Zpět na seznam míst co vidět na Mallorce
Calla Romantica

Cales de Mallorca

Mallorca je známá stovkami menších či větších zátok, z nichž mnoho má krásné písčité pláže a fotogenické skalnaté okolí. Pravý rájem pro milovníky podobných přírodních pláží s krásným okolím je východní pobřeží Mallorcy mezi letovisky Porto Cristo, kde najdete známé Dračí jeskyně, a Cala d'Or. Na vzdálenosti zhruba 30 km najdete desítky "cales", neboli malých romantických zátok s plážemi.

Mezi nejoblíbenější patří jedna z největších zátok Cala Mendia a Cala Romantica s plným plážovým zázemím, pokud si však chcete užít přírodní pláže s větším soukromím, hledejte v okolí vesničky právě s názvem Cales de Mallorca, kde jsou ty nejkrásnější zátoky.

Jak se sem dostat?

Pro to, abyste každý den objevovali jinou zátoku, na což by vám nestačilo ani 14 dní pobytu, je určitě nejvhodnější a vlastně jediná možnost půjčit si auto. U zátok, která jsou poblíž měst a vesnic vždy najdete v docházkové vzdálenosti do 300 metrů menší neplacená parkoviště. K těm nejodlehlejším zátokám se však budete muset projít pěšky z hlavní silnice Ma-4014, vždy zhruba kolem 1,5 až 2 km jedním směrem. Odměnou vám však budou prázdné zapomenuté pláže s nádhernými výhledy.

Autobusy se dostanete jen do větších měst podél pobřeží, z nich však k odlehlejším zátokám často budete muset putovat i mnoho kilometrů pěšky. Pro informaci o trase autobusu a jízdním řádu klikněte na číslo linky. Info o cenách jízdenek pak hledejte v kapitole Doprava..

  • Porto Cristo: autobus číslo 401
  • Cales de Mallorca: autobus číslo 416
  • Portocolom: autobus číslo 512

Ubytování

Chcete-li objevovat malé zátoky, nejstrategičtější polohu nabídne letovisko Cales de Mallorca, kde najdete především apartmány a luxusní hotely. Ceny zde začínají na 3 000 Kč na noc.

Výrazně levnější ubytování pak nabídne letovisko Portocolom vzdálené od těch nejkrásnějších "cales" asi 15 km. Ceny zde startují na 2 000 Kč za noc.

Mimo prázdniny však lze i přímo v letovisku Cales de Mallorca narazit na ceny od 2 000 Kč. Podívejte se na nejlepší hotely v Cales de Mallorca:

  • Naviguj: 39.4908, 3.29321

Další místa na Mallorce

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal tým portálu Cestujlevne.com
Poslední aktualizace před 12 dny
Navrhni úpravu