Cala Gat

38 míst co vidět na Mallorce

Orient

Vesnice

Orient

Samotný název této vesničky napovídá hodně o jejím rázu. Tato malá vesnička, která čítá jen asi 30 obyvatel, rozhodně stojí za návštěvu. Domky z 14. a 15. století vám pomohou představit si, jak se na Mallorce žilo před 600 lety. Samotná vesnička je chráněna jako místo historického zájmu a je zapsána v BIC. Za návštěvu zde stojí kostel, který je poutním místem.

10 nejlepších hotelů na Mallorce

Hlavním lákadlem po silných deštích (podzim/zima) je, že se v této oblasti vytvoří četné vodopády, které se staly opravdovou raritou. Největší a nejznámější je asi vodopád Es Salt des Freu. Zhruba 15 minut chůze leží vyhlášená restaurace Es Verger, kam se sjíždí lidé z celého ostrova na jejich jehněčí speciality.

Jak se tam dostat?

Z Palmy do Orientu se dostanete nejsnáze autem za 35 km a asi 40 minut jízdy. Nejprve se vydáte po hlavní dálnici Ma-17 a na sjezdu číslo 17 dálnici opustíte a budete pokračovat do hor po silničce Ma-2022, resp. dále po Ma-2100. Parkovat můžete kdekoliv v Orientu zdarma.

Dostanete se sem i autobusem číslo 331 z města Alaró, kde můžete přestoupit z vlaku z Palmy. Linka však jezdí pouze o víkendech a svátcích, ve všední den do Orientu autobusy nezajíždějí.

Chystáš se na Mallorcu?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 09. 05. 2024

1 komentář

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.