Cala Gat

38 míst co vidět na Mallorce

Sa Coma

Písčitá pláž, Letovisko

Sa Coma

Letovisko Sa Coma na východním pobřeží Mallorcy bývá často označováno jako vůbec to nejlepší na ostrově. Azurová a průzračně čistá voda spolu s dlouhou velmi čistou pláží s jemným bílým pískem a exoticky vyhlížejícími palmovými lesy vytvářejí neodolatelnou kombinaci k pohodové plážové dovolené.

Přilehlé městečko je typickým letním letoviskem. Kromě supermarketu Carrefour zde najdete prakticky pouze hotely.

Na Sa Comu bezprostředně navazuje další oblíbené letovisko S'Illot a jen 2 km severně můžete navštívit největší letovisko východního pobřeží Cala Millor.

Pláže a koupání

Hlavní pláž Sa Coma je díky své čistotě, pozvolnému vstupu do moře a obecně spíše klidnějším prostředím ideální pro rodiny s dětmi. K dispozici jsou však i půjčovny a nabídky sportovních aktivit, samozřejmě půjčovny lehátek a slunečníků (kolem 13 EUR na den za set) a plážové bary. 

Podél pláže Sa Coma vede široká pěší promenáda osázená stromy, které poskytují příjemný stín a exotické prostředí podtrhují palmové háje a aleje.

Naproti tomu pláž Cala Moreia v letovisku S'Illot má více městský charakter s množstvím 

Ubytování

V Sa Coma se ubytujete především v aparthotelech a nových hotelových resortech. Jejich společným jmenovatelem je vysoká kvalita a klidnější prostředí. Ceny v sezoně zde začínají zhruba na 2 500 Kč na noc ve dvoulůžkovém pokoji.

Vybíráme ty nejlepší hotely s dobrým poměrem ceny a kvality:

Zájezdy Sa Coma a S'Illot

České cestovní kanceláře mají ve svých nabídkách na ostrov Mallorca i letovisko Sa Coma. Ceny týdenních pobytů beze stravy zde začínají na 11 000 Kč, pobyty all-inclusive v nejlepších hotelech přímo na pláži pak startují na částkách 20 000 Kč.

Na jaké oblíbené hotely se při zájezdu s cestovní kanceláří můžete těšit?

  • Mix Colombo *** (S'Illot) – jeden z nejoblíbenějších hotelů českých cestovek v celém Španělsku pro své dobré ceny a polohu přímo u pláže
  • Hipotels Mediterraneo Club **** (Sa Coma) – velký resort přímo uprostřed hlavní pláže v Sa Coma
  • Mariant Park **** (S'Illot) – kvalitnější hotel za rozumné ceny 150 metrů od pláže

Jak se sem dostat?

Pokud pojedete z Palmy autem, připravte se na cestu dlouhou 66 km, která z větší části vede po rovné dálnici, tudíž časově vyjde na 50 až 60 minut. Parkování je možné zdarma na veřejných ulicích, své zázemí také nabízejí všechny hotely.

Do Sa Coma se dá snadno dostat i autobusovými linkami:

 Více o cenách a platbě jízdenek v kapitole Doprava.

Chystáš se na Mallorcu?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 16. 05. 2022
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.