Zpět na seznam míst co vidět na Korfu
Gardenos beach

Pláže Gardenos a Megali Lakka

Pláže Gardenos a Megali Lakka tvoří fakticky jednu zhruba 3 km dlouhou pláž s jemným pískem a křišťálově čistou vodou s výhledem na otevřené moře. Gardenos patří mezi nejklidnější velké pláže na Korfu s perfektními podmínkami pro ty, kteří vyhledávají pohodu, ticho a mnoho volného prostoru. Pokud navíc na severním okraji pláže přejdete menší kamenný útes, ocitnete se na menší 150 metrů dlouhé písečné pláži, kde ani v létě nenarazíte na živáčka...

U jednoho konce pláže Gardenos najdete malou rybářskou vesničku s tavernami, několika plážovými obchůdky i půjčovnou lehátek a slunečníků (kolem 8 EUR na den za set). Poblíž pláže najdete i malý obchůdek s potravinami.

Vstup do moře je pozvolný, zároveň tu panují vhodné podmínky pro windsurfing.

Jak se sem dostat

Na pláže Gardenos se dostanete pouze autem, z hlavní silnice z Kerkyry odbočíte v městečku Perivoli a do Gardenos dojedete přes Vitalades. Prostoru pro bezplatné parkování je zde dostatek.

Autobusy zajíždí nejblíže do 5 km vzdáleného Perivoli (linka B1).

Ubytování

Přímo v Gardenos najdete mnoho apartmánů a malých penzionů. Ceny začínají zhruba na 1 200 Kč za studio či apartmán pro dva. Podívejte se na seznam ubytování poblíž pláže Gardenos.

  • Naviguj: 39.3942, 20.0237

Další místa na Korfu

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele Lajnhart
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsali ,
Poslední aktualizace před 13 hod
Navrhni úpravu