Funchal

29 míst co vidět na Madeiře

Levada do Rei

Cesta

Levada do Rei

Tato leváda bývá zařazována mezi nejkrásnější stezky na Madeiře, a to právem. Povede vás hustou vegetací vavřínového lesa a obřích kapradin až od městečka São Jorge na severu až do nitra ostrova. První třetina levády vede skrz řidčí les, kde se mísí původní druhy rostlin s uměle vysemeněnými a obdivovat zde můžete například eukalypty či rododendrony. Čas od času se také naskytnou hezké výhledy na městečka při pobřeží.

S tím, jak se budete nořit hloub a hloub do nitra ostrova, i les bude mnohem hustší obsahující zejména původní a endemické madeirské druhy rostlin. Nebýt kamenného koryta levády, stezky podél ní a občas i zábradlí, pak přesně takhle vypadala Madeira ještě před kolonizací.

Leváda vede částečně nitrem lesa, částečně ale po vrstevnici, odkud se tu a tam naskytnou krásné výhledy na neporušený zelený ráj...

Parametry trasy

Levada do Rei je oblíbená mj. pro svoji velmi mírnou náročnost. Prakticky celá vede po rovině až na poslední krátké stoupání, které klidně můžete vynechat. Místy je sice chodníček podél kanálu úzký, ale tam, kde je třeba, je osazen zábradlím.

  • Převýšení: při cestě tam cca 695 metrů stoupání, 489 metrů klesání
  • Vzdálenost: 5 km jedním směrem
  • Čas: cca 2,5 hodiny tam + 2 hodiny zpět
  • Náročnost: nízká (především kvůli větší vzdálenosti)
  • Mapa trasy

U začátku trasy najdete malé parkoviště, odbočka z hlavní silnicí mezi São Jorge a Arco de São Jorge je značená.

Chystáš se na Madeiru?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 24. 02. 2022
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.