Cala Gat
Mallorca

37 míst co vidět na Mallorce

Zahrady de Alfabia

Zahrada

Zahrady Alfabia

Cestou z Palmy do Solleru, těsně před sollerským tunelem, najdete tuto oázu zeleně.  Zahrady byly postaveny v arabském stylu a právě to se stalo jejich hlavním lákadlem, využití vody nejen k zavlažování, ale i jako dalšího prvku.

V horní části zahrad se nachází pergola s 24 chrliči, z nichž po stisknutí tlačítka tryská voda na dlážděný chodník. Součásti zahrad je i přístupná hacienda se starým nábytkem a knihovnou, kde uvidíte knihy již ze 16. století. Na dlážděném patiu mezi hlavní budovou a vstupem si všimnete stoletého platanu, nahlédnout můžete také do stájí či lisovny oleje.

10 nejlepších hotelů na Mallorce

U leknínového jezírka najdete občerstvení, kde si můžete dát čerstvě vymačkaný džus z pomerančů či citrusů utržených na místních zahradách.

Zahrady jsou zavřené od listopadu do konce února.

Vstupné činí 7,50 EUR / osoba, otevřeno je denně od 9:30 do 18:30.

Pokud sem nepojedete autem, zhruba 100 metrů od vstupu je autobusová zastávka linky číslo 204 spojující Palmu se Sóllerem.

Co vidět v okolí

Objevte všechna místa, která můžete vidět v okolí Mallorca.

Chystáš se na Mallorcu?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 09. 05. 2024