Tejeda
Gran Canaria

27 míst co vidět na Gran Canarii

Dunas de Maspalomas

Duny

Duny Maspalomas

Písečné duny Maspalomas představují unikátní pouštní krajinu jižně od stejnojmenného letoviska a jedno z nejnavštěvovanějších míst Kanárských ostrovů. Na ploše přes 400 hektarů se můžete volně procházet po nádherných zlatavých dunách z velmi jemného písku, které místy dosahují až 10 metrů. Ne nadarmo se maspalomaským dunám přezdívá „malá Sahara“.

Jak poušť vznikla?

Poušť na tomto jedinečném místě vznikla soustavným prouděním jihovýchodním větrů a navátím písku z dnes podmořského šelfu. Ten byl však během poslední doby ledové obnažen a větry písek zanášely po staletí na pevninu, kde se zastavil o kamenné podloží.

Projděte se po dunách

Ačkoliv je poušť součástí chráněné oblasti Reserva Natural Especial de Las Dunas de Maspalomas, pohybovat se po nich můžete zcela volně a bez poplatku. Hlavní výchozí body k procházkám se nachází na jihu Playa del Inglés u vyhlídky Mirador Las Dunas a také pláž Playa de Maspolamos poblíž majáku. Přímo k dunám se z obou stran dostanete několika autobusovými linkami z centra Maspalomas v průměru jednou za 5 minut.

Projděte se zde ideálně při západu slunce, který z dun vytvoří hru zlato-rudých stínů, navíc i za přívětivějších teplot vzduchu. Velkou výhodou maspalomaských dun je jejich skvělá dostupnost, vždyť doslova pár desítek metrů od kraje rezervace už stojí první domy letoviska Maspalomas.

Vykoupejte se na poušti

Součástí rezervace Dunas de Maspalomas jsou i dvě pláže, které patří mezi nejlepší na Gran Canarii – Playa de Maspalomas a Playa del Inglés. Pláže dlouhé přes 3 km nabízejí dostatek prostoru a soukromí, plné zázemí nebo skvělé možnost pro běhání a jogging podél pobřeží.

Ubytování s výhledem na duny

Na jižním okraji dun se můžete ubytovat v několika apartmánech i hotelovém resortu Hotel Riu Palace Maspalomas, odkud se naskytnou přímé výhled na písečnou poušť. Skvělé a poměrně levné ubytování do 2 000 Kč za noc nabídnou třeba apartmány Bungalows Club Primavera.

Chystáš se na Gran Canarii?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 19. 01. 2022
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.