Funchal

29 míst co vidět na Madeiře

Machico

Pláž

Machico

Město Machico na východním pobřeží Madeiry je jedním ze dvou typicky plážových letovisek na ostrově (druhým je Calheta) a jedno z hlavních center turistiky na Madeiře. Machico poskytne veškeré zázemí – najdete tu nepřeberné množství restaurací, barů, obchodů se suvenýry i supermarketů, turistických agentur nabízejících různé výlety a plavby, pláže i stezky podél levád s výhledy na krásné hornaté a zelené pobřeží. Malé, ale o to více temperamentní historické centrum pak zaujme svými úzkými uličkami a typicky koloniálními stavbami.

Pláže

Místní pláž Praia de Machico je rozdělená do dvou částí. Bližší centru je pokryta velkými oblázky a přiléhá k ní velká upravená přímořská promenáda, zatímco pláž za ústí říčky je nádherná, prostorná a s jemným pískem. Zejména okolo písečné části najdete v létě množství restaurací a barů, jsou zde veřejné záchody i sprchy. Celkově je prostranství kolem pláží velmi upravené a čisté. 

Voda v moři je nejteplejší mezi srpnem a říjnem, kdy dosahuje v průměru kolem 23 °C, naopak nejchladnější v březnu, kdy má průměrně 17 °C. Vzhledem k umístění v kryté zátoce, je voda v Machicu většinou klidná a bez velkých vln.

Turistika

Mnoho možností se pro vás otevírá i na poli pěší turistiky. Nejnavštěvovanější trasou, která de facto kopíruje severní hranici Machica, je cesta podél klikaté levády do Caniçal, anebo výlety na blízký poloostrov Ponta de São Lourenço. Nádherné jsou také turistické stezky po hřebenech útesů mezi blízkými městečky Caniçal a Porto da Cruz.

Ubytování a zájezdy

Jako 2. největší město a jedno z hlavních letovisek na Madeiře nabídne Machico nepřeberné množství ubytování od levných apartmánů s cenami pod 800 Kč na noc pro 2 po větší 4* hotely přímo u pláže, z nichž největší, nejznámější a odevšud viditelný je hotel Dom Pedro Madeira

Zájezdy pořádají české cestovky právě do výše uvedeného hotelu Dom Pedro Madeira u pláže. Ceny týdenních pobytů i se zpáteční letenkou začínají cca na 20 000 Kč, což je však obvykle více než kdybyste si cestu sestavili sami. Podívejte se na seznam aktuálních zájezdů na Madeiru.

Doprava

Machico je velmi dobře dostupné a značené autem po dálnici z Funchalu (25 km) i letiště (6 km). Parkování u hlavní pláže v ulici Rua do Leiria je zdarma.

Město je výborně dostupné i autobusovou dopravou. Na západě Madeiry operuje společnost SAM se svými zeleno-žluto-bílými autobusy. Z Machia se pohodlně dostanete po celé západní Madeiře, jízdní řád konkrétní linky zjistíte kliknutím na její číslo na této mapě.

Do Funchalu jezdí autobusy několikrát za hodinu (cena jízdenky 3,35 EUR), z nichž mnoho z nich zastavuje i na letišti (1,95 EUR). Spojení minimálně 1-2x za hodinu vede z Machica i do měst Faial a Santana.

Chystáš se na Madeiru?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 19. 05. 2022
Navrhni úpravu

1 komentář

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Petr
před rokem

Ahoj, nějaká rada, kde zde sehnat plynovou bombu? :) Díky moc