Zpět na seznam míst co vidět na Maltě
Blue Grotto

Blue Grotto

Blue Grotto, neboli Modrá jeskyně, je jednou z nejnavštěvovanějších přírodních zajímavostí na Maltě. Jedná se o skalní útesy u moře, které vytvářejí komplex sedmi jeskyní, jimž dominuje velký skalní oblouk padající do moře.

Cestovatelé si občas Blue Grotto pletou s dříve známým skalním útvarem Azurové okno na ostrově Gozo, který se zřítil do moře. Blue Grotto však stále stojí na svém místě.

Vychutnat si můžete buď výhled na jeskyni z venkovní vyhlídky (vstup zdarma), nebo se vydat do jeskyně přímo na lodi. Turistické lodě vyplouvají s blízkého přístavu ve vesničce Il-Hnejja asi 0,5 km od vyhlídky. Lodě vyplouvají z malého přístavu, kde koupíte lístky (online koupě neexistuje). Za 20-minutovou plavbu zaplatíte 8 EUR.

Jak se sem dostat?

Blue Grotto se nachází na hranici katastru obcí Zurrieq a Qrendi. Pokud se sem vypravíte půjčeným autem, jednoduše zadejte do navigace "Blue Grotto Malta", případně sledujte směrovky, které na "Blue Grotto" upozorňují už z hlavní silnice vedoucí z Valletty kolem letiště. Přímo u vyhlídky je malé parkoviště, kam se však vejde jen pár aut, větší se pak nachází asi 0,5 km daleko na kraji malé vesničky. Obě parkování jsou zdarma.

Přímo k vyhlídce (zastávka "Panorama") se dostanete i autobusem. Z Valletty jezdí k Blue Grotto linka číslo 74 jednou za hodinu (přesný jízdní řád a trasa). 

Přímo z letiště pak jezdí linka číslo 201, která navíc pokračuje do turistických lokalit Haqar Qim a Mdina. Jezdí jednou za hodinu, avšak pouze v pracovní dny, o víkendech nejede vůbec (přesný jízdní řád a trasa). Linka 201 navíc zajíždí i přístavišti (zastávka "Grotta"). 

Ceny jízdenek a další informace o autobusech na Maltě najdete v kapitole Doprava.

  • Naviguj: 35.8194, 14.4518

Další místa na Maltě

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele jantomsa
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před měs
Navrhni úpravu