Tejeda

27 míst co vidět na Gran Canarii

San Agustín

Písčitá pláž, Letovisko

Pláž San Agustín

San Agustín je menší letovisko ležící ve stínu slavných Playa del Inglés a Maspalomas, které se nachází jen pár kilometrů západně. Právě z polohy blízko velkým letoviskům San Agustín těží, a to hlavně výbornou dopravní dostupností, možností nákupů v blízkých velkých městech. Zároveň tu je ale mnohem větší klid a na plážích méně lidí.

V samotném San Agustín najdete zejména apartmány a hotely, několik restaurací a pár menších obchodů, veškerá zábava je však do 15 minut jízdy frekventovaným autobusovým spojením.

Pláže a koupání

Letovisko se může pochlubit dvěma hlavními plážemi, obě přitom pokrývá jemný světlý písek a obě jsou velmi prostorné. I v hlavní sezoně tak skoro nikdy nejsou přelidněné. Vstup do moře je relativně pozvolný, ale kvůli silnějším větrům zde bývají větší vlny. Pro neplavce a děti tak San Agustín moc vhodný není, na druhou stranu pro milovníky bodysurfingu naopak ideální.

Hlavní Playa de San Agustín se nachází přímo v centru městečka s hezkou klidnou promenádou, sprchami, WC a převlékárnami. Samozřejmostí jsou půjčovny lehátek a slunečníků u pár restaurací.

Na západě letoviska se pak vykoupete na velmi prostorné a krásně upravované Playa de las Burras, která volně po zhruba 1 km navazuje na letovisko Playa del Inglés.

Ubytování

V San Agustín jsou v nabídce zejména plně vybavené prázdninové apartmány či aparthotely s cenami startujícími na 2 000 Kč za noc v sezoně. Rozhodně bychom doporučili skvěle hodnocené apartmány Sunsuites Carolina přímo na pláži a s velmi dobrými cenami.

  • Všechny ubytování v San Agustín

Doprava

Do letoviska se pohodlně dostanete autem i autobusem. San Agustín leží jen kousek od hlavní dálnice GC-1 spojující Las Palmas s jihem. Zdarma můžete zaparkovat například na tomto parkovišti hned u hlavní pláže.

Autobusové zastávky najdete na hlavní silnici procházející středem města a k pláži od nich dojdete během 3 minut chůze. Do San Agustín se dostanete frekventovanými spoji z těchto měst:

  • Playa del Inglés: 1, 4, 5, 25, 30, 36, 41, 45, 52, 66, 72, 73, 90
  • Maspalomas: 1, 4, 5, 25, 30, 36, 41, 45, 52, 66, 72, 73, 90
  • Las Palmas: 1, 4, 5, 30
  • Letiště Las Palmas: 1, 4, 5, 66
  • Puerto Rico, Puerto de Mogán: 1

Jízdní řády jednotlivých linek najdete na webu dopravního podniku a detailní informace o cestování autobusem v kapitole Doprava.

Chystáš se na Gran Canarii?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 23. 01. 2022
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.