné parkoviště, podívejte se na přesné místo.

Po silnici podél útesů projíždí každou hodinu také autobusová linka 201 (trasa a jízdní řád), ovšem pouze ve všední dny. Jezdí z historického města Mdina a dostanete se s ní i k megalitickém chrámovému komplexu Hagar Qim, jeskyním Blue Grotto nebo přímo na letiště. Na obou konečných, v Mdině a na letišti, pak můžete přestoupit na další autobusové linky jezdící po celé Maltě.

Ceny jízdenek a další informace o autobusech na Maltě najdete v kapitole Doprava.

  • Naviguj: 35.8491, 14.3892

Další místa na Maltě

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele jantomsa
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 29 dny
Navrhni úpravu