Zpět na seznam míst co vidět na Mallorce
Cala Llombards

Pláž Cala Llombards

Oblast kolem města Santanyi nabídne několik "nej" pláží a zátok Mallorcy. Mezi takové se rozhodně řadí i pláž Cala Llombards ve stejnojmenném malém letovisku. Asi 150 metrů široká pláž nabídne jemný bílý písek a pozvolný vstup do klidných vod úzké a asi 200 metrů dlouhé zátoky. Čistá voda a útesové okraje pláže vybízejí ke šnorchlování, zatímco klidná a mělká voda k plavání a provozování vodních hrátek pro děti.

Na pláži jsou půjčovny lehátek a slunečníků, sprchy a několik menších barů.

Skalní brána Es Pontas

Na dohled od Cala Llombards směrem k letovisku Cala Santanyi stojí v moři nádherný skalní útvar zvaný Es Pontas. Na vyhlídku dojdete z Cala Llombards i Cala Santanyi pěšky během 15 až 20 minut.

Ubytování

Přímo v Cala Llombards se nabízejí především prázdninové domy pro dlouhodobé pobyty. Nejbližším letoviskem se slušnou nabídkou klasických hotelů je zhruba 2 km vzdálená Cala Santanayí. Zde najdete ubytování od 2 500 Kč za noc ve dvoulůžkovém pokoji, ale lze sehnat i levnější, například Hostal Palmaria nebo Hotel Pinos Playa.

Jak se sem dostat?

Cala Llombards leží 55 km od Palmy za městem Santanyí na jihovýchodním cípu Mallorcy. Nejlepší volbou bude cesta autem, kterým se budete moci snadno pohybovat i po okolí. Za návštěvu stojí i jiné zátoky a pláže. Každá z nich má poblíž vždy parkoviště, stejně jako Cala Llombards.

Do samotného letoviska Cala Llombards nejezdí žádný autobus.

  • Naviguj: 39.324, 3.13911

Další místa na Mallorce

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal tým portálu Cestujlevne.com
Poslední aktualizace před 8 dny
Navrhni úpravu