Cestování Covid-19

  • Otevřené hranice: ano, turistické cesty jsou možné
  • Test při cestě tam: ano, maximálně 72 hodin starý
  • Test při cestě zpět: ano, maximálně 72 hodin starý + příjezdový formulář

Aktuální informace na webu Ministerstva zahraničí a stránkách maltské vlády.

Před odletem na Maltu je lepší vyplnit dva formuláře týkající se vašeho pobytu:

Zpět na seznam míst co vidět na Maltě
Gnejna Bay

Gnejna Bay

Pláž u zátoky Gnejna je nejméně navštěvovanou ze tří v oblasti (Golden Bay a Ghajn Tuffieha). Důvodem je především fakt, že je poněkud odstrčená od hlavního dění, to je ale pro mnoho lidí spíše výhoda. Není tu nikdy tolik turistů a mezi návštěvníky často převažují místní. 

Gnejna Bay je nádherné místo s fotogenickými útesy, křišťálově čistou vodou, pozvolným vstupem do moře a skvělými šnorchlovacími možnostmi po okrajích zátoky mezi kamenitými útesy. I proto bývá pláž Gnejna často označovaná jako jedna z nejkrásnějších na Maltě vůbec. 

V létě zde najdete několik menších stánků s občerstvením, půjčovnu lehátek a slunečníků (set 2 lehátek se slunečníkem vyjde zhruba na 15 EUR na den), veřejné záchodky, malou rybářskou vesničku a především jemný zlatý písek.

Jak se sem dostat

Nejsnadnější variantou je cesta půjčeným autem. Hned u pláže je parkoviště zdarma (během léta tu dopravu usměrňuje zřízenec, který často očekává malé spropitné), ovšem je lepší přijet brzy ráno, jinak bývá parkoviště přeplněné. 

V minulosti přímo k pláži zajížděla autobusová linka číslo 101, která však byla na neurčito přerušena. Jedinou alternativou je tak zhruba 3 km pochod pěšky po silnici do městečka Mgarr, kam je časté autobusové spojení z Valletty (linky 44 a 238).

  • Naviguj: 35.9202, 14.3431

Další místa na Maltě

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele jantomsa
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 22 dny
Navrhni úpravu