Cestování Covid-19

Od 1.7. lze na Maltu z ČR, Slovenska, Rakouska, Polska či Německa cestovat bez omezení. Rovněž návrat zpět do ČR je možný bez omezení Aktuální informace na webu Ministerstva zahraničí.

Před odletem na Maltu je lepší vyplnit dva formuláře týkající se vašeho pobytu:

Zpět na seznam míst co vidět na Maltě
Gnejna Bay

Gnejna Bay

Pláž u zátoky Gnejna je nejméně navštěvovanou ze tří v oblasti (Golden Bay a Ghajn Tuffieha). Důvodem je především fakt, že je poněkud odstrčená od hlavního dění, to je ale pro mnoho lidí spíše výhoda. Není tu nikdy tolik turistů a mezi návštěvníky často převažují místní. 

Gnejna Bay je nádherné místo s fotogenickými útesy, křišťálově čistou vodou, pozvolným vstupem do moře a skvělými šnorchlovacími možnostmi po okrajích zátoky mezi kamenitými útesy. I proto bývá pláž Gnejna často označovaná jako jedna z nejkrásnějších na Maltě vůbec. 

V létě zde najdete několik menších stánků s občerstvením, půjčovnu lehátek a slunečníků (set 2 lehátek se slunečníkem vyjde zhruba na 15 EUR na den), veřejné záchodky, malou rybářskou vesničku a především jemný zlatý písek.

Jak se sem dostat

Nejsnadnější variantou je cesta půjčeným autem. Hned u pláže je parkoviště zdarma (během léta tu dopravu usměrňuje zřízenec, který často očekává malé spropitné), ovšem je lepší přijet brzy ráno, jinak bývá parkoviště přeplněné. 

V minulosti přímo k pláži zajížděla autobusová linka číslo 101, která však byla na neurčito přerušena. Jedinou alternativou je tak zhruba 3 km pochod pěšky po silnici do městečka Mgarr, kam je časté autobusové spojení z Valletty (linky 44 a 238).

  • Naviguj: 35.9202, 14.3431

Další místa na Maltě

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Avatar uživatele jantomsa
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 28 dny
Navrhni úpravu