Comino
Malta

21 míst co vidět na Maltě

Ghajn Tuffieha

Ghajn Tuffieha

Pláž v zátoce Ghajn Tuffieha je skvělou alternativou k vedlejší a mnohem známější Golden Bay Beach, která je skoro doslova "co by kamenem dohodil" (necelý 0,5 km). Zátoka Ghajn Tuffieha nabídne nádherný zlatý jemný písek a pozvolný vstup do moře a je ideální kombinací odlehlejší pláže v nádherných kulisách a menšího zázemí v podobě baru a toalet, sprchy však chybí.

Bývají zde často větší vlny ideální pro surfování, ostatně přímo na místě najdete stánek Malta Surf School

Z pláže Ghajn Tuffieha můžete pozorovat ty nejkrásnější západy slunce na Maltě.

V sezoně si zde můžete půjčit lehátka se slunečníkem, ovšem cena je vysoká a za set 2 lehátek a slunečníku se pohybuje mezi 17 a 19 EUR na den.

Ubytování

Přímo na pláži ani v bezprostředním okolí žádné hotely nenajdete. Nejlevněji se ubytujete na 4 km vzdáleném opačném pobřeží ostrova. Na ceny pod 2 000 Kč za noc pro 2 se dostanete třeba u Porto Azzuro Aparthotel nebo Villa Zammitella.

Jak se sem dostat

Asi 100 metrů od pláže se nachází velké parkoviště zdarma, počítejte však se zhruba 70 metrů dlouhým úsekem po schodech dolů k pláži. Do navigace zadejte "Ghajn Tuffieha Bay".

Dostanete se sem i autobusem, zastávka je na křižovatce asi 60 metrů od parkoviště. 

Z Valletty či Golden Bay sem jezdí linka 44 (trasa a jízdní řád), ze Sliemy, San Giljan či Bugibby pak linka 225 (trasa a jízdní řád).

Ceny jízdenek a další informace o autobusech na Maltě najdete v kapitole Doprava.

Chystáš se na Maltu?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele jantomsa
naposledy aktualizováno 13. 12. 2021
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.