Cala Gat
Mallorca

38 míst co vidět na Mallorce

Hrad Castell d'Alaró

Hrad

Castell d'Alaro

Nad městem Alaro na skalnaté hoře najdete zříceninu hradu Alaro a kapli, odkud je dechberoucí výhled na Tramuntanské pohoří a hlavní město ostrova. První základy hradu byly postaveny již za maurských časů, ale ruiny, které můžete vidět dnes, pochází z 15. století. Nejznámější legenda, jež se váže k hradu, vypráví o 2 rytířích, již se jmenovali Cabrit a Bassa a bránili hrad proti vojákům krále Alfonse III. z Aragonu. Nakonec zde byli upáleni zaživa, když Alfonso dobil hrad. Mělo jít o jejich trest za to, že předstírali, že si pletou jméno krále s místními rybami „anfos“ a vykřikovali „Nejraději máme naše anfos grilované“. Na Mallorce jsou tito 2 rytíři považováni za mučedníky.

Jak se sem dostat?

Oblíbená túra vede z města Alaró a trvá zhruba 2 hodiny, jakmile vystoupáte na kopec, 822 m n.m. vysoký, budete odměněni nádherným výhledem. V letních měsících zde bývá otevřené občerstvení. Připravte si pevnou obuv, cesta je sice dobře schůdná, ale prudká a v sandálech by se vám šlo opravdu špatně. Podívejte se na turistickou mapu trasy z Alaró k hradu.

Pokud se chcete hradu ještě více přiblížit, je možné vyjet autem až k restauraci Es Verger, kde je malé bezplatné parkoviště. Odtud dojdete k hradu asi za 30-40 minut chůze.

Vypravíte-li se sem veřejnou dopravou, nejprve musíte vlakem do stanice Consell-Alaró, odkud jezdí do centra města Alaró frekventovaná linka autobusu číslo 342.

Chystáš se na Mallorcu?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 05. 02. 2024

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.