Funchal

29 míst co vidět na Madeiře

Calheta

Pláž

Pláž Calheta

Městečko Calheta na jižním pobřeží Madeiry roztroušené po strmých svazích s idylickými terasovitými políčky padajících do oceánu, je mj. jedním ze dvou oblíbených plážových letovisek na Madeiře (tím druhým je město Machico).

Dříve nehostinné a turisticky málo poměrně atraktivní místo se začalo výrazně měnit na přelomu tisícletí, když se v roce 2004 otevřela velká uměla vybudovaná písečná pláž ve tvaru obdélníku, chráněná před vlnami kamenitými moly. Je pokryta jemným bílým pískem dovezeným z afrického území Západní Sahary. Na délku měří asi 100 metrů a může se chlubit všemi dostupnými službami v podobě půjčoven lehátek a slunečníků, nabídek lodních výletů i sprch či toalet.

Prostředí okolo pláže je velmi čisté, upravené a klidné.

Ubytování a zájezdy

Calheta je ideální volbou pro pohodové ubytování v krásném prostředí v blízkosti moře. Na rozdíl od mnohem temperamentnějšího a živějšího letoviska Machico si zde užijete idylický klid. Ceny apartmánů rozsetých po okolních svazích začínají cca na 800 Kč za noc pro 2, pokud však chcete bydlet přímo u pláže, je třeba si mírně připlatit v případě apartmánů, anebo výrazně v případě klasických 4* hotelů.

Naším tajným tipem je ale skvělý butikový 4* hotel Quinta Alegre s uchvacujícím výhledem na moře a velmi příznivými cenami. Pro cestu k moři je však vhodné mít auto (cca 2,5 km od pláže strmě do kopce).

I přímo do Calhety pořádají zájezdy české cestovní kanceláře. Týdenní pobyty v sezoně stojí (i s dopravou) cca 13 000 Kč na osobu. 

Doprava

Calheta leží na hlavní okružní silnici okolo ostrova asi 37 km od Funchalu. Pod celou obcí vede silnice tunelem, takže neruší klidné prostředí. Parkování u pláže je zdarma.

Několikrát denně (ve všední dny cca 6-7x, o víkendech 2-3x) dostanete i autobusy společnosti Rodoeste, které Calhetu spojují s městy Funchal, Ribeira Brava, Ponta do Sul či Ponta do Pargo. V jízdních řádech vyhledávejte stanice Estrela da Calheta, Estreito da Calheta a Vila da Calheta.

Chystáš se na Madeiru?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 19. 05. 2022
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.