Zpět na seznam míst co vidět na Korfu
Othoni

Othoni

Othoni (také psaný jako Othonoi) je jeden ze tří Diapontských ostrovů a nachází se severně od Korfu. Rozlohu má zhruba 2 kma žije zde na stálo kolem 150 lidí. Ostrůvek je známý především pro své nádherné útesy strmě padající do moře a také mořské jeskyně. 

Podle jedné z řeckých legend se právě na ostrově Othoni nachází jeskyně bájné nymfy Kalypso, která zde držela v zajetí Odyssea po dobu sedmi let. Jeskyni najdete poblíž pláže Aspri Ammos. K jeskyni se však dostanete pouze lodí, nabídky najdete v místním přístavu (okolo 10 až 15 EUR), případně můžete využít jednodenního výletu z Korfu s návštěvou u této jeskyně.

Jak se sem dostat a jak se zde pohybovat

Pravidelné trajekty pro cestující plují 3-4x týdně z přístavu Agios Stefanos na severozápadě Korfu (přesné místo). Dopravu zajišťují trajekty společnosti Aspiotis Lines, viz detailní jízdní řád. Jednosměrný lístek stojí 8,80 EUR a koupíte ho v přístavišti.

Jedinou možností cestování po ostrově je půjčení auta (cca 40 EUR na den) nebo motorky (cca 25 EUR na den). Na ostrově je jediná místní půjčovna, která nemá webové stránky, rezervovat můžete pouze na telefonním čísle +30 697 591 3515.

Ubytování

Na ostrově najdete pouze ubytování v soukromí. Rezervační portály typu booking.com aktuálně žádné nabídky ubytování na Othonoi nemají, pár nabídek s cenami od 2 500 Kč najdete na portálu Airbnb.com.

  • Naviguj: 39.8497, 19.3953

Další místa na Korfu

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele Lajnhart
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsali ,
Poslední aktualizace před 10 dny
Navrhni úpravu