Zpět na seznam míst co vidět na Korfu
Paxos

Paxos a Antipaxos

Jižním směrem od Korfu se nacházejí dva menší ostrůvky Paxos a Antipaxos, které je možné navštívit po vlastní ose nebo s místními cestovkami. Na ostrovy se vypravte za krásnými přírodními sceneriemi a především mnohem větším klidem než jaký je na Korfu.

Paxos

Větší Paxos má několik hotelů, pláží a vcelku dobré spojení s ostrovem Korfu. Ostrov je rájem olivovníků, ale i hezkých oblázkových pláží a dramatických skalních útesů a jeskyní.

Pláže najdete po celém obvodu ostrova, jsou vždy oblázkové a přírodní, na větších z nich však najdete aspoň půjčovny lehátek a slunečníků. Nejkrásnější na ostrově Paxos jsou však zcela jistě útesy padající hluboko do moře a vytvářející neopakovatelné scenerie.

Jak se dostat na Paxos

Pravidelná lodní doprava vyplouvá pouze z přístavu v největší městě Korfu (Kerkyra) a zajišťují ji dvě společnosti. 

  • Kamelia Lines – lodě plují v sezoně 3x denně, mimo sezonu jen jednou. Jednosměrná jízdenka vyjde na 20 EUR. Cesta trvá asi hodinu.
  • Ilida Hydrofoil – rychlejší loď jezdí 1 až 2x denně a cesta zabere 45 minut, lístek vyjde opět na 20 EUR.

Pokud nechcete na ostrově trávit noc, mnohem výhodnější bude zaplatit si výlet s některou z mnoha cestovních kanceláří na Korfu. Vyplujete brzy ráno, zastavíte se na ostrově Paxos i Antipaxos a vrátíte se zpět na Korfu ve večerních hodinách. V průměru stojí denní výlet kolem 30 EUR a na nabídky výletů narazíte v každém letovisku. Vyplouvá se i z přístavů Lefkimini nebo Agios Georgios na jihu ostrova.

Jak se pohybovat po ostrově Paxos

Z města Gaios jezdí napříč ostrovem 2x denně místní autobusová linka, která je však pro turistické účely málo použitelná, protože mine většinu pláží a vyhlídek na útesy. Jedinou možností je půjčit si zde auto od některé z místních půjčoven. Ceny začínají na 50 EUR za den.

Ubytování

Na ostrově Paxos najdete mnoho nabídek na ubytování, především ve studiích a apartmánech. Počítejte však s mnohem vyššími cenami než na Korfu, které začínají na 2 500 Kč za noc.

Antipaxos

Na menším Antipaxu jsou pouze nezpevněné cesty a proslulá pláž Voutoumi, známá svými modrozelenými vodami. Z toho důvodu je častým cílem výletních lodí.

Antipaxos nenabídne žádnou možnost ubytování kromě soukromých apartmánů, které nejdou zarezervovat online.

Jak se dostat na Antipaxos

Prakticky jedinou relevantní možností cesty na Antipaxos je zaplatit si jednodenní výlet z Korfu u jedné z mnoha místních cestovek. Není třeba cokoliv objednávat online, stačí se projít po centru města Korfu či letovisek Lefkimini nebo Agios Georgios (na jihu ostrova) a vybrat si z nabídek. Jednodenní výlet má vždy i zastávku na ostrově Paxos. Cena se pohybuje mezi 30 a 35 EUR.

  • Naviguj: 39.18, 20.1918

Další místa na Korfu

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele Lajnhart
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsali ,
Poslední aktualizace před 5 dny
Navrhni úpravu