Tejeda

27 míst co vidět na Gran Canarii

Maspalomas

Písčitá pláž, Maják, Letovisko

Pláž Maspalomas

Maspalomas je největší plážové letovisko na Gran Canarii a na mapě ho najdete na nejjižnějším bodě ostrova. Maspalomas je obklopené těmi nejkrásnějšími a nejdelšími plážemi s kompletním zázemím, ve městě najdete mnoho obchodů, obchodních center, restaurací, barů i diskoték. Samozřejmostí je velmi široká nabídka ubytování všech kategorií.

Pláže a koupání

Místní pláže patří k tomu nejlepšímu na Gran Canarii. Dlouhé lány bílého jemného písku lemují celé jižní pobřeží. Vzhledem k tomu, že mezi plážemi a městem se rozkládají slavné písečné duny Maspalomas, má celá oblast přírodní a opuštěný ráz, i když hotely, restaurace a bary jsou hned za humny.

Maspalomaské pláže poskytnou veškeré vybavení od půjčoven lehátek a slunečníků po nabídku vodních aktivit a mnoho plážových občerstvení. Samozřejmostí jsou sprchy a toalety zdarma.

Playa de Maspalomas

Hlavní pláž letoviska se nachází na nejjižnějším bodě Gran Canarie. S celkovou délkou přes 3 km a šířkou místy až 150 metrů se tu nikdy nemusíte bát přelidnění. Celá východní pláž je lemována maspalomaskými dunami, na západním kraji pláže se projdete po promenádě plné restaurací a hotelových komplexů, které však nijak nenarušují přírodní ráz.

Vstup do moře je zde pozvolný, avšak kvůli otevřenému prostoru tu bývá velmi větrno a tím pádem také větší vlny.

Hlavní dominantou pláže je pak slavný maják Faro de Maspalomas z roku 1890, který je s výškou 59 metrů nejvyšším majákem na Kanárských ostrovech.

Asi 200 metrů od pláže se nachází autobusové nádraží, odkud se dostanete po celém ostrově, na nejkratší trase do centra Maspalomas zaplatíte za lístek 1,40 EUR, více v kapitole Doprava. Z Fardo de Maspalomas se dostanete do těchto destinací:

  • Centrum Maspalomas: linky 1 (jen večer), 5, 18, 25, 30, 33, 36, 39, 50, 52, 73
  • Playa del Inglés: linky 1 (jen večer), 25, 30, 33, 39, 52, 73
  • Las Palmas: linky 1 (jen večer), 30, 50
  • Letiště Las Palmas: linky 1 (jen večer), 36, 66
  • Puerto Mogán: 1 (jen večer), 33

Playa del Inglés

Jedna z nejznámějších pláží na Kanárských ostrovech se nachází v menším letovisku Playa de Inglés, které je nyní součástí Maspalomas. Protože jde opravdu o slavnou pláž, detailní informace přinášíme v samostatném miniprůvodci.

Play de las Meloneras

Menší klidnější pláž Meloneras leží na západním okraji Maspalomas je ideální pro pohodové trávení dne stranou od hlavních míst. Malá promenáda těsně u pláže nabídne veškeré potřebné zázemí, pláž je pokryta jemným světlým pískem a díky malém útesu, který ji obklopuje, i více chráněná před větrem.

Nevýhodou pláže je fakt, že se k ní nedostanete autobusem, ale pouze taxíkem.

Ubytování Maspalomas

Ve městě i na plážích najdete velké množství resortů, hotelů i soukromých apartmánů. Ceny v soukromých apartmánech startují v sezoně cca na 1 500 Kč za noc. Hotely a resorty zde najdete zejména luxusnější 5* s cenami od 5 000 Kč na noc výš.

Zájezdy do Maspalomas

České cestovní kanceláře mají ve svých nabídkách na ostrov Gran Canaria i letovisko Maspalomas. Ceny týdenních pobytů beze stravy zde začínají na 9 000 Kč, pobyty all-inclusive v nejlepších hotelech přímo na pláži pak startují na částkách 20 000 Kč.

Doprava

Maspalomas je velmi dobře napojeno na autobusovou síť a dostanete se odsud frekventovaným spojením podél celého pobřeží i na letiště Gran Canaria. Jízdní řády autobusů a mapy hledejte na webu www.guaguasglobal.com/en/lineas-horarios/linea, detailní informace o cestování autobusem po Gran Canarii pak v kapitole Doprava.

Hlavní autobusové nádraží najdete u pláže a majáku Faro de Maspalomas, všechny linky však projíždí i přes centrum města.

Pojedete-li do Maspalomas půjčeným autem, hlavní obavy nastanou při plánování parkování. Faktem je, že v Maspalomas, včetně oblastí přímo u pláží, můžete parkovat na ulicích zdarma, míst bývá dostatek, protože parkování je povolené téměř všude.

Zábavní parky

Ve městě najdete kromě pláží a písečných dun také dva velké zábavní parky, které patří k nejoblíbenějším na Kanárských ostrovech.

  • Aqualand Maspalomas – venkovní vodní ráj s více než 30 tobogány a desítkami bazénů, vířivek či umělých řek se nachází na sever od města. Strávíte zde většinou celý den, čemuž jsou uzpůsobené i vstupenky, které se v základu prodávají celodenní s cenami kolem 31 EUR, vždy se slevou při koupi online na oficiálním webu.,
  • Holiday World Maspalomas Center – velké zábavní centrum s kolotoči, horskými drahami, množstvím obchodů a dalších atrakcí najdete přímo v centru města. Seznam všech atrakcí i ceny vstupenek hledejte na oficiálním webu.

Chystáš se na Gran Canarii?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 21. 01. 2022
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.