Zpět na seznam míst co vidět na Korfu
Kavos

Pláž Kavos

Pláž Kavos leží na samém jižním cípu ostrova Korfu asi 50 km od letiště a největšího města. Přilehlé letovisko Kavos se v posledních letech rozrůstá a nabídne veškeré zázemí i noční zábavu v barech. Kavos patří k nejživějším letoviskům na Korfu s mnoha možnostmi vodních sportů, ale i nikdy nekončící zábavou v barech a klubech, které často fungují až do pozdního rána.

Ačkoliv je samotný Kavos jen malá vesnička, v letní sezoně překypuje životem a nabízí veškeré zázemí od restaurací, přes obchody s plážovým vybavením a potravinami po lékárnu i bankomaty.

Pláže a koupání

Kavos láká na stejnojmennou přes 3 km dlouhou rovnou pláž, která nadchne všechny milovníky typické plážové dovolené. Pokrývá ji jemný bílý písek a najdete zde veškeré myslitelné vybavení.

Na pláži můžete využít půjčovny lehátek a slunečníků, nabídky vodních atrakcí a sportů či půjčovny šlapadel a loděk. Kavos si zamilují všichni, kdo chtějí především relaxovat celé dny na pláži a nic neřešit a po večerech chodit po barech a restauracích.

Vstup do vody je pozvolný a velmi bezpečný. Nevyskytují se zde žádné silné zpětné proudy a ani velké vlny.

Okolí je mírného rázu bez vysokých kopců a s dostatkem prostoru podél moře.

Ubytování a zájezdy Kavos

Kavos patří k nejlevnějším letoviskům na Korfu. Nejjednodušší apartmány a studia jsou k mání už od 750 Kč za noc, najdete zde ale i spoustu hotelových resortů s cenami od 1 800 Kč na noc za pokoj. Naprostá většina ubytování je pak v docházkové vzdálenosti od moře do 350 metrů.

Vybíráme nejlepší ubytování pro individuální cestovatele:

  • Kavos Panorama Complex – jednoduché apartmány se vším základním vybavením, nachází se asi 350 metrů od moře a patří k nejlevnějším v Kavosu
  • Seafront Apartments – velmi pěkný malý aparthotel přímo na pláži s dobrými cenami od 1 200 Kč na noc za studio
  • Erofili Hotel *** – větší moderní hotel s velmi čistým prostředím nacházející se v nádherné klidné lokalitě na pláži, ceny velmi slušné od 1 500 Kč na noc 

Zájezdy do Kavosu se nabízí poměrně málo, protože zde nejsou žádné velké hotelové resorty. I tak ale Kavos každoročně nabízí hned několik českých cestovek – srovnejte ceny a hodnocení zájezdů do Kavosu na Korfu.

Jak se sem dostat

Letovisko leží na samém jižním konci Korfu a z hlavního města sem pojedete asi hodinu autem. Míst k parkování zdarma je dostatek i v případě, že zde nebudete ubytováni.

Z Korfu města se do Kavosu dostanete i autobusovou linku B1 (trasa a jízdní řád). Jízdenka stojí 4,40 EUR.

  • Naviguj: 39.3866, 20.1144

Další místa na Korfu

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele Lajnhart
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsali ,
Poslední aktualizace před 6 dny
Navrhni úpravu