Cala Gat

38 míst co vidět na Mallorce

Cala Ratjada

Písčitá pláž, Maják

Cala Gat

Jeden z nejznámějších pohledů objevující se v katalozích cestovek a fotkách v internetových vyhledávačích, je z letoviska Cala Ratjada na východním pobřeží Mallorcy. Ve španělštině se často název přepisuje bez "t" na Cala Rajada.

Pláž Cala Gat a další zátoky

Konkrétně se jedná o malou plážičku Cala Gat na kraji města v idylické zátoce. Jemný písek pláže volně a velmi mírně přechází do tyrkysových vod mělké zátoky, přičemž okolí obklopují piniové lesíky a nízké skalnaté úseky. 

Pláž je díky jemnému písku a pozvolnému vstupu do moře ideální pro děti. Její zásadní nevýhodou je však přelidněnost, která v sezoně je může být až extrémní. Nenajdete tu ani půjčovny slunečníků a bary, ovšem centrum letoviska Cala Ratjada je vzdálené jen cca 250 metrů.

Cala Ratjada ale samozřejmě nabídne i mnoho dalších pláží v čele s oblíbenými Cala Agulla nebo Cala Moll, kde už najdete veškeré zázemí, na které jste z dovolené u moře zvyklí.

Mys a maják Capdepera

Zhruba 1,5 km od centra Cala Rajada si užijete krásných výhledů na moře ze skalnatého mysu Far de Capdepera, na němž stojí romantický bílý maják z roku 1861.

Ubytování

Cala Ratjada je sice relativně malé a klidné letovisko, ale hotelů, penzionů nebo apartmánů zde najdete víc než dost. Ceny v letní sezoně startují zhruba na 1 400 Kč za noc za dvoulůžkový pokoj, o prázdninách pak cca od 2 000 Kč. To znamená, že Cala Ratjada patří mezi nejlevnější letoviska na Mallorce.

Jaká jsou nejlevnější a nejlepší ubytování v Cala Ratjada? Podívejte se na našem tipy:

  • Hostal Cala Ratjada – velmi jednoduchý, ale čistý hotýlek v centru města je s cenami pod 1 500 Kč za noc nejlevnější a skvělou volbou k ubytování
  • Bell Port Hotel – pohodový 3* hotel v klidné části letoviska nedaleko centra i pláží na severu
  • Hotel Cala Gat – jeden z nejlepších 4* hotelů ve městě, nachází se navíc jen pár metrů od oblíbené Cala Gat

Jak se sem dostat?

Většina cestovatelů sem míří autem. Z Palmy vede pohodlná cesta většinově po dálnici, a tak 70 km cesty zvládnete asi za hodinku jízdy. Parkovat můžete zdarma na ulicích nebo veřejných parkovištích.

Cala Ratjada má ale i slušné autobusové spojení. Jezdí sem několik linek (pro jízdní řád a mapu trasy klikněte na číslo linky):

  • 411 (Capdepera, Manacor, kde lze přestoupit na spoje do Palmy)
  • 422 (Cala Mesquida) – jezdí jen v létě
  • 423 (Font de sa Cala, menší letovisko na jih od Rajady) – jezdí jen v létě
  • 424 (Capdepera, Cala Millor, Sa Coma, s'illot, Porto Cristo) – jezdí jen v létě

Více o cenách a platbě jízdenek v kapitole Doprava.

Chystáš se na Mallorcu?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 05. 02. 2024

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.