Cala Gat
Mallorca

38 míst co vidět na Mallorce

Pláž Cala Mesquida

Místo

Cala Mesquida

V nejodlehlejší východní části ostrova najdete jednu z nejhezčích – a podle mnohých vůbec tu nejkrásnější – pláží na Mallorce. V malinkém letovisku Cala Mesquida se v mírné zátoce rozevírá prostor pro nádhernou a čistou písčitou pláž s přírodním okolím a božskými sceneriemi mírně kopcovitého pobřeží. Voda v moři je průzračně čistá a s relativně mírným vstupem, takže koupání je zde vhodné i pro děti.

Ani v největší sezoně nebude pláž Cala Mesquida přelidněná, avšak i tak nabízí veškerý potřebný komfort od půjčoven lehátek a slunečníků přes decentní nabídku vodních aktivit až po plážové bary a restaurace.

Ubytování

Přímo v Cala Mesquida najdete několik prázdninových domů a apartmánů s cenami začínajícími na 3 000 Kč za noc. Výrazně větší nabídku hotelů a dalších ubytovacích kapacit najdete v 8 km vzdáleném větším letovisku Cala Ratjada. Ceny zde startují zhruba na 2 000 Kč za noc.

K nejlépe hodnoceným a zároveň nejlevnějším ubytováním patří apartmány Cala Mesquida.

Jak se sem dostat?

Nejlepší možností je tak vyrazit sem půjčeným autem. Z Palmy urazíte na druhý konec ostrova 80 km zhruba za hodinu a čtvrt. V Cala Mesquida je dostatek bezplatných parkovacích míst.

Nejbližším větším letoviskem je 8 km vzdálená Cala Ratjada, odkud v letní sezoně jezdí mikrobusová linka 422 (jízdní řád).

Chystáš se na Mallorcu?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 10. 05. 2022
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.