Cala Gat

38 míst co vidět na Mallorce

Cala Millor

Písčitá pláž, Letovisko

Cala Millor

Cala Millor je největší letovisko na východním pobřeží Mallorcy a jedním z největších na ostrově. Rušné město je rájem pro milovníky nakupování suvenýrů, oblečení i sportovního vybavení. Večer a v noci ožívá desítkami restaurací, barů a klubů, které jsou otevřené dlouho do noci.

V blízkosti se nachází menší a klidnější letovisko Sa Coma, do kterého si můžete udělat výlet běžným linkovým autobusem.

Pláže a koupání

Napříč celým letoviskem se táhne takřka 3 km dlouhá Platja de Sant Llorenç známá také jako Platja de Cala Millor nebo jako zátoka Son Servera. Velmi rušnou pláž pokrývá jemný bílý písek a moře je zde křišťálově čisté s pohodlným a mírným vstupem do vody.

Podél celé pláže vede frekventovaná pěší promenáda s desítkami restaurací a obchodů, samozřejmostí jsou půjčovny lehátek a slunečníků i bohatá nabídka vodních aktivit.

Na severu navazují malé umělé plážičky letoviska Cala Bona, které je s Cala Millor spojené pěší promenádou.

Ubytování

Díky velké konkurenci patří Cala Millor k nejlevnějším mallorským letoviskům. Zejména v apartmánových domech můžete i v sezoně pořídit ubytování pod 2 000 Kč za noc, běžné hotely mají ceny od 2 500 Kč výš.

Vybíráme ty nejlepší hotely s dobrým poměrem ceny a kvality:

  • Casa d’Hostes Cala Millor – jeden z nejlevějších apartmánů přímo v centru města s cenami už od 1 100 Kč za noc
  • Hotel Santa Maria Playa – levný dobře hodnocený 3* hotel 300 metrů od hlavní pláže
  • Hotel Atolon – největší 4* resort na severu Cala Millor přímo u pláže v klidné části města

Zájezdy Cala Millor

České cestovní kanceláře mají ve svých nabídkách na ostrov Mallorca i letovisko Cala Millor. Ceny týdenních pobytů beze stravy zde začínají na 10 000 Kč, pobyty all-inclusive v nejlepších hotelech přímo na pláži pak startují na částkách 19 000 Kč.

Jak se sem dostat?

Letovisko leží asi 73 km od letiště Palma a cesta autem je rychlá, dobře značená a z velké části vede po dálnici. Hned při příjezdu do města můžete auto nechat na obrovském bezplatném parkovišti, ze kterého dojdete do centra a k plážím do 5 minut.

Cala Millor je dobře dostupné i autobusy. Celoročně sem jezdí linka 401 z Palmy a linka 412 z Manacoru, kde lze přestoupit na další spoje na jižní Mallorcu.

Během sezony se přidává i linka 424 spojující letoviska na celém východním pobřeží ostrova.

Více o cenách a platbě jízdenek v kapitole Doprava.

Chystáš se na Mallorcu?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 05. 02. 2024

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.