Cala Gat
Mallorca

38 míst co vidět na Mallorce

Dračí jeskyně

Jeskyně

Cuevas del Drach

Dračí jeskyně (španělsky Cuevas del Drach) najdete mezi městy Manacor a Porto Cristo na východě ostrova. První zmínky pochází již z roku 1338, ale opravdu byly prozkoumány až mnohem později, roku 1880 německým speleologem M. F. Willem, který tehdy poprvé nakreslil detailnější plán, a roku 1896 francouzským speleologem E. A. Martelem, jenž objevil část, která je dodnes přístupná návštěvníkům. Právě po něm je pojmenováno i největší jezero, které na délku měří okolo 170 metrů a dosahuje místy hloubky až 12 metrů. Právě na tomto jezeře je součástí prohlídky také krátký, zhruba desetiminutový koncert, kdy kvarteto hráčů pluje po lodičkách. Po koncertě je možné se lodičkami svézt pár metrů k východu.

Celková trasa prohlídky čítá něco málo přes 1 kilometr, teplota uvnitř je stálá kolem 18 °C s vlhkostí až 95 %, což je nezbytné pro růst výzdoby. Tyto krápníky tu rostou již miliony let, výzdoba je osvětlená a pokud se podíváte zblízka, můžete na nich vidět i fosilní zbytky mušlí a mořských živočichů.

Vstupné a otevírací doba

Vstupy do jeskyní jsou vždy pouze v celou hodinu, a to od 10:00 do 17:00 v létě (Květen až říjen) a v zimě od 10:30 do 15:30.

Vstupné:

  • Dospělí – 16,50 EUR při platbě online / 17,50 EUR na místě
  • Děti do 12 let – 9,50 EUR při platbě online / 10,50 EUR na místě

Vstupenky se kupují vždy na určitou hodinu, kdy jednotlivé vstupy mají omezený počet návštěvníků, rozhodně doporučujeme koupit vstupenky online na oficiálním webu: www.cuevasdeldrach.com. V letní sezoně se často stává, že na místě vstupenky už nejsou k dispozici.

Jak se sem dostat?

Dračí jeskyně najdete na okraji městečka Porto Cristo. Pozor, u města jsou ještě další menší jeskyně Cuevas dels Hams, sledujte proto značení na "Cuevas del Drach".

Z Palmy sem dorazíte asi 45 minut po 60 km pohodlné jízdy po dálnici. U vchodu je velké bezplatné parkoviště.

Nechcete-li si půjčovat auto, přímo u vstupu je také autobusová zastávka, na které zastavují linka 401 (jízdní řád a mapa) jezdící z Palmy i letoviska Cala Millor.

Chystáš se na Mallorcu?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 05. 02. 2024

1 komentář

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.