Zpět na seznam míst co vidět na Mallorce
Cala Mesquida

Pláž Cala Mesquida

V nejodlehlejší východní části ostrova najdete jednu z nejhezčích – a podle mnohých vůbec tu nejkrásnější – pláží na Mallorce. V malinkém letovisku Cala Mesquida se v mírné zátoce rozevírá prostor pro nádhernou a čistou písčitou pláž s přírodním okolím a krásnými sceneriemi mírně kopcovitého pobřeží. Voda v moři je průzračně čistá a s relativně mírným vstupem, takže koupání je zde vhodné i pro děti.

Ani v největší sezoně nebude pláž Cala Mesquida přelidněná, avšak i tak nabízí veškerý potřebný komfort od půjčoven lehátek a slunečníků přes decentní nabídku vodních aktivit až po plážové bary a restaurace.

Jak se sem dostat

Do Cala Mesquida (ani nikam poblíž) nejezdí žádné autobusové linky, jedinou možností je tak vyrazit sem půjčeným autem. Z Palmy urazíte na druhý konec ostrova 80 km zhruba za hodinu a čtvrt. V Cala Mesquida je dostatek bezplatných parkovacích míst.

Ubytování

Přímo v Cala Mesquida najdete několik prázdninových domů a apartmánů s cenami začínajícími na 3 000 Kč za noc. Výrazně větší nabídku hotelů a dalších ubytovacích kapacit najdete v 8 km vzdáleném větším letovisku Cala Ratjada. Ceny zde startují zhruba na 2 000 Kč za noc.

  • Naviguj: 39.7442, 3.43378

Další místa na Mallorce

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal tým portálu Cestujlevne.com
Poslední aktualizace před 29 dny
Navrhni úpravu