Korfu
Korfu

30 míst co vidět na Korfu

Pláže Gardenos a Megali Lakka

Pláž

Gardenos beach

Pláže Gardenos a Megali Lakka tvoří fakticky jednu zhruba 3 km dlouhou pláž s jemným pískem a křišťálově čistou vodou s výhledem na otevřené moře. Gardenos patří mezi nejklidnější velké pláže na Korfu s perfektními podmínkami pro ty, kteří vyhledávají pohodu, ticho a mnoho volného prostoru. Pokud navíc na severním okraji pláže přejdete menší kamenný útes, ocitnete se na menší 150 metrů dlouhé písečné pláži, kde ani v létě nenarazíte na živáčka...

U jednoho konce pláže Gardenos najdete malou rybářskou vesničku s tavernami, několika plážovými obchůdky i půjčovnou lehátek a slunečníků (kolem 8 EUR na den za set). Poblíž pláže najdete i malý obchůdek s potravinami.

Vstup do moře je pozvolný, zároveň tu panují vhodné podmínky pro windsurfing.

Jak se sem dostat

Na pláže Gardenos se dostanete pouze autem, z hlavní silnice z Kerkyry odbočíte v městečku Perivoli a do Gardenos dojedete přes Vitalades. Prostoru pro bezplatné parkování je zde dostatek.

Autobusy zajíždí nejblíže do 5 km vzdáleného Perivoli (linka B1).

Ubytování

Přímo v Gardenos najdete mnoho apartmánů a malých penzionů. Ceny začínají zhruba na 1 200 Kč za studio či apartmán pro dva. Podívejte se na seznam ubytování poblíž pláže Gardenos.

Chystáš se na Korfu?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 17. 05. 2022
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.