Cestování Covid-19

Od 1.7. lze na Maltu z ČR, Slovenska, Rakouska, Polska či Německa cestovat bez omezení. Rovněž návrat zpět do ČR je možný bez omezení Aktuální informace na webu Ministerstva zahraničí.

Před odletem na Maltu je lepší vyplnit dva formuláře týkající se vašeho pobytu:

Zpět na seznam míst co vidět na Maltě
Dingli Cliffs

Dingli Cliffs

Útesy Dingli u stejnojmenné vesničky na západním pobřeží Malty patří k místním nejnavštěvovanějším přírodním zajímavostem. Majestátní hradba bílých skal roste kolmo z moře až do výšky 253 metrů, což je zároveň i nejvyšším bodem celého státu. Na tomto místě stojí malá kaple sv. Máří Magdaleny a je jakýmsi výchozím bodem k procházkám podél Dingli Cliffs. 

Pokud se sem vypravíte ze souše, připravte se na úchvatné výhledy na Středozemní moře, malá políčka strmě klesající dolů a zakončená útesem a především na dechberoucí západy Slunce. 

Nejvíce spektakulární pohled na útesy Dingli se vám však naskytne z lodi. Protože na celém západním pobřeží nenajdete žádné větší město, výlety lodí k Dingli cliffs se většinou pořádají z Valletty či letovisek na druhé straně ostrova. Obvykle jsou součástí celodenních výletů kolem ostrova Malta a Comino. Nejznámější firmou pořádající lodní výlety je Captain Morgan Cruises, za celodenní výlet okolo Malty zaplatíte 40 EUR.

Jak se dostat na vyhlídku

Podél celých útesů, které se táhnou více než 3 km, vede silnice Triq Panoramika, na kterou se z Valletty dostanete za 30 minut, z letiště za 20 minut. Výchozím místem je právě nejvyšší bod Malty s kaplí St. Mary Magdalene, u kterého najdete bezplatné parkoviště, podívejte se na přesné místo.

Po silnici podél útesů projíždí každou hodinu také autobusová linka 201 (trasa a jízdní řád), ovšem pouze ve všední dny. Jezdí z historického města Mdina a dostanete se s ní i k megalitickém chrámovému komplexu Hagar Qim, jeskyním Blue Grotto nebo přímo na letiště. Na obou konečných, v Mdině a na letišti, pak můžete přestoupit na další autobusové linky jezdící po celé Maltě.

Ceny jízdenek a další informace o autobusech na Maltě najdete v kapitole Doprava.

  • Naviguj: 35.8491, 14.3892

Další místa na Maltě

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Avatar uživatele jantomsa
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 28 dny
Navrhni úpravu