Cala Gat

38 míst co vidět na Mallorce

Sóller

Turistické město, Pobřeží, Promenáda, Písčitá pláž

Soller

Sollér je populární hlavně díky starému dřevěnému vláčku, který sem vozí turisty z Palmy. Populární město, které je zasazené v údolí pomerančových hájů mezi horami a mořem. Náměstí Plaza Constitucio je obklopené oblíbenými tapas bary, kde si můžete dát čerstvé vymačkané pomeranče či domácí zmrzlinu a kochat se pohledem na kostel svatého Bartoloměje, který byl postaven již ve 13. století a jehož moderní fasádu mu dodal Joan Rubid, učeň samotného Gaudího.

Pokud se půjdete projít po městě, všimněte si typické architektury – úzkých uliček a městských domů s typickými zelenými okenicemi. Ve městě najdete 3 muzea a známou uměleckou galerii Can Prunera, kde můžete obdivovat stálou expozici moderního umění se sbírkou umělců jako Picasso, Miró, Mattise, Rusiñola a další. Vstupné stojí 5 EUR / osoba, děti do 12 let jsou zdarma.

Port de Sóller a historická tramvaj

Jen pár kilometrů od města se nachází jeho přístav, Port de Sollér, do něhož se můžete dostat starou dřevěnou tramvají. Tramvaj jezdí každou hodinu a stojí 7 EUR / osoba. Více o cenách a jízdním řádu najdete na oficiálním webu.

Port de Sollér je jedno z mála míst, které může nabídnout nádherné horské scenerie a zároveň dechberoucí výhled na moře. Zátoku lemuje písečná pláž, podél moře najdete promenádu s obchody se suvenýry a tapas bary. Dříve rybářskou vesnici v sobě nezapře, mořské plody můžete ochutnat na každém rohu. Pokud se vydáte na zhruba hodinovou procházku z přístavu směrem k majáku Cap Gros, naskytne se vám krásný výhled na celý přístav a záliv. Odtud pak vede také turistická trasa do Solleru, nicméně je vhodná spíše pro pokročilejší turisty. 

Ubytování

Kopcovité okolí Sólleru s nádhernými výhledy na moře a malebnými horskými vesničkami lákají turisty i k vícedenním pobytům v oblasti. Faktem ovšem je, že ubytování v Sólleru patří k nejdražším na celé Mallorce.

Apartmány začínají na ceně 3 000 Kč za noc, lepší hotely pak na 4 000 Kč za noc pro dva. Ještě zhruba o 50% vyšší ceny jsou v přímořském Port de Sóller.

Stabilně nejnižší ceny nabízí malý čistý hotýlek Sol Port de Sóller s cenami už od 2 300 Kč na noc.

Jak se sem dostat?

Autem

První a nejpohodlnější možností je půjčené auto. Sóller leží asi 25 km od Palmy a vede sem rovná a široká hlavní silnice s dlouhým tunelem. Parkovat zdarma můžete kdekoliv podél hlavní silnice, veřejná parkoviště si pak účtují poplatky okolo 5 až 8 EUR za den. V přístavu Port de Sóller je parkovacích míst znatelně méně, určitě je lepší nechat auto nahoře v Sólleru a dolů k moři dojet tramvají, pěšky (cca 45 minut po chodníku) nebo autobusem.

Historickým vlakem

Kromě tramvaje, která spojuje Sóller s Port de Sóller je město známé také historickým elektrickým vláčkem Ferrocarril de Sóller (Tren de Sóller). 

Jezdí z Palma de Mallorcy, kde je stanice u hlavního přestupního uzlu dopravy Estacio Intermodal. Pokračuje přes malebnou vesničku Bunyola a po hodině jízdy dojede do města Sóller. Jezdí se 2-4x denně dle sezony.

 • Jednosměrná jízdenka za 18 EUR
 • Zpáteční jízdenka za 25 EUR
 • Kombinace zpáteční jízdenky na vlak z Palmy + zpáteční jízdenky na tramvaj ze Sólleru do Port de Sóller za 32 EUR
 • Oficiální web

Lístek do Bunyoly vyjde na 9 EUR jedním směrem.

Autobusem

Nejlevnějším způsobem dopravy je autobus. Můžete využít dvě hlavní autobusové linky:

 • 203 (trasa a jízdní řád): pro cestu do vesniček Deia, Valldemossa a do Palmy (jede však 1,5 hodiny, rychlejší je linka 211, viz níže), 
 • 204 (trasa a jízdní řád): rychlé spojení do Palma de Mallorcy (jede 40 minut)
 • Do přilehlé vesničky Fornalutx pak jezdí 3-4x denně ještě linka 232
 • V letní sezona jezdí do letoviska Alcúdia linka 231

Všechny tři linky jezdí do Sólleru i Port de Sóller a můžete je využít i pro cestu mezi těmito dvěma částmi. Ideální je kombinace jedné cesty historickou tramvají za 7 EUR a zpět autobusem.

Příklady cen jízdenek (zpáteční jízdenky beze slevy):

 • Sóller – Palma de Mallorca: 2,70 EUR
 • Sóller – Bunyola: 1,80 EUR
 • Sóller – Valldemossa: 2,70 EUR
 • Sóller – Deia: 2,70 EUR
 • Sóller – Port de Sóller: 1,80 EUR

Více o cenách a platbě jízdenek v kapitole Doprava.

Chystáš se na Mallorcu?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 10. 05. 2022
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.