Zpět na seznam míst co vidět na Mallorce
Mallorca pláž

Cala Ratjada

Jeden z nejznámějších pohledů objevující se v katalozích cestovek a fotkách v internetových vyhledávačích, je z letoviska Cala Ratjada na východním pobřeží Mallorcy. Konkrétně se jedná o malou plážičku Cala Gat na kraji města v idylické zátoce. Jemný písek pláže volně a velmi mírně přechází do tyrkysových vod mělké zátoky, přičemž okolí obklopují piniové lesíky a nízké skalnaté úseky. Pláž je díky jemnému písku a pozvolnému vstupu do moře ideální pro děti. Její zásadní nevýhodou je však přelidněnost, která v sezoně je může být až extrémní. Nenajdete tu ani půjčovny slunečníků a bary, ovšem centrum letoviska Cala Ratjada je vzdálené jen cca 250 metrů.

Cala Ratjada ale samozřejmě nabídne i mnoho dalších pláží v čele s oblíbenými Cala Agulla nebo Cala Moll, kde už najdete veškeré zázemí, na které jste z dovolené u moře zvyklí.

Ubytování

Cala Ratjada je sice relativně malé a klidné letovisko, ale hotelů, penzionů nebo apartmánů zde najdete víc než dost. Ceny v hlavní sezoně startují zhruba na 2 000 Kč za noc za dvoulůžkový pokoj.

Jak se sem dostat

Většina cestovatelů sem míří autem. Z Palmy vede pohodlná cesta většinově po dálnici, a tak 70 km cesty zvládnete asi za hodinku jízdy. Parkovat můžete zdarma na ulicích nebo veřejných parkovištích.

Cala Ratjada má ale i slušné autobusové spojení. Jezdí sem dvě linky (pro jízdní řád, trasu a ceny jízdenek klikněte na číslo linky):

  • 411 (Palma de Mallorca, Manacor)
  • 441 (Cala Bona, Cala Millor, sa Coma, s'Illot, Portocristo)
  • Naviguj: 39.7109, 3.46219

Další místa na Mallorce

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal tým portálu Cestujlevne.com
Poslední aktualizace před 5 měs
Navrhni úpravu