Zpět na seznam míst co vidět na Mallorce
Mondrago

Přírodní park Mondragó

Průzračné vody, duny, útesy, piniové háje i divoké olivovníky, to vše je přírodní rezervace Mondragó, která vznikla teprve v roce 1992. Kromě vyhlášených pláží tu najdete také naučné stezky, podél nichž můžete obdivovat typické kamenné stavby bez použití spojovacích materiálů (kameny se na sebe vrství), všimněte si také důmyslného zavlažování, kdy se místní snaží využít vodu na maximum (vodní kola, cisterny atp.).

Mějte oči otevřené a jistě vám neunikne některý z místních druhů obyvatel – bílé volavky, dudci či malé žáby.

Pláže a koupání

Nejznámější pláž je Cala Mondragó, která je především v letních měsících plná turistů, proto si vyberte raději některou z menších a neméně hezkých pláží vedle, například S'Amarador, Ses Fonts de n'Alis.

Místní pláže jsou umístěné v malých zátokách ohraničených nízkými kamennými útesy, voda je zde tyrkysově modrá a průzračná na několik metrů. Pláže i dno pokrývá jemný bílý písek, proto jsou ideální i pro malé děti a díky skalnatým okrajům i pro milovníky šnorchlování.

Ubytování

Přímo v srdci park Mondragó se můžete ubytovat ve dvou hotelech na extrémně klidném a krásném místě.

Dalších mnoho nabídek ubytování poskytne blízké letovisko Portopetro.

Jak se sem dostat?

Přímo v parku Mondragó najdete hned několik oficiálních parkovišť, z nichž většina z nich je v docházkové vzdálenosti k plážím. Na všech se platí parkovné, a to kolem 7 EUR na den. 

Pokud pojedete z Palmy, čeká vás cca 60 km po silnici Ma-19, která končí právě v přírodním parku Mondragó.

Autobusem se nejblíž dostanete do městečka Portopetro na severním kraji Mondragó (linka 515 z Campos, kde lze přestoupit na spoje do Palmy). Nejbližší autobusová zastávka však leží 4 km daleko.

  • Naviguj: 39.3576, 3.18648

Další místa na Mallorce

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal tým portálu Cestujlevne.com
Poslední aktualizace před 9 dny
Navrhni úpravu