Cala Gat
Mallorca

38 míst co vidět na Mallorce

Pláž Es Trenc

Písčitá pláž

Pláž Es Trenc

Es Trenc je nejznámější pláž Mallorcy, kterou najdete na jihu ostrova. Průzračná tyrkysová voda, jež je typická spíše pro karibské oblasti, a téměř 3 kilometry dlouhá pláž s jemným bílým pískem ji právem vysloužily přezdívku „ráj na zemi“. Jelikož se jedná o přírodní rezervaci, kde žije několik druhů ohrožených zvířat a rostlin, nenajdete tu lehátka ani slunečníky nebo sprchy či občerstvení a restaurace.

Nezapomeňte si s sebou vzít dostatek vody a nějakou svačinu, na pláži sice občas chodí místní a nabízí chlazené nápoje, ale na to nemůžete spoléhat. Právě i to je jeden z důvodů, proč je mezi místními tato pláž tolik oblíbená, jedná se pro ně útěk od rušnějších částí ostrova.

Ubytování a letoviska

Nejbližším větším letoviskem, kde se můžete ubytovat, je asi 2 km vzdálené město Colonia de Sant Jordi. Najdete zde především apartmány a menší hotelové resorty s cenami od 2 000 Kč za noc pro dvě osoby. Běžné hotely v létě mají ceny od 3 300 Kč.

K nejlevnějším hotelům patří Hostal Ca'n Pep v letovisku Sa Rápita. Hledáte-li nejlepší hotel s poměrem cena ku výkonu, doporučili bychom Universal Hotel Marqués **** v Colonii de Sant Jordi přímo u moře.

Jak se sem dostat

Autem

Oficiální parkoviště najdete zhruba v polovině délky pláže asi 150 metrů od moře (přesně na tomto místě). Poplatek za celodenní parkování je 7 EUR

Alternativně můžete zaparkovat ve městě Colonia de Sant Jordi, odkud je to na pláž asi 1,5 kilometru po cestě podél moře. Může zde však být velký problém najít parkovací místo. Ve vesničce Ses Covetes (sa Rápita) na druhém, severním, konci pláže, se legálně parkovat nedá.

Autobusem

Do bližší vesničky Ses Covetes (neboli sa Rápita) se přímo z Palmy dostanete autobusem číslo 515 (trasa a jízdní řád). Jízdenka vyjde na 6,50 EUR jedním směrem.

Na druhý konec pláže do města Colonia de Sant Jordi jezdí z Palmy autobus 502 (trasa a jízdní řád) s cenou 6,65 EUR. Do Colonie se dopravíte taky autobusem linky 495 z města Mancor, kde můžete přestoupit na další autobusy po západním pobřeží Mallorcy.

Chystáš se na Mallorcu?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 05. 02. 2024

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.