Zpět na seznam míst co vidět na Mallorce
Mondrago

Přírodní park Mondragó

Průzračné vody, duny, útesy, piniové háje i divoké olivovníky, to vše je přírodní rezervace Mondragó, která vznikla teprve v roce 1992. Kromě vyhlášených pláží tu najdete také naučné stezky, podél nichž můžete obdivovat typické kamenné stavby bez použití spojovacích materiálů (kameny se na sebe vrství), všimněte si také důmyslného zavlažování, kdy se místní snaží využít vodu na maximum (vodní kola, cisterny atp.).

Nejznámější pláž je Cala Mondragó, která je především v letních měsících plná turistů, proto si vyberte raději některou z menších a neméně hezkých pláží vedle, například S'Amarador, Ses Fonts de n'Alis.

Mějte oči otevřené a jistě vám neunikne některý z místních druhů obyvatel – bílé volavky, dudci či malé žáby.

Jak se sem dostat

Přímo v parku Mondragó najdete hned několik oficiálních parkovišť, z nichž většina z nich je v docházkové vzdálenosti k plážím. Na všech se platí parkovné, a to kolem 7 EUR na den. 

Pokud pojedete z Palmy, čeká vás cca 60 km po silnici Ma-19, která končí právě v přírodním parku Mondragó.

Autobusem se nejblíž dostanete do městečka Portopetro na severním kraji Mondragó (linka 501 z Palmy), resp. do letoviska Cala Figuera (linka 503 ze Santanyí, kde můžete přestoupit na autobusy do Palmy).

Ubytování

Nejbližšími letovisky, kde se dá ubytovat, jsou městečka Cala Figuera a Portopetro. Najdete zde menší resortové hotely, agroturistiku a klasické plážové apartmány. Ceny jsou zde poměrně vysoké a začínají na 2 500 Kč za noc ve dvoulůžkovém pokoji.

  • Naviguj: 39.3576, 3.18648

Další místa na Mallorce

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal tým portálu Cestujlevne.com
Poslední aktualizace před 3 měs
Navrhni úpravu