Zpět na seznam míst co vidět na Mallorce
El Arenal

El Arenal

Největší letovisko Mallorcy najdete v těsné blízkosti letiště a jen asi 8 km od Palmy. Řeč je o známém El Arenal, často psaném v katalánštině jako S'Arenal.

Pláž

Jedná se o pravou nefalšovanou továrnu na plážovou dovolenou. Přes 3 km dlouhá široká písečná pláž se táhne z města Can Pastilla do El Arenalu a je lemována bary, restauracemi, půjčovnami lehátek a slunečníků, nabídkami všech myslitelných vodních aktivit a sportů a samozřejmě mnoha hotely. 

Pláž El Arenal patří k nejrušnějším na ostrově a zalíbení tu najdou ti, kteří milují dlouhé rovné pláže, velmi mělké moře a typické plážové aktivity. Vstup na pláž je zdarma v celé její délce, za dvě lehátka se slunečníkem zde zaplatíte od 13 do 17 EUR za den.

Palma Aquarium

Na severní části pláže při okraji městečka Can Pastilla leží jedno z největších evropských akvárií Palma Aquarium. Najdete zde na 55 vodních nádrží s více než 700 druhy a 8 000 kusy různých živočichů. Chloubou je největší žraločí nádrž v Evropě a také největší evropská korálová nádrž. 

  • Vstupné: 23 EUR pro dospělé, 15 EUR pro děti
  • Otevírací doba: 10:00 – 17:30 (poslední vstup v 16:00)
  • Oficiální web

Aqualand

V El Arenalu si přijdou na své i milovníci vodních radovánek v aquaparku. Na jižním okraji města El Arenal leží největší aquapark na Mallorce s názvem Aqualand, který nabídne desítky atrakcí a zabaví dospělé, mladé i nejmenší děti. 

  • Vstupné: 30 EUR (28 EUR online koupě) pro dospělé od 11 let, 21 EUR (19 EUR online) pro děti 5-10 let a 12 EUR pro děti do 5 let (stejná cena online)
  • Otevírací doba: 10:00 – 18:00 (mimo sezonu jen do 17:00)
  • Oficiální web a online koupě vstupenek

Ubytování

V El Arenal je asi největší koncentrace hotelů na Mallorce. K dispozici jsou velké plážové resorty s all-inclusive nabídkami i menší levnější hotely. Všechna ubytování jsou do 500 metrů od pláže. 

El Arenal se řadí k nejlevnějším letoviskům na Mallorce. V hlavní sezoně pořídíte ubytování od 2 000 Kč na noc ve dvoulůžkovém pokoji, v červnu a září pak i od 1 700 Kč. Mírně levnější ubytování je přímo v letovisku El Arenal. Severnější Can Pastila, která je blíž k Palmě a letišti má cena zhruba o 10 až 15% vyšší.

Doprava

El Arenal má výborné spojení s celým ostrovem. Kromě auta můžete využít mnoho autobusových linek jak meziměstských autobusů společnosti TIB, tak MHD v Palmě EMTPalma. Spoje jsou frekventované a například do Palmy jezdí každých pár minut.

Přímé autobusy odsud jezdí i na letiště a jihovýchod ostrova. Podívejte se na webové stránky dopravců TIB a EMTPalma.

  • Naviguj: 39.5176, 2.74283

Další místa na Mallorce

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal tým portálu Cestujlevne.com
Poslední aktualizace před 3 měs
Navrhni úpravu