Tejeda
Gran Canaria

27 míst co vidět na Gran Canarii

Playa del Inglés

Písčitá pláž

Playa del Ingles

Anglická pláž patří k nejslavnějším na celých Kanárských ostrovech. Nachází se v blízkosti většího letoviska Maspalomas a jeho jižní část volně přechází v nádhernou přírodní rezervaci maspalomaských dun.

Pláže a koupání

Playa del Inglés nabídne více než 3 km zlatavého jemného písku, pozvolný vstup do moře a protože leží v mírném závětří, jsou zde i menší vlny než na sousední Playa de Maspalomas.

Pláž začíná v centru stejnojmenného letoviska, kde na pěší promenádě využijete mnoha obchůdků s jídlem a plážovým vybavením a najíte se v několika restauracích včetně fast-foodů typu McDonald's. Dál Playa de Inglés pokračuje na jih do osiřelé pouštní oblasti dun, kde zažijete pravý pocit svobody.

Půjčovny lehátek a slunečníků můžete využít po celé délce pláže i v tom nejvzdálenějším bodě od centra. Sprchy, toalety a nabídky vodních sportů jsou pak všechny soustředěny do severní části pláže.

Kromě koupání a opalování je Playa del Inglés ideální také k procházkám nebo joggingu po zpevněném pásu písku.

Ubytování

Letovisko Playa del Inglés nabídne zejména apartmánové komplexy a menší resorty, o něco levnější než sousední Maspalomas. V letní sezoně ceny za menší apartmán začínají na 1 400 Kč, v resortu blízko pláže pak na 3 500 Kč.

Zájezdy Playa del Inglés

České cestovní kanceláře mají ve svých nabídkách na ostrov Gran Canaria i letovisko Playa del Inglés. Ceny týdenních pobytů beze stravy zde začínají na 10 000 Kč, pobyty all-inclusive v nejlepších hotelech přímo na pláži pak startují na částkách 17 000 Kč.

Doprava

Playa del Inglés je skvěle napojeno na autobusovou dopravu, kterou se dostanete prakticky po celé Gran Canarii. Jako hlavní autobusové nádraží slouží zastávka s názvem Parque Tropical nacházející se na severu pláže (přesná poloha na mapě). Jízdní řády linek najdete na webu www.guaguasglobal.com a informace o placení jízdenek v kapitole Doprava. Z Playa del Inglés se autobusem snadno dostanete do těchto míst následujícími linkami:

  • Maspalomas: 1, 4, 5, 25, 30, 32, 33, 36, 39, 41, 45, 52, 66, 72, 73, 90
  • Las Palmas: 1, 5, 30
  • Letiště Las Palmas: 1, 4, 5, 36, 66
  • Puerto Rico: 1, 33, 39, 90
  • Playa San Agustín: 1, 4, 25, 36, 41, 45, 52, 66, 72, 73, 90

I cesta autem do Playa del Inglés je bezproblémová. Těsně kolem letoviska prochází hlavní dálnice GC-1 a parkování na většině ulic je bezplatné. Výjimkou jsou parkoviště označené modrou čárou, kde vždy hledejte parkovací automat.

Chystáš se na Gran Canarii?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 19. 01. 2022
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.